Strona główna
Aktualności
Zakończenie roku szkolnego 2025/2026
Klasa 8
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026 wraz z Rodzicami - 25 czerwca 2026 (czwartek) - godz. 14.30 - sala gimnastyczna.
Wręczenie dokumentów - 26 czerwca 2026 (piątek) - godz. 10.00 - gabinet 42.
Klasy 1-7
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026 - 26 czerwca 2026 (piątek)
Wyjątkowy Bal Ósmoklasistów w SP 44
19 czerwca sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr 44 zmieniła się w elegancką przestrzeń balową, w której tegoroczni absolwenci uroczyście świętowali zakończenie ważnego etapu edukacji. Wydarzenie zostało zorganizowane od podstaw przez rodziców uczniów klasy ósmej.
Wchodzących gości zachwyciła zjawiskowa dekoracja. Została ona przygotowana przez wychowawczynię klasy ósmej, p. Lidię Jasińską oraz nauczycielkę plastyki, p. Jolę Perepeczę. Czarno-złota kolorystyka nadała wnętrzu niepowtarzalny, pełen elegancji klimat.
Dzień Mamy i Taty - zaproszenie
Z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty
serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców
na koncert „Dzieci – Rodzicom”,
który odbędzie się 23 czerwca 2026 r. o godz. 12.45
w sali gimnastycznej naszej szkoły
Dzieci i pracownicy szkoły
Dzień Sportu w SP44
We wtorek w naszej szkole odbył się Dzień Sportu zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego i przedstawicieli SU. Uczniowie rywalizowali w trzech grupach wiekowych, a doping kibiców było słychać w całej okolicy.
Klasy 1 i 2: Wielkie emocje najmłodszych
Zmagania rozpoczęły maluchy. Dla klas pierwszych i drugich nauczyciele przygotowali urozmaicone stacje sprawnościowe. Dzieci musiały wykazać się zwinnością, skocznością i szybkością. Były biegi w workach, tory przeszkód, rzuty do celu oraz wielki slalom z piłką. Najmłodsi uczniowie dali z siebie wszystko, a na ich twarzach malował się uśmiech od ucha do ucha. Każdy mały sportowiec zakończył rywalizację z poczuciem ogromnej dumy i arbuzem.

Stypendium - czerwiec
STYPENDIUM SZKOLNE
WYPŁACANE OSOBIŚCIE PRAWNEMU OPIEKUNOWI DZIECKA
(do odbioru przez inną osobę upoważnia tylko zaświadczenie notarialne)
15 CZERWCA 2026 ROKU W GODZ. 8:00 – 13:00
PROSIMY ZABRAĆ ZE SOBĄ DOWÓD OSOBISTY
FF - trzeci dzień w Berlinie
Mamy sukces nad sukcesami! Klasa 5 zdobyła II miejsce Fair Play. Jest to nagroda za współpracę na boisku, bycie w porządku wobec przeciwnika, dopingowanie wszystkich i cieszenie się grą! Nasza szkoła otrzymała również specjalną nagrodę - koszulkę Jakuba Kamińskiego, reprezentanta Polski, z jego podpisem za szczególny wkład w realizację tego projektu. Reszta relacji jak wrócimy ze sklepu.
Wycieczka kl. 2
25 maja 2026 roku uczniowie klasy 2 uczestniczyli w wycieczce do Parku Rozrywki Zieleniewo. Celem wyjazdu było poznanie atrakcji parku tematycznego, integracja zespołu klasowego, aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu oraz rozwijanie zainteresowań i umiejętności społecznych uczniów.
Po przyjeździe na miejsce dzieci zostały zapoznane z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi na terenie parku. Następnie uczestniczyły w licznych atrakcjach inspirowanych Dzikim Zachodem. Uczniowie mieli okazję przejechać się kolejką, odwiedzić mini zoo, korzystać z placów zabaw oraz uczestniczyć w pokazach i zabawach przygotowanych przez animatorów.
Dzień Mamy w klasie 2
Z okazji Dnia Mamy uczniowie klasy 2 wraz ze swoimi mamami uczestniczyli w wyjątkowych warsztatach modystkowych. Podczas wspólnego spotkania dzieci i mamy ozdabiały kapelusze, wykorzystując kolorowe wstążki, kwiaty, piórka oraz inne dekoracyjne materiały.
Warsztaty przebiegały w miłej, radosnej i twórczej atmosferze. Uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością, tworząc niepowtarzalne nakrycia głowy. Był to doskonały czas na wspólną zabawę, rozmowy oraz wzmacnianie więzi między dziećmi i mamami.
Warsztaty zielarskie z udziałem kl. 4
8Klasa 4 wzięła udział w warsztatach zielarskich w „Ogrodzie na skraju lasu” w Siedlicach. Uczniowie mieli okazję poznać bogactwo lasu oraz dowiedzieć się, jakie rośliny można w nim znaleźć, a także jak i do czego można je wykorzystywać.
Podczas warsztatów dzieci samodzielnie przygotowały i upiekły własne wypieki, które doskonale smakowały z naturalnymi powidłami śliwkowymi. Nie zabrakło również czasu na wspólną zabawę, odpoczynek w pięknie zaaranżowanym ogrodzie.
Kochana Mamo!
Wszystkiego najlepszego!
Jesteś najlepsza i wspaniała, i kochana.
Kocham Cię najbardziej na świecie, Mamo.
Jesteś najpiękniejsza na całym świecie.
Jesteś lepsza od ogórka, jesteś lepsza od Wojanka.
Jesteś najlepsza, Mamo!
Chce Ci kupić czekoladę i pojechać z Toba na wakacje.
Życzę Ci zawsze dobrego dnia i życzę Ci dużo pieniędzy.
Obiady w czerwcu - ostatni miesiąc, ważne informacje
Obiady w CZERWCU
17 obiadów x 10 zł = 170 zł
Boże Ciało - 4 czerwca - dzień wolny
Dzień po Bożym Ciele - 5 czerwca - dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych bez obiadu
Wyjazd do Berlina niektórych uczniów z klasy 4 oraz 5 - 08.06.2026 - 12.06.2026
Wyjazd klasy 6 do Hossolandu - 12.06.2026
Znów wzięliśmy udział w wojewódzkim konkursie!
Miło nam poinformować, że reprezentanci naszej szkoły zajęli 10. miejsce w IX Wojewódzkim Konkursie Udzielania Pierwszej Pomocy, zorganizowanym przez Liceum Ogólnokształcące nr 7 pod patronatem Wojewody Zachodniopomorskiego.
Konkurs składał się z dwóch etapów: części teoretycznej w formie testu online oraz części praktycznej, do której zakwalifikowały się najlepsze zespoły. Podczas zadań praktycznych uczniowie sprawdzali swoje umiejętności w pozorowanych, ale bardzo realistycznych sytuacjach, takich jak m.in. atak agresywnego psa, wybuch środków chemicznych, wypadek rowerowy czy pomoc topielcowi.
Klasa 7 z wizytą w Urzędzie Miasta
We wtorek, 19 maja, klasa 7 wraz z opiekunami udała się na wyjątkową wycieczkę. Odwiedziliśmy Urząd Miasta na zaproszenie pani Renaty Łażewskiej, która mieszka w rejonie naszej szkoły, jest jej absolwentką, byłą nauczycielką, dyrektorką a teraz Wiceprzewodniczącą Rady Miasta Szczecin.
Naszą przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania Sali Ślubów, gdzie zawierane są małżeństwa cywilne. Następnie udaliśmy się do Sali Sesyjnej. Tam czekała na nas największa atrakcja – mogliśmy zasiąść w ławach radnych i przeprowadzić próbne głosowanie. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się, jak na co dzień funkcjonuje miasto oraz na czym polega praca samorządu.
Godziny dzwonków
Poniedziałek 22.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych