• Kontakt z pedagogiem
          • Kontakt z pedagogiem

          • Zapraszam do kontaktu od poniedziałku do piątku od 8.00 do 13.00.

            Jeśli w danym momencie nie będę mogła rozmawiać – oddzwonię

                     Tel. 91 4 218 0 010

        • Bezpieczny Internet
          • Bezpieczny Internet

          • Zdalne nauczanie to czas, kiedy nasze dzieci mają znacznie większy dostęp do multimediów. Taka konieczność. Warto w tym czasie , żebyśmy my rodzice, zwrócili baczniejszą uwagę na to, aby dziecko korzystało z komputera, smartfona, telefonu i tabletu w takim wymiarze, który jak najkorzystniej wpłynie na rozwój naszego dziecka.  Oto kilka zasad, które warto przypominać dziecku, podczas wykorzystywania multimediów nie tylko do nauki:

            1. Nie udostępniaj swoich prywatnych danych nieznanym osobom

            2. Twoje hasło jest Twoim hasłem! – Nie podawaj go nikomu!

            3. Używaj programów antywirusowych i antyspamowych.

            4. Update, czyli aktualizacja to ważna rzecz. Warto z niej korzystać

            5. Jakaś informacja Cię zainteresowała? Sprawdź to! Nie wszystko, co znajduje się w sieci jest prawdą

            6. Nigdy nie umawiaj się na spotkania z nieznajomą osobą. Osoba ta może okazać się kimś innym, niż podaje w sieci.

            7. Nie reaguj na zaczepki nieznanych osób. Najlepiej je ignorować.

            Te kilka prostych zasad może naprawdę pomóc naszym dzieciom w bezpiecznym korzystaniu z cyberprzestrzeni, dlatego z całego serca zachęcam do ich wykorzystywania.

                                                                                        Pedagog;

                                                                         Sylwia Głowacka - Wojtachnia

        • Edukacja zdalna od 26.10.2020 - zasady
          • Edukacja zdalna od 26.10.2020 - zasady

          • Poniżej przedstawiamy wycinek z Procedur dotyczący organizacji zdalnego nauczania od 26 października 2020. Cały dokument dotyczący zdalnego nauczania wraz z ocenianiem, klasyfikacją itp. znajduje się w Procedurach powrotu uczniów do szkoły od 1 września 2020 w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w Szkole Podstawowej nr 44 w Szczecinie w zakładce PROCEDURY COVID-19 - Procedury.  Zachęcamy do zapoznania się z całościowym dokumentem. 

             

             

            WYCINEK
            z Procedur powrotu uczniów do szkoły od 1 września 2020 w związku
            z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID
            -19
            w Szkole Podstawowej nr 44 w Szczecinie

            ORGANIZACJA NAUCZANIA ZDALNEGO W SP 44  W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

            OD 26 PAŹDZIERNIKA 2020

             

             

            1. Organizacja kształcenia na odległość.
            1. Dyrektor SP 44 dokona ponownej diagnozy możliwości technologicznych uczniów oraz zasobów, jakimi dysponują (sprzęt, Internet, możliwości lokalowe, sytuacja rodzinna).
            2. Na podstawie diagnozy określa się następujące formy realizacji edukacji zdalnej:

                  a) wersja papierowa dla uczniów, którzy mają utrudniony dostęp do       Internetu;

            Dla uczniów z utrudnionym dostępem do Internetu nauczyciele przedmiotowi przygotowują papierowe materiały do tygodniowej nauki, korzystając ze sprzętu szkolnego, nauczyciel bibliotekarz kompletuje je i wystawia na stoliku
            w przedsionku szkoły. Materiały te dla ucznia dorosły może odebrać począwszy od każdego wtorku w godz. 8.00 - 15.00. Uzupełnione materiały przez dziecko można przekazać do sprawdzenia przez nauczyciela w kolejny wtorek, kiedy będą odbierane materiały na następny tydzień. Wychowawcy telefonicznie informują tych rodziców, których sprawa dotyczy, o sposobie odebrania
            i przekazywania materiałów

                  b) zamieszczanie zadań na stronie internetowej szkoły - metoda asynchroniczna;

            Zadania dla uczniów oraz forma realizacji tych zadań z podziałem na klasy
            i przedmioty publikowane są za pomocą strony internetowej szkoły w zakładce Edukacja zdalna – odpowiednia klasa. Zakładka klasowa będzie głównym źródłem informacji o sposobie nauczania. Zadania mogą mieć formę linku, tekstu pisanego. Nie powinny to być karty pracy w formacie PDF, których wypełnienie wiązałoby się z koniecznością wydrukowania. Jeśli dyrektor uzna, że zadania obciążają ucznia albo nie są zróżnicowane lub wykraczają poza możliwości psychofizyczne ucznia, poprosi nauczyciela o szybką modyfikację. Uczniowie powinni pracować nad tymi zadaniami w realnym czasie lekcji w danym dniu
            i odesłać je na wskazany przez nauczyciela w poleceniu adres mailowy,
            np.
            w formie załącznika, zdjęcia, zrzutu ekranu, zawartości okna mailowego
            . Ważne jest, aby odbywało się w tej godzinie, w której uczeń ma lekcję, by nie tworzyły się zaległości i uczeń mógł po południu odpocząć. Nauczyciel odpowiadać będzie uczniowi na przesłane zadanie do godz. 15.00 danego dnia. Na zadania przesłane po godzinie 15.00 tego dnia, nauczyciel odpowie w dniu kolejnym.

                  c) prowadzenie lekcji on-line za pomocą platformy Office 365 Teams - metoda synchroniczna.

            Nauczyciel i uczniowie pracują w jednym czasie, wg planu lekcji. Odbywać się to będzie za pomocą platformy Office 365 Teams.

              • Uczniowie z klas 7-8 otrzymają  poprzez podane wcześniej konto gmail link z zaproszeniem na spotkanie.  
              • Uczniowie z klas 4-6 otrzymają  poprzez konto rodzica i ucznia na Librusie dostęp do Office 365 Teams.  

            Informacja o stosowaniu tej metody umieszczona będzie również w planie na dany dzień w zakładce klasy na stronie internetowej. Metodą tą może być prowadzonych 50% zaplanowanych lekcji. Jedna lekcja z planu odbywa się za pomocą platformy Office 365 Teams, podczas której nauczyciel wyjaśnia zagadnienia. Druga lekcja odbywa się w formie zadania zadanego poprzez stronę internetową, co wiąże się z odesłaniem go w realnym czasie lekcji do nauczyciela i udzielenie przez niego odpowiedzi do godz. 15.00. Na zadania przesłane po godzinie 15.00 tego dnia, nauczyciel odpowie w dniu kolejnym.

                  d) konsultacje, podczas których nauczyciel jest dostępny on-line dla uczniów wg harmonogramu konsultacji, który umieszczony jest na stronie internetowej szkoły w Kalendarium.

            1. Dyrektor SP 44 przekaże Rodzicom wytyczne organizacji nauczania zdalnego w SP 44 w Szczecinie w formie pliku za pomocą komunikatora dziennika elektronicznego i poprzez stronę internetową szkoły.
            2. Wychowawcy poinformują rodziców o przesłaniu wytycznych. Wytyczne będą do odebrania w formie papierowej  w przedsionku szkoły
              w godzinach 8.00 - 15.00.
            3. Dyrektor SP 44 obliguje nauczycieli do zachowania tygodniowego planu zajęć i udostępniania materiałów tylko w te dni, kiedy uczeń ma zajęcia. Dopuszcza się możliwość wyznaczenia kilku dni na wykonanie jednego zadania.
            4. Dyrektor SP 44 obliguje wszystkich nauczycieli do udostępnienia rodzicom
              i uczniom adresu mailowego, poprzez który nawiąże z nimi kontakt. Sposób kontaktowania się określa każdy nauczyciel z uczniami, o czym nauczyciel informuje dyrektora. Każdy nauczyciel jest zobligowany do udzielenia uczniowi informacji zwrotnej dotyczącej jego pracy.
            5. Bezpieczeństwo uczniów i ich możliwości psychofizyczne.
            1. Jeśli dyrektor uzna, że zadania nie są zgodne z zasadami bezpiecznego korzystania przez uczniów z urządzeń umożliwiających komunikację elektroniczną albo uzyska o tym sygnał od rodzica, poprosi nauczyciela
              o szybką modyfikację.
            2. Zaleca się urozmaicenie form zadań i ich różnorodność. 
            1. Sposoby realizowania kształcenia na odległość
            1. Kształcenie na odległość w SP44 realizowane jest za pomocą różnorodnych form: materiały własne nauczyciela, platformy edukacyjne np. epodręczniki, scholaris, zdalnelekcje, matlandia, pisipisu, szaloneliczby, fraubuda, wordwall, kahoot, youtube, eduelo, squla, learningapps itp., programy edukacyjne TVP oraz portal CKE i OKE. Niektóre portale umożliwiają natychmiastowe sprawdzenie poprawności zadania (epodręczniki, zdalnelekcje, pisupisu, szaloneliczby, eduelo, wordwall), inne generują raporty dla nauczyciela (kahoot, matlandia, squla), a inne zadania przesyłane są na podanego przez nauczyciela maila i na bieżąco sprawdzane
              z odesłaniem do ucznia informacji zwrotnej.
            2. Uczeń jest zobligowany wykonać zadanie w realnym czasie lekcji w danym dniu i odesłać je na wskazany przez nauczyciela w poleceniu adres mailowy, np. w formie załącznika, zdjęcia, zrzutu ekranu, zawartości okna mailowego. Ważne jest, aby odbywało się to w tej godzinie, w której uczeń ma lekcję, by nie tworzyły się zaległości i uczeń mógł po południu odpocząć, co jest zgodne z zasadami higieny i bezpieczeństwa pracy. Nauczyciel odpowiadać będzie uczniowi na przesłane zadanie do godz. 15.00 danego dnia. Na zadania przesłane po godzinie 15.00 tego dnia, nauczyciel odpowie w dniu kolejnym.

        • Konkurs recytatorski
          • Konkurs recytatorski

          • W ubiegłym tygodniu odbył się szkolny konkurs recytatorski dla uczniów klas II i III  „Znam wiersze Marii Konopnickiej”

            Dla wielu było to nie lada wyzwanie - pierwszy występ przed zgromadzoną publicznością.  Uczestnicy pokonali tremę i z ogromnym zaangażowaniem

            oraz  pewnością siebie zaprezentowali wybrane  wiersze Marii Konopnickiej.

              Komisja w składzie : p. Dorota Kulwanowska, p. Małorzata Wizjan, 

            p. Natalia Edelmuller, p. Iwona Kanciała miała bardzo trudne zadanie.

            Dzieciaki były świetnie przygotowane i bardzo dobrze zinterpretowały teksty wybranych wierszy.

            I miejsce zajęli : Zosia Krzywańska i Kasia Królak,   Dawid Bielecki

            II miejsce : Damian Adamczak, Adam Borowiak,  Jan Księżuk

            III miejsce :  Michał Klisowski, Julia Krupka , Magdalena Marek

            Organizator konkursu p. Iwona Kanciała składa serdeczne podziękowania Komisji, wychowawcom i  wszystkim uczestnikom konkursu a także Uli Zaśko, uczennicy klasy V za operowanie kamerą.

        • Praca szkoły od poniedziałku - uzupełnienie
          • Praca szkoły od poniedziałku - uzupełnienie

          • Uwaga!

            Jeszcze uzupełnienie o kilka ważnych informacji:

            1. Klasy I-III pracują bez zmian, wg planu.

            2. Świetlica pracuje bez zmian, w godzinach 6.30 - 16.30.

            3. Obiady w szkole będą gotowane dla dzieci z klas I-III bez zmian.

            4. Klasy 4-8 pracują wg planu w trybie zdalnym.

            5. Klasy 4-8 na poniedziałek i na razie tylko na poniedziałek otrzymają materiały do realizacji na ten dzień, które, wg planu, opublikowane zostaną za pomocą strony internetowej: Google - SP44 Szczecin - zakładka Edukacja zdalna - należy wyszukać daną klasę. W tym dniu będą to zadania, których nie trzeba będzie odsyłać.

            6. W poniedziałek przekażemy Państwu informację, jak będzie wyglądało nauczanie w formie zdalnej.

            7. Jeśli ktoś z Państwa (klasy 4-8) nie przekazał jeszcze wychowawcy wypełnionej ankiety odnośnie nauczania zdalnego, bardzo prosimy o przekazanie informacji wychowawcy w sposób elektroniczny - MMS, Librus, SMS. Natomiast klasy 2-3 prosimy o przyniesienie ankiety do szkoły w poniedziałek.

            Z poważaniem,

            Julia Rusiecka

        • Obiady w czasie zawieszenia zajęć stacjonarnych w szkole
          • Obiady w czasie zawieszenia zajęć stacjonarnych w szkole

          • Szanowni Państwo,

            w kwestii obiadów:

            - klasy I - III dokonują płatności na obiady bez zmian;

            - klasy IV - VIII - następny tydzień (26.10 - 30.10) zostaje zawieszony i obiady z tego tygodnia dzieci jedzą, jak tylko wrócą do szkoły (tzw. odpisany obiad);

            - klasy IV - VIII - jeśli ktoś dokonał już płatności na listopad, pieniądze te przejdą na czas, kiedy przywrócona już zostanie nauka stacjonarna. Od momentu przywrócenia nauki stacjonarnej będzie miał już te obiady opłacone;

            - klasy IV - VIII - jeśli ktoś nie dokonał jeszcze płatności za listopad, prosimy, aby tego na tę chwilę nie robił.

            Jak tylko powrócimy do szkoły, przekażemy Państwu informację, kto i ile obiadów ma opłaconych.

          • Ważny komunikat

          •  

             

            Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, a także wszystkich klas szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę zdalną. Nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek wejdą w życie od soboty, 24 października i będą obowiązywały do niedzieli, 8 listopada br. Przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych będą funkcjonowały bez zmian. Obostrzenia dotyczące szkół:

            • cała Polska od jutra staje się strefą czerwoną

            • szkoła podstawowa w klasach od IV do VIII od tej pory działa w trybie zdalnym

            • w godzinach 8.00-16.00 przemieszczanie się osób do 16. roku życia pod opieką dorosłego

            • ograniczenie zgromadzeń publicznych do 5 osób spoza gospodarstwa domowego

            Więcej informacji podamy w niedzielę wieczorem i w poniedziałek poprzez stronę internetową i dziennik Librus.

        • Obiady - listopad
          • Obiady - listopad

          • WPŁATY na obiady za miesiąc

            LISTOPAD

            (20 obiadów x 6 zł = 120,00 )

            UWAGA!!! 

            wpłaty w formie przelewu tylko i wyłącznie w  dniach

            od  19.10.20r. do 23.10.20r. na nr konta

            66-1020-4795-0000-9002-0369-3264

            PROSIMY WPISAĆ W TYTULE PRZELEWU

             

            Nazwisko i imię dziecka

            Klasa

            Ilość obiadów oraz za jaki miesiąc dokonana jest wpłata

             

            WPŁATY gotówkowe na obiady za miesiąc LISTOPAD przyjmowane będą w pokoju nr 27

            26 PAŹDZIERNIKA w godz.  7:30 – 12:00

            27 PAŹDZIERNIKA w godz.  7:30 – 12:00

        • List Ministra Edukacji Narodowej
          • List Ministra Edukacji Narodowej

          • Warszawa, 14 października 2020 r.

             

             

            Szanowni Państwo Dyrektorzy,

            Nauczyciele i Wychowawcy,
            Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy,

             

            Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich tych, którzy uczestniczą w tak ważnym procesie nauczania i wychowania młodych ludzi – nauczycieli, wychowawców, pedagogów, a także pracowników oświaty. Z tej okazji chciałbym wyrazić mój największy szacunek i wdzięczność za wytrwałość, entuzjazm oraz profesjonalizm, z jakimi realizują Państwo swoje powołanie zawodowe.

             

            W tym szczególnym dniu jeszcze bardziej uświadamiamy sobie, że praca nauczyciela to coś więcej niż godziny spędzone przy tablicy. To uwaga poświęcona podopiecznym,
            a także dbałość o ich ciągły rozwój i bezpieczeństwo. To również dzielenie z uczniami
            ich sukcesów i porażek, bycie blisko, wspieranie oraz zrozumienie potrzeb.

             

            O tym, jak ważną rolę odgrywa wychowawczy aspekt pracy nauczyciela, przekonaliśmy się szczególnie w okresie czasowego zawieszenia zajęć. Sprostali Państwo wówczas konieczności nauczania na odległość, ale przede wszystkim na bieżąco wspierali swoich uczniów i ich rodziców. Państwa postawa – pełna rozwagi, spokoju, a także poczucia obowiązku – pomogła wielu młodym ludziom odnaleźć się w zupełnie nowych, niecodziennych okolicznościach.

             

            Od początku września szkoły funkcjonują w warunkach podwyższonych standardów sanitarnych. Pierwsze tygodnie nowego roku szkolnego pokazały, że stosowanie się do wytycznych i zaleceń sprawdza się. Dziękuję za niezwykle świadome i pełne rozsądku podejście do kwestii bezpieczeństwa oraz za to, że uczą Państwo dzieci odpowiedzialności za siebie i innych.

             

            Wyrażając wdzięczność za Państwa codzienne starania edukacyjne i wychowawcze, przekazuję również najlepsze życzenia oraz serdeczne pozdrowienia. Życzę Państwu wielu sukcesów, spełnienia zawodowego, a także nieustającej inspiracji – tak potrzebnej w pracy z młodymi ludźmi. Mam nadzieję, że osiągnięcia uczniów będą przynosiły Państwu radość i dawały poczucie dobrze spełnionego obowiązku.

             

             

            Z wyrazami szacunku i sympatii

            Dariusz Piontkowski

            Minister Edukacji Narodowej

        • Przerwy już nie na dworze
          • Przerwy już nie na dworze

          • Temperatura powietrza na dworze znacznie spadła, dlatego od poniedziałku (12.10.2020) przeszliśmy na wariant zimowy w pełnieniu dyżurów międzylekcyjnych, co oznacza, że podczas przerw uczniowie nie wychodzą na dwór. Jest to możliwe tylko wówczas, kiedy będzie bardzo ciepły dzień, a uczniowie będą ubrani w co najmniej bluzy, o tym decydować będzie nauczyciel dyżurujący na placu zabaw i boisku.

        • Sezon grzewczy w szkole rozpoczęty
          • Sezon grzewczy w szkole rozpoczęty

          • Od poniedziałku (12.10.2020) rozpoczęliśmy sezon grzewczy w szkole. Prosimy o adekwatny do tych warunków strój dzieci. Najlepiej posiadać krótki rękawek, ale i coś na długi. W salach jest ciepło, a na korytarzach już chłodniej. Poza tym od zawsze mamy obowiązek wietrzenia sal podczas przerwy, więc na początku lekcji będzie zawsze trochę chłodniej. Obowiązuje obuwie zmienne, a kurtki powinny pozostawać w szatni.

        • Informacja
          • Informacja

          • Przypominamy, że jutro - 14.10.2020 Dzień Edukacji Narodowej - SP44 pracuje wg planu. Natomiast w piątek - 16.10.2020 - mamy dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Świetlica pracuje w godzinach 7.00-16.00. Jeśli ktoś z Państwa potrzebuje opieki dla dziecka w tym czasie, prosimy o złożenie deklaracji u wychowawcy do czwartku (15.10.2020).

        • Zarządzenie z 12 października 2020
          • Zarządzenie z 12 października 2020

          • ZARZĄDZENIE Nr 9/2020

            Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 44 w Szczecinie

            z dnia 12 października 2020 r.

             

            w sprawie: ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku
            z wystąpieniem stanu epidemii

             

            na podstawie:

            1. Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

            2. Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 września 2020 r. zmieniające rozporządzenie
            w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku
            z wystąpieniem stanu epidemii.

            3. Wytycznych MEN, MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek od
            1 września 2020 r.

             

            § 1.

            Wprowadzam obowiązek zachowania dystansu między uczniami w przestrzeniach wspólnych szkoły oraz stosowanie przez nich osłony ust i nosa. Odkrycie ust i nosa jest możliwe:

                        a) przez trenera i osoby uprawiające sport

                        b) podczas spożywania posiłków i napojów

                        c) przez osobę posiadającą zaświadczenie lekarskie o wyraźnych przeciwwskazaniach     medycznych;

                        d) po zajęciu miejsca siedzącego w sali lekcyjnej.

             

            § 2.

            Wprowadzenie obowiązku zachowania dystansu między pracownikami szkoły
            w przestrzeniach wspólnych szkoły oraz stosowanie przez nich osłony ust i nosa. Odkrycie ust i nosa jest możliwe:

                        a) przez trenera i osoby uprawiające sport;

                        b) podczas spożywania posiłków i napojów;

                        c) przez osobę posiadającą zaświadczenie lekarskie o wyraźnych przeciwwskazaniach     medycznych;

                        d) po zajęciu miejsca siedzącego w sali lekcyjnej.

             

            § 3.

            Podtrzymanie zakazu organizowania wyjść grupowych i wycieczek szkolnych.

             

            § 4.

             

            Nadzór nad wykonaniem zarządzenia powierza się Dyrektorowi.

             

            § 5.

            Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podjęcia.

             

             

             

            Julia Rusiecka

            dyrektor SP 44
            w Szczecinie

        • Kalendarium - ważna zakładka
          • Kalendarium - ważna zakładka

          • Przypominamy, że wszelkie informacje na temat konsultacji, zebrań czy dni wolnych znajdują się w Kalendarium, w prawnym górnym rogu. Znajduje się też tam grafik konsultacji z nauczyceielami i zasady umawiania spotkania.

        • But odnaleziony:)
          • But odnaleziony:)

          • Z wielką radością informujemy, że but został odnaleziony. Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom za współpracę. But był rzeczywiście u innego chłopca, ale jego Tata dokonał solidnej ekspertyzy i wykrył, że minimalnie, ale jednak jego syn ma dwa różniące się buty. Dziś już obaj chłopcy mieli swoje buty:) Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. Jest to kolejny dowód na poczciwość naszych uczniów i solidarność Rodziców.

            Z poważaniem

            Bożena Banasiak

          • Poszukiwany but!

          • Dzień dobry!

            Zdarzyła się nam w szatni nietypowa sytuacja. Chłopiec z klasy I, podczas przebierania butów, zauważył, że jeden but, prawy, ma swój, a drugi, lewy, jest do niego bardzo podobny, ale jednak inny i o kilka rozmiarów za duży. Sądzimy, że któreś z Państwa dzieci może mieć podobną sytuację, że jeden but jest jego,prawy, a drugi, lewy jest bardzo podobny do tego drugiego, ale o kilka rozmiarów za mały.

            Bardzo prosimy o sprawdzenie butów Waszych dzieci. Zdjęcie obu znajduje się w załączniku, a poniżej przedstawiamy opis tych butów, których poszukujemy i które posiady:

            - poszukujemy but marki Reebok, biało czarny, na rzepy, z CZARNĄ PODESZWĄ, ale białą obramówką z GUMY, LEWY - prawy but posiadamy i jest to but ucznia kl. I;

            - jesteśmy w posiadaniu buta marki Reebok, biało czarny, na rzepy, z BIAŁĄ PODESZWĄ, ale białą obramówką z PLASTIKU, LEWY.Jeśli ktoś z Państwa zorientuje się, że Jego dziecko ma dwa podobne, ale różne buty, prosimy aby ktoś przyniósł je do sekretariatu i tam dokonamy wymiany.

            Z poważaniem

            Bożena Banasiak

          • Ekipa Chrumasa

          • Szanowni Państwo,

            w ramach Programu dla szkół udostępniane są w szkołach owoce i warzywa oraz produkty mleczne dla klas I - V. Ekipa Chrumasa ma na celu promowanie wśród dzieci zdrowej diety. Dlatego co jakiś czas na naszej stronie pojawiać się będzie wiadomość od niej.

          • MIGAWKI Z ŻYCIA NASZEJ SZKOLNEJ ŚWIETLICY

          • WRZESIEŃ

            Wiele się u nas dzieje.
            Spędzamy czas na zabawach i nie tylko.
            Klocków w sali zabaw mamy niewiele, ale jesteśmy kreatywni. Budujemy budowle, w których odpoczywamy po lekcjach. Tworzymy tory przeszkód i z przyjemnością je pokonujemy. (zdjęcia)
            Pogoda dopisuje, zatem chętnie wychodzimy na plac zabaw. Wspinamy się, huśtamy i zjeżdżamy. (zdjęcia)
            Chętnie sięgamy po różne ciekawe obrazki. Kolorujemy je wg własnych pomysłów przy muzyce relaksacyjnej, fortepianowej i klasycznej, która dyskretnie płynie do naszych uszu z głośników. 
            Nie zapomnieliśmy o nadejściu jesieni. Wykonaliśmy kolorowe prace plastyczne, które zdobią nasze świetlicowe tablice. (zdjęcia) 
            We wrześniu odbył się w naszej szkole Dzień głośnego czytania. Z tej okazji usłyszeliśmy wiersze wielkiej polskiej pisarki i poetki Marii Konopnickiej. Wykonaliśmy do nich interesujące ilustracje. (zdjęcia)
            Dzieje się u na dzieje... cdn.