• Projekt 8.3 - zajęcia matematyczne - zawieszone
          • Projekt 8.3 - zajęcia matematyczne - zawieszone

          • Projekt 8.3 częściowo wystartował on-line, ale jesteśmy zmuszeni zawiesić na jakiś czas realizację zajęć matematycznych.

            Jak tylko zostaną one przywrócone, poinformujemy Was.

            Zajęcia matematyczne - grupa I - klasa VIa i  VIb - środa, godz. 13.40, MS Teams - zawieszone

            Zajęcia matematyczne - grupa II - klasa VII - środa, godz. 15.30, MS Teams - zawieszone

            Zajęcia matematyczne - grupa III - klasa VIII - środa, godz. 14.35, MS Teams - zawieszone

        • Problemy z Internetem w szkole
          • Problemy z Internetem w szkole

          • Przed chwilą nastąpiła awaria sieci internetowej w szkole. Awaria ta spowodowana jest uszkodzeniem jakiegoś urządzenia w Urzędzie Miasta, które dostarcza sygnał. Technicy informują, że czas naprawy potrwa do 2 godzin. Niektórzy nauczyciele łączą się za pomocą innych źródeł. Jeśli uda się Wam połączyć z nauczycielem, to dobrze, jeśli nie, to znaczy, że nauczyciel jest w szkole i nie ma możliwości skontaktowania się z Wami.

          • Terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

          • Ogłaszamy terminy postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych. Ustalony przez Ministra Edukacji i Nauki harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany jest do zmienionego harmonogramu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne.

            Najważniejsze informacje

            • Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać od 17 maja 2021 r. do 21 czerwca 2021 r., z wyjątkiem szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji oraz do szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych, do których wnioski składane od 17 maja 2021 r. do 31 maja 2021 r.

            • Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty należy złożyć od 25 czerwca 2021 r. do 14 lipca 2021 r.

            • Listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 22 lipca 2021 r.

            • Listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych ogłoszone będą 2 sierpnia 2021 r.

            • W terminie od 23 lipca 2021 r. do 30 lipca 2021 r., w przypadku kandydatów zakwalifikowanych, składa się potwierdzenie woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe - także zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami i orzeczenia psychologicznego o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.

            • W przypadku braku możliwości przedłożenia takiego zaświadczenia lub orzeczenia, rodzic kandydata lub kandydat pełnoletni informuje o tym dyrektora szkoły w terminie do 20 sierpnia 2021 r. do godz. 15.00. Należy wskazać wówczas przyczynę niedotrzymania pierwotnego terminu. Wówczas zaświadczenie lub orzeczenie składa się dyrektorowi szkoły, do której uczeń został przyjęty, nie później niż do 24 września 2021 r.

            • Nieprzedłożenie do 24 września 2021 r. zaświadczenia lub orzeczenia będzie równoznaczne z rezygnacją z kontunuowania nauki w szkole, do której uczeń został przyjęty. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – w oddziale realizującym kształcenie w zawodzie, do którego został przyjęty.

            • Ogłoszony harmonogram uwzględnia również terminy przewidziane na czynności sprawdzające (o których mowa w art. 150 ust. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe) oraz czynności przewidziane w postępowaniu odwoławczym (o których mowa w art. 158 ust. 6-9 ustawy – Prawo oświatowe).

            • W postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022 przeprowadza się postępowanie uzupełniające w terminach określonych w tabeli.

            • Kandydaci do szkół ponadpodstawowych, którzy nie zostaną przyjęci do szkół dla młodzieży w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2021/2022, będą przyjmowani do tych szkół w trakcie roku szkolnego (na podstawie art. 130 ust. 2 ustawy – Prawo oświatowe).

            • Za zapewnienie miejsca w szkole ponadpodstawowej wszystkim realizującym obowiązek nauki dzieciom i młodzieży zamieszkującym na obszarze powiatu odpowiada rada powiatu (zgodnie z art. 39 ust. 7 ustawy – Prawo oświatowe).

            Terminy_rekrutacji_do_szkol_na_rok_szkolny_2021-2022_(3).pdf

          • Informacje z MEiN z 28.01.2021

          • Od poniedziałku, 1 lutego br. obowiązują dotychczasowe zasady funkcjonowania szkół i placówek. Zmienione zostały rozwiązania o organizacji nauki zdalnej na terenie szkoły, wprowadzono możliwość organizowania tzw. próbnych egzaminów szkolnych na terenie szkoły.

             

            Uczniowie klas I–III szkół podstawowych oraz dzieci w wychowaniu przedszkolnym kontynuują naukę stacjonarną z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, określonych w wytycznych MEiN, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

            Uczniowie klas IV–VIII szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży, szkół podstawowych dla dorosłych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego, centrów kształcenia zawodowego, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych, domów wczasów dziecięcych i szkolnych schronisk młodzieżowych do 14 lutego br. będą nadal uczyć się zdalnie, poza wyjątkami dotyczącymi kształcenia zawodowego.

             

            Inne zmiany wprowadzone w rozporządzeniu

            Organizacja zajęć zdalnych w szkole dla uczniów

            Od 1 lutego dyrektor szkoły będzie miał obowiązek nadal organizować zajęcia lub zajęcia zdalne dla uczniów klas IV–VIII oraz szkół ponadpodstawowych, którzy z uwagi na rodzaj niepełnosprawności nie mogą uczyć się w domu.

            Dla uczniów, którzy z innych przyczyn nie mogą uczyć się zdalnie w domu, dyrektor może takie zajęcia zorganizować.

             

            Możliwość prowadzenia w szkołach tzw. egzaminów próbnych

            W szkole będzie można zorganizować, w ramach konsultacji z nauczycielami, testy sprawdzające poziom przygotowania uczniów do egzaminu ósmoklasisty lub egzaminu maturalnego, tzw. egzaminy próbne przeprowadzane przez szkołę. Rozwiązanie to zostało wprowadzone na prośbę dyrektorów szkół.

            Ponadto w odniesieniu do szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe utrzymane zostały rozwiązania umożliwiające prowadzenie kształcenia praktycznego z zachowaniem reżimu sanitarnego, w określonych warunkach organizacyjnych.

            Rozporządzenie wejdzie w życie 1 lutego 2021 r. 

            Warto również przypomnieć o pozostałych rozwiązaniach, które nie zostały zmienione.

             

            Opieka świetlicowa dla najmłodszych uczniów

            Dyrektorzy szkół podstawowych, w tym artystycznych, w których jest prowadzone kształcenie ogólne w zakresie podstawy programowej, są zobowiązani do prowadzenia działalności opiekuńczej dla uczniów klas I-III.

             

             

        • Zebranie z Rodzicami on-line - 28.01.2021 czwartek
          • Zebranie z Rodzicami on-line - 28.01.2021 czwartek

          • 16.30 – 17.15 -  SPOTKANIE RODZICÓW WSZYSTKICH KLAS SP44 NA OGÓLNYM  KANALE. Na platformie Teams (na koncie ucznia/dziecka) w kalendarzu pojawi się zaproszenie na to spotkanie. Należy o umówionej godzinie kliknąć w nie i zostaniemy przeniesieni na spotkanie.

            Tematyka spotkania:

            1. Bezpieczeństwo w Sieci – dyrektor, p. Julia Rusiecka oraz pedagog szkolny,
              p. Sylwia Głowacka-Wojtachnia

            2. Emocje dzieci w domu podczas zdalnego nauczania – pedagog szkolny,
              p. Sylwia Głowacka-Wojtachnia

            17.15-17.45 – SPOTKANIE RODZICÓW POSZCZEGÓLNYCH KLAS
            Z WYCHOWAWCAMI
            .

            Należy rozłączyć poprzednie spotkanie, kliknąć w Kalendarz i wybrać spotkanie
            z godziny 17.15 zatytułowane Spotkanie z Rodzicami klasy …

          • Powrót do szkoły - Co na nas czekało?

          •         Po wejściu do klasy okazało się, że ktoś w niej był tuż przed naszym powrotem. Unosił się zapach gorącej czekolady, a może jednak kawy? Ktoś zamknął nagle okno, a może to jednak był przeciąg? Może... Na pewno jednak w klasie stała bielutka choinka, a pod nią leżały prezenty.

                         Miło było porozmawiać i pobawić się z kolegami oraz koleżankami tak realnie, nie wirtualnie. Mogliśmy korzystać z uroków białej zimy i pohasać na placu zabaw, a także posiedzieć w nietypowej (na nietypowej) szkolnej ławce (jak wróbelki).

                         Mieliśmy też bardzo ważne zadanie do wykonania. Przygotowywaliśmy się do obchodów Dnia Babci i Dziadka. Zrobiliśmy dla nich kalendarze z przestrzennymi niespodziankami i z samymi szczęśliwymi dniami.

                        Uczyliśmy się też pięknie czytać, pisać i liczyć - ale to przecież oczywiste!

            Dorota Kula

        • Obiady - luty
          • Obiady - luty

          • WPŁATY  na obiady za miesiąc

            LUTY

            (20 obiadów x 6 zł = 120,00 )

            UWAGA!!! 

            wpłaty w formie przelewu tylko i wyłącznie w  dniach

             od  22.01.21r. do 28.01.21r. na nr konta

            66-1020-4795-0000-9002-0369-3264

            PROSIMY WPISAĆ W TYTULE PRZELEWU

            Nazwisko i imię dziecka

            Klasa

            Ilość obiadów oraz za jaki miesiąc dokonana jest wpłata

             

            WPŁATY gotówkowe na obiady za miesiąc LUTY przyjmowane będą w pokoju nr 27

            26 STYCZNIA w godz.  8:00 – 12:00

            27 STYCZNIA w godz.  8:00 – 12:00

        • Wznowienie zajęć dodatkowych w formie on-line
          • Wznowienie zajęć dodatkowych w formie on-line

          • Zajęcia z projektu 8.3 "Akademia Kompetencji"

            od 1 lutego 2021

            dla uczniów klas VIa, VIb, VII, VIII - 

            decyzją UM -

            zostały zatwierdzone do realizacji on-line.

            Jedynie zajęcia informatyczne zostały przełożone na przyszły rok szkolny.

            Zajęcia geograficzne - grupa I - kl.VIa i kl.VIb - wtorek, godz. 15.30, MS Teams - A.Wałek-Piasecka

            Zajęcia geograficzne - grupa II - klasa VII i  VIII - piątek, godz. 14.35, MS Teams - A. Wałek-Piasecka

            Zajęcia matematyczne - grupa I - klasa VIa i  VIb - środa, godz. 13.40, MS Teams - p. Renata Skierś

            Zajęcia matematyczne - grupa II - klasa VII - środa, godz. 15.30, MS Teams - p. Renata Skierś

            Zajęcia matematyczne - grupa III - klasa VIII - środa, godz. 14.35, MS Teams - p. Renata Skierś

            Zajęcia fizyczne - grupa I - klasa VIII -środa, godz. 14.35, MS Teams - p. Mariusz Wojgienica

            Zajęcia chemiczne - grupa I - klasa VIII - poniedziałek, godz. 13.40, MS Teams - p. Lidia Jasińska

            Zajęcia biologiczne - grupa I - klasa VIa i VIb - poniedziałek, godz. 15.30, MS Teams - p.Katarzyna Lach

            Zajęcia biologiczne - grupa II - kl. VII i kl. VIII - piątek, godz. 14.35, MS Teams - p. Katarzyna Lach

          • Finaliści Klasowego Konkursu Pięknego Czytania

          • Mam przyjemność ogłosić wyniki konkursu, który odbył się w czasie nauki zdalnej. Wzięli w nim udział uczniowie klasy I.

            Tytuł laureata otrzymali:

            • Weronika Płocharczyk

            • Liliana Fras

            • Michał Klupś

            • Julia Majewska

            Wyróżnieni zostali:

            • Jaś Walżyński

            • Marysia Edelmuller

            • Nataniel Litwin

            • Jagoda Księżuk

             

            Dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu.

            Dorota Kula

             

        • Bezpłatna pomoc psychologiczna dla rodziców
          • Bezpłatna pomoc psychologiczna dla rodziców

          • Bezpłatna pomoc psychologiczna

            dla rodziców (opiekunów)

            dzieci i młodzieży w wieku 10 – 18lat

                                                           

            Informujemy o możliwości skorzystania z bezpłatnej pomocy psychologicznej przez rodziców (opiekunów) dzieci i młodzieży w wieku 10 – 18 lat. Wsparcia udzielają specjaliści Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii im. św. Brata Albertaw Szczecinie.

             

            Dla kogo?

            Pomoc jest adresowana do tych z Państwa, którzy w zachowaniu swoich dzieci (podopiecznych) obserwują niepokojące objawy, np. obniżenie nastroju, wysoki poziom lęku, trudności z nauką szkolną, nieprzestrzeganie norm i zasad społecznych (np.: kradzieże), agresja w stosunku do rówieśników i dorosłych.

            Jak pomagamy?

            Na bezpłatnych spotkaniach możliwe będzie omówienie z psychologiem sytuacji dziecka i rodziny oraz form pomocy, jakie można wdrożyć. W ramach wsparcia możliwe będzie np.: otrzymanie wskazówek wychowawczych do pracy z dzieckiem.

            Jak skorzystać z pomocy?

            Chętnych do skorzystania z konsultacji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: 513 220 009 lub91 453 80 26 lub 609 090 240, w celu umówienia wizyty zdalnej lub stacjonarnej.


             

        • Informacja
          • Informacja

          • Od 18 stycznia 2021 roku klasy 1-3 wracają do szkoły!

            Swoją pracę w szkole kontynuuje również:

            STOŁÓWKA - rodzice, już można wykupować obiadki;

            ŚWIETLICA - głównie dla dzieci zdrowych i które nie mają szans na inną opiekę;

            BIBLIOTEKA

        • ZASADY BEZPIECZEŃSTWA W SP 44 – COVID-19 – OBOWIĄZUJĄCE OD 18 STYCZNIA 2021
          • ZASADY BEZPIECZEŃSTWA W SP 44 – COVID-19 – OBOWIĄZUJĄCE OD 18 STYCZNIA 2021

          •  

            Wejście na teren szkoły

            1. Każdy, kto wchodzi na teren szkoły, musi być zdrowy, nie mieć kataru, kaszlu, a jego domownicy nie mogą przebywać na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.

            2. Każdy ma obowiązek zasłaniać usta i nos za pomocą np. maseczki.

            3. Należy  wchodzić do szkoły tylko i wyłącznie głównymi drzwiami.

            4. Trzeba na wejściu zdezynfekować ręce płynem.

            5. Uczeń powinien udać się do szatni, a następnie do gabinetu, w którym ma lekcje.

            6. Należy starać się zachować dystans 1,5 metra między osobami.

            7. W szkole na schodach zaleca się ruch jednostronny. Po głównym budynku należy wchodzić schodami prawymi od głównego wejścia, a schodzić, schodami od strony szatni.

            8. Wyjście ze szkoły odbywać się powinno drzwiami od strony szatni.


              Szatnia

            9. Szatnia dla uczniów 1-3 znajduje się w gabinecie nr 9.

            10. Szatnia dla uczniów 4-8 znajduje się w dawnym miejscu. Uczniowie korzystają z co drugiego rzędu wieszaków i z co drugiego wieszaczka.

            11. W celu zmniejszenia ilości osób w szatni o jednej godzinie plan lekcji ustalony został w ten sposób, aby klasy rozpoczynały i kończyły lekcje o różnych godzinach.

            12. Na terenie szkoły należy zasłaniać usta i nos.

            13. Uczeń powinien przebrać się (zmienić buty, zostawić kurtkę) i opuścić szatnię jak najszybciej.

            14. Jeśli w pomieszczeniu będzie znajdowało się zbyt dużo osób, należy poczekać na zewnątrz, zachowując dystans od innych osób.

            15. Zaleca się, aby rodzice nie towarzyszyli dzieciom w czynnościach związanych z pobytem w szatni.


              Stołówka

            16. Przed przyjściem do stołówki należy umyć ręce.

            17. Uczniowie spożywają obiad wg wyznaczonego harmonogramu:

            18. klasa1 – godz. 10.45 wraz z nauczycielem świetlicowym;

            19. klasa 2 – godz. 11.10 wraz z nauczycielem świetlicowym;

            20. klasy 3-4 – godz. 11.30-11.40 samodzielnie;

            21. klasy 5-6 – godz. 12.25-12.35 samodzielnie;

            22. klasy 7-8 – godz. 12.35-12.45 samodzielnie.

            23. Przy wejściu trzeba zdezynfekować ręce płynem.

            24. Stojąc w kolejce obowiązkowo należy zasłaniać usta i nos za pomocą np. maseczki  i zachować 1,5 metra dystansu od drugiej osoby – zachowaniu bezpiecznej odległości służyć maja linie na podłodze.

            25. Uczeń (klasy 3-8) przekazuje do okienka karteczkę z odpowiednią datą i jego nazwiskiem uprawniającą do spożycia obiadu. Najpierw odbiera z okienka  talerz z drugim daniem. Siada na miejscu, które jest do tego przeznaczone (po cztery osoby przy stoliku).

            26. Nie wolno dostawiać krzeseł do stolika, ani siadać tam, gdzie jest wykreślone miejsce.

            27. Po zjedzeniu drugiego dania, należy odstawić talerz i ponownie udać się do okienka po talerz z zupą. Odbieranie talerza z zupą nie dotyczy uczniów klas 1-4.

            28. Należy zjeść obiad możliwie w najkrótszym czasie.


              Lekcja

            29. Każda klasa odbywa wszystkie lekcje w jednym przypisanym jej gabinecie.

            30. W oczekiwaniu na lekcje należy starać się zachować  1,5 metra dystansu od drugiej osoby.

            31. Przed wejściem do klasy obowiązkowo należy zasłonić usta i nos za pomocą np. maseczki .

            32. Zaleca się powitania za pomocą słów, a jeśli już trzeba inaczej, to za pomocą łokcia lub stopy.

            33. Podczas lekcji można zdjąć maseczkę, ale nie trzeba.

            34. W miarę możliwości każdy uczeń siedzi w osobnej ławce.

            35. Uczeń powinien korzystać tylko i wyłącznie ze swoich przyborów szkolnych, swojego posiłku, swojego napoju.

            36. Uczeń musi korzystać z własnych podręczników dotacyjnych.

            37. Nie można dotykać rękami oczu, ust i nosa.

            38. Kichać i odkaszlnąć trzeba w zgięcie łokciowe lub w jednorazową chusteczkę. Stosownie można zwracać uwagę innym w tym zakresie.

            39. Jeśli uczeń poczuje się źle lub zaobserwuje u siebie objawy chorobowe (gorączka, silny kaszel), natychmiast musi poinformować o tym nauczyciela.

            40. Należy przemieszczać się po klasie tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

            41. Podczas realizacji zajęć, w których nie można zachować dystansu, należy zrezygnować
              z ćwiczeń i gier kontaktowych.

            42. Gabinet należy wietrzyć po każdej lekcji lub co godzinę.


              Lekcja wychowania fizycznego

            43. Zajęcia wychowania fizycznego odbywać się powinny na świeżym powietrzu bez przebierania się uczniów (zbyt małe szatnie nie spełniające wymogów zawartych w wytycznych) w formie dostosowanej do możliwości uczniów i warunków jakie posiada szkoła.

            44. Podczas realizacji zajęć, w których nie można zachować dystansu, należy zrezygnować z ćwiczeń i gier kontaktowych.

            45. W salach gimnastycznych można prowadzić lekcje, pod warunkiem że uczeń przychodzi na salę w odpowiednim stroju.

            46. W razie niepogody lekcje odbywają się w salach lekcyjnych przynależnych do danej klasy i mogą mieć charakter teoretyczny.


              Przerwa

            47. W czasie przerwy obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa za pomocą np. maseczki .

            48. Jeśli to możliwe, należy co przerwę myć ręce mydłem i ciepłą wodą.

            49. Jeśli w toalecie będzie dużo osób, należy poczekać na korytarzu.

            50. Zaleca się spędzanie czas na świeżym powietrzu, o ile to będzie możliwe.

            51. Należy unikać kontaktu z większą grupą uczniów.

            52. Nakazuje się spożywanie tylko i wyłącznie swojego jedzenia i picia. Poidełko zostało wyłączone.

            53. Należy powstrzymać się przed dotykaniem powierzchni, których nie musi się dotykać.

            54. Zaleca się organizowanie przerw klasom 1-3 w innych godzinach niż ogólne przerwy szkolne
              i w różnym od siebie czasie.


              Świetlica

              1. Z opieki świetlicy korzystać może tylko dziecko zadeklarowane i tylko takie, które rzeczywiście tej opieki potrzebuje z powodu pracy obojga rodziców (deklarację wypełnia rodzic i oddaje nauczycielowi świetlicy).

              2. Dziecko, korzystające z opieki świetlicy, musi być zdrowe, nie mieć kataru, kaszlu, a jego domownicy nie mogą przebywać na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych

              3. Przed wejściem do świetlicy trzeba zdezynfekować ręce płynem.

              4. Po wejściu należy odstawić plecak na półeczce i zgłosić swoją obecność nauczycielowi.

              5. Zabawki i klocki muszą pozostać na półkach i w szafach. Można korzystać tylko z tych zabawek, które przygotuje nauczyciel.

              6. Należy jeść tylko i wyłącznie swoje jedzenie i pić swoje picie, które przygotowali dziecku rodzice. Poidełko zostało wyłączone.

              7. Przed jedzeniem koniecznie należy iść umyć ręce.

              8. Posiłek spożywa się tylko przy stoliku.

              9. Nie można dotykać rękami oczu, ust i nosa.

              10. Kichać i odkaszlnąć trzeba w zgięcie łokciowe lub w jednorazową chusteczkę. Stosownie można zwracać uwagę innym w tym zakresie.

              11. Jeśli uczeń poczuje się źle lub zaobserwuje u siebie objawy chorobowe (gorączka, silny kaszel), natychmiast musi poinformować o tym nauczyciela.

              12. Większość czasu należy spędzać z nauczycielem na dworze.

              13. Dziecko ze świetlicy odbiera osoba upoważniona, wskazana w deklaracji. Dziecko, którego rodzic wskazał w deklaracji samodzielne opuszczenie świetlicy o konkretnej godzinie, wypuszczane jest przez nauczyciela świetlicy o tej godzinie. Odbiór dzieci przez rodzica ze świetlicy odbywa się bez bezpośredniego kontaktu za pomocą wiadomości tekstowej (imię i nazwisko dziecka, klasa, godzina wyjścia) wysłanej pod numer telefonu podanego Rodzicom (telefon służy tylko do odbioru SMS-ów)
                z numeru telefonu, który wskazany jest w deklaracji osób upoważnionych do odbioru. Rodzic lub osoba upoważniona, która wysyła wiadomość z prośbą o wypuszczenie dziecka, oczekuje przed szkołą. Jeśli dziecko będzie potrzebowało pomocy w dojściu do szatni i do rodzica, prosi o pomoc nauczyciela świetlicy lub osoby w sekretariacie. Rodzic wchodzi na teren szkoły tylko wówczas, gdy będzie tego wymagała konieczność.



                Biblioteka

            55. Przed wejściem należy zasłonić usta i nos za pomocą np. maseczki  – dla swojego i innych bezpieczeństwa i zdezynfekować ręce płynem.

            56. W pomieszczeniu znajdować się może tylko jedna osoba.

            57. Należy podać bibliotekarzowi tytuł książki, którą chce się wypożyczyć albo poprosić o wybór książki bibliotekarza.

            58. Nie należy zabierać bibliotekarzowi zbyt dużo czasu, bo czekać mogą inni.

            59. Jeśli przed biblioteką znajduje się więcej osób, należy zachować 1,5 metra odległości od innej osoby.

            60. Książki, które wracają od czytelnika przeznaczane są na dwudniową kwarantannę.


              Toaleta

            61. Przed wejściem trzeba zasłonić usta i nos za pomocą np. maseczki .

            62. W pomieszczeniu jednocześnie znajdować się mogą trzy osoby.

            63. Jeśli w pomieszczeniu będzie dużo osób (, należy poczekać na korytarzu.

            64. Czekając na wejście do toalety, należy zachować 1,5 metra odległości od innej osoby.

            65. Myjąc ręce, można skorzystać z instrukcji mycia rąk.

            66. Powinno się wykonywać wszystkie czynności toaletowe możliwe w jak najkrótszym czasie.


              Nauczyciel

            67. Każdy, kto wchodzi na teren szkoły, musi być zdrowy, nie mieć kataru, kaszlu, a jego domownicy nie mogą przebywać na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.

            68. Na terenie szkoły obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa za pomocą np. maseczki lub otrzymanej od dyrektora przyłbicy.

            69. Zajęcia należy prowadzić w przypisanym klasie gabinecie, nie wolno zmieniać samowolnie sali: klasa 1 – gabinet 45, klasa 2 – gabinet 46, klasa 3 – gabinet 47, klasa 4 – gabinet 6, klasa 5 – gabinet 55, klasa 6a – gabinet 54, klasa 6b – gabinet 53, klasa 7 – gabinet 48, klasa 8 – gabinet 42.

            70. Trzeba zwracać uwagę, aby uczniowie często i regularnie myli ręce.

            71. W miarę możliwości należy dopilnować, aby uczniowie nie pożyczali sobie przyborów
              i podręczników.

            72. Nakazuje się otwierać wszystkie okna uchylne w sali na czas przerwy.

            73. Należy zdezynfekować blaty ławek i klamkę, jeśli dochodzi do wymiany uczniów w klasie po zakończonej lekcji. To zadanie trzeba odnotować w rejestrze czynności porządkowych, który znajduje się w każdej klasie (wpisać godzinę i się podpisać).

            74. Należy unikać wyjść grupowych i wycieczek do zamkniętych przestrzeni. Rekomenduje się wyjścia w miejsca otwarte, np. las, z zachowaniem dystansu i zasad bezpieczeństwa.

            75. Jeśli to możliwe, powinno się zachować dystans pomiędzy uczniami i sobą.

            76. Należy wyjaśniać uczniom, jakie zasady bezpieczeństwa obecnie obowiązują
              w szkole i dlaczego zostały wprowadzone.

            77. Jeśli nauczyciel zaobserwuje u ucznia objawy chorobowe – kaszel, temperatura, nieżyt nosa - natychmiast powinien odizolować go od reszty, umieszczając w przeznaczonym do tego gabinecie (gabinet 21). Trzeba poinformować dyrektora szkoły i rodziców w celu natychmiastowego odebrania dziecka ze szkoły.

            78. Jeśli nauczyciel poczuje się źle lub zaobserwuje u siebie objawy chorobowe (gorączka, silny kaszel), natychmiast musi poinformować o tym dyrektora szkoły.

            79. W przypadku wystąpienia objawów infekcji dróg oddechowych powinni pozostać w domu
              i skontaktować się telefonicznie z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, aby uzyskać teleporadę medyczną, z której będą wynikały dalsze czynności dla pracownika (oraz powiadomić pracodawcę
              o nieobecności).

            80. W przypadku wystąpienia u pracownika będącego na stanowisku pracy niepokojących objawów infekcji dróg oddechowych– dyrektor szkoły w trybie natychmiastowym odsuwa go od wykonywanych czynności, kieruje do domu i informuje o konieczności pozostania w domu oraz kontaktu telefonicznego z lekarzem podstawowej opieki zdrowotne


              Rodzic

            81. Dziecko zostaje w domu, jeśli ma katar, kaszel, gorączkę lub gdy ktoś z jego domowników przebywa na kwarantannie albo w izolacji w warunkach domowych.

            82. Obowiązkiem rodzica jest poinformowanie szkoły, jeśli dziecko otrzyma wynik pozytywny na obecność wirusa lub domownicy są objęci kwarantanną.

            83. Należy sprawdzać na bieżąco informacje od dyrektora szkoły lub nauczycieli – w telefonie, dzienniku elektronicznym Librus lub na stronie internetowej szkoły.

            84. Rodzic powinien zawsze odbierać telefon ze szkoły albo pilnie oddzwonić.

            85. Trzeba odebrać w trybie natychmiastowym (w ciągu godziny) dziecko ze szkoły, jeśli dyrektor lub nauczyciel poinformuje rodzica o objawach infekcji występujących u dziecka.

            86. Można sprawdzać, czy dziecko nie ma w plecaku zbędnych rzeczy.

            87. Uczeń musi korzystać z własnych podręczników dotacyjnych.

            88. Należy przypominać dziecku zasady bezpieczeństwa obowiązujące w szkole i zachęć do ich stosowania.

            89. Należy przypominać dziecku, że zasady bezpieczeństwa obowiązują przed lekcjami, w trakcie i po nich.

            90. Do szkoły powinno wchodzić się tylko, jeśli ma się powód. Należy skontaktować się ze szkołą najlepiej telefonicznie, a swoją wizytę w szkole uprzedzić, umawiając się z konkretnym pracownikiem.

            91. Na terenie szkoły należy zachować środki bezpieczeństwa – dezynfekcja rąk, zasłonięcie ust i nosa, odstęp 1,5 metra od drugiej osoby.

            92. Każdy, kto wchodzi na teren szkoły, musi być zdrowy, nie mieć kataru, kaszlu, a jego domownicy nie mogą przebywać na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.

            93. Każdy musi zasłaniać usta i nos za pomocą np. maseczki.

            94. Należy  wchodzić do szkoły tylko i wyłącznie głównymi drzwiami.

            95. Trzeba na wejściu zdezynfekować ręce płynem.

            96. W szkole na schodach zaleca się ruch jednostronny. Po głównym budynku należy wchodzić schodami prawymi od głównego wejścia, a schodzić, schodami od strony szatni.

            97. Wyjście ze szkoły odbywać się powinno drzwiami od strony szatni.

             

        • Obiady w szkole dla uczniów klas 1-3
          • Obiady w szkole dla uczniów klas 1-3

          • RODZICE UCZNIÓW KLAS 1-3!

             

            OBIADY ROZPOCZYNAJĄ SIĘ W DNIU 18.01.2021r.

            WPŁATY na obiady za miesiąc

            STYCZEŃ

            (10 obiadów x 6 zł = 60,00 zł )

             

            UWAGA!!! 

            wpłaty w formie przelewu tylko i wyłącznie
            w  dniach

            od  12.01.21r. do 14.01.21r. na nr konta

            66-1020-4795-0000-9002-0369-3264

            PROSIMY WPISAĆ W TYTULE PRZELEWU

             

            Nazwisko i imię dziecka

            Klasa

            Ilość obiadów oraz za jaki miesiąc dokonana jest wpłata

             

            WPŁATY gotówkowe na obiady za miesiąc STYCZEŃ przyjmowane będą w pokoju nr 27

            13 stycznia 2021 w godz.  8:00 – 12:00

            14 stycznia 2021 w godz.  8:00 – 12:00

        • Stypendium - styczeń 2021
          • Stypendium - styczeń 2021

          • Stypendium szkolne

            (zgodnie z listami stypendialnymi z UM)

            będzie wypłacane

            tylko i wyłącznie w  dniu

            14 stycznia 2021 roku (czwartek)

            w godz.  08:00 – 14:00

            Prosimy zabrać ze sobą dowód osobisty.