Zwrot podręczników z dotacji celowej - harmonogram
Warsztaty dla Rodziców - Odważna Ósemka
Warsztaty dla rodziców
realizowane w ramach programu polityki zdrowotnej
pn. Przeciwdziałanie nadwadze i otyłości wśród dzieci w wieku 8 lat uczęszczających
do szczecińskich szkół podstawowych – Odważna ósemka.
Termin: 08.06.2019 (sobota), godz.9.00-14.00.
Miejsce: BIBLIOTEKA MIĘDZYWYDZIAŁOWA
Filia BIBLIOTEKI GŁÓWNEJ UNIWERSYTETU SZCZECIŃSKIEGO
al. Piastów 40 b, budynek 3, 71-065 Szczecin
Program:
9.15- 9.30. Potencjał zdrowotny – Wprowadzenie
9.30.-10.00. Otyłość?! Nie, dziękuję... – Warsztat Lekarza ZOSWE
10.00.-10.15. Przerwa
10.15. - 10.50. Aktywność fizyczna w redukcji masy ciała – Warsztat AF ZOSWE
10.50.-12.15. Zdrowe Odżywianie – Warsztat Dietetyk ZOSWE
12.15.-12.30. Przerwa
12.40.-14.00. Jak z sukcesem trwale wprowadzać zmiany – Warsztat Psycholog ZOSWE
Nowy projekt unijny w SP 44 - Akademia Kompetencji
Zapisy dzieci przedszkolnych na dyżur wakacyjny - 03.06 - 07.06.2019
Uprzejmie przypominam, że 3.06.2019r. o godz. 8.00 rozpoczyna się zapisywanie dzieci na dyżur wakacyjny poprzez stronę naboru elektronicznego – nabor.pcss.pl/szczecin zakładka „dyżur wakacyjny”.
1) W szkole wydawane mogą być druki w formie papierowej dopiero w dniu 3.06.2019r. punktualnie od godz. 8.00 (nie wcześniej),
2) Dostępna też bedzie klauzula informacyjna, jednak nie ma potrzeby, aby rodzic ją podpisał. Może natomiast zabrać ją do domu.
3) Rodzic wypełnia tylko kartę zgłoszenia (bez klauzuli informacyjnej) i składa ją w placówce,
4) Podczas przyjmowania wypełnionego ręcznie zgłoszenia, aby osoba uprawniona do jego przyjęcia, wpisuje na nim datą i dokładną godziną (co do minuty) złożenia wniosku (nie wydania druku do wypełnienia, a złożenia wypełnionego wniosku).
5) W przypadku wypełniania dwóch zgłoszeń dla rodzeństwa, na obu kartach wpisuje się ten sam czas złożenia pierwszego wniosku (nie rozdziela się rodzeństw uczęszczających do tej samej placówki)
6) Przyniesiony przez rodziców wydruk zgłoszenia wypełniony elektronicznie, wprowadza się do systemu elektronicznego niezwłocznie jak tylko sytuacja na to pozwoli.
7) Placówka nie ma możliwości modyfikowania zgłoszenia wypełnionego elektronicznie i przyniesionego w formie papierowej, jedynie osoba uprawniona odznacza dziecko w systemie.
8) Rodzic po wypełnieniu zgłoszenia elektronicznie nie musi przynieść go natychmiast do przedszkola, wystarczy że złoży go w wersji papierowej w placówce macierzystej w terminie tj. do dnia 7.06.2019r.
9) Rodzic wypełnia wniosek bez konieczności logowania się w systemie. Wchodzi bezpośrednio w zakładkę „wypełnij podanie”. Login i hasło, które rodzic otrzymuje po wygenerowaniu zgłoszenia są przeznaczone do sprawdzenia wyników zgłoszenia na dyżur lub jeśli rodzic chce wejść w swoje zgłoszenie.
10) Zgłoszenie jest generowane w PDF i może być zapisane przez rodzica na dysku, później wydrukowane i zaniesione do placówki macierzystej
Zmiany w planie - 03.06.209 - 07.06.2019
Dzień Dziecka - 30.05.2019
XVI Wojewódzki Przegląd Teatrzyków Szkolnych i Przedszkolnych
W czwartek 22 maja br. odbył się XVI Wojewódzki Przegląd Teatrzyków Szkolnych i Przedszkolnych. Teatralna scena w Domu Kultury „Klub Skolwin” wypełniła się małymi aktorami, którzy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i artystycznym talentem.
W tym roku w przeglądzie uczestniczyły następujące placówki:
Szkoła Podstawowa nr 14 z przedstawieniem „ Namawiać nie będę do złego, nie bierz ze mnie przykładu kolego.” pod opieką p. K. Jurkiewicz, p. K. Rosik ,
p. B. Wawrynowicz.Szkoła Podstawowa nr 44 z przedstawieniem „ Zwierzaki- futrzaki” pod opieką
p. I. JabłońskiejSzkoła Podstawowa nr 2 z przedstawieniem „O Smoku Wawelskim” pod opieką
p. Ł. GraczykaPrzedszkole Filia 77 z przedstawieniem „Czerwony Kapturek” pod opieką
p. M. Cegielskiej, p. D. ŻakowskiejPrzedszkole Filia 77 z przedstawieniem „Czy warto pomagać innym?” pod opieką
p. J. TyszkiewiczPrzedszkole Publiczne 77 z przedstawieniem „ Gram, śpiewam, tańczę”
Środowiskowa Placówka Edukacyjno –Wychowawcza nr 1 z przedstawieniem „Śpiąca królewna” pod opieką p. A. Pukanowskiej, p. A. Szulborskiej.
Wszystkie szkoły otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz statuetki. XVI Przegląd Teatrzyków przeszedł do historii zakończony dobrą zabawą dla wszystkich uczestników biorących w nim udział.
Iwona Jabłońska, Iwona Kanciała
7
Informacja dla Rodziców dzieci przedszkolnych
Zasady elektronicznego zgłaszania dzieci do przedszkoli publicznych i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Szczecin, na dyżur wakacyjny 2019.
SP44 w projekcie "Akademia Kompetencji"
Uczniowie SP44 w Sachsenhausen
21 maja 2019 uczniowie klasy VII, VIII i III GM udali się na nietypową wycieczkę zagraniczną. Miejscem docelowym było Sachsenhausen w Oranienburgu w Niemczech. Znajduje się tam jeden z pierwszych obozów koncentracyjnych powstałych na ziemiach niemieckich za rządów Adolfa Hitlera. Młodzież SP 44, wyposażaona wcześniej w wiedzę na temat funkcjonowania tego miejsca, mogła skonfrontować teorię z doświadczeniem. Wynik tej konfrontacji był przygnębiający, ale bardzo pouczający. Uczniowie zwiedzali to miejsce w ciszy, w skupieniu i w zadumie. Takie nastroje, ale i cicha radość, że historia tamtego miejsca nie dotyczy nas, utrzymywały się aż do samego Szczecina. Ten wyjazd, obfitujący w bardzo duży ładunek edukacyjny i emocjonalny, możliwy był dzięki wsparciu organizacji Rotary Club Szczecin.
Nietypowa lekcja języka polskiego
Nietypową lekcję języka polskiego odbyli uczniowie klasy VI SP 44 - były to warsztaty literacko-plastyczne „Rymowane słowa: państwo Tuwimowie i pani Kulmowa”. Szóstoklasiści w Domu Kultury "Klub Skolwin" odkrywali twórczości wybitnych polskich pisarzy dla dzieci, poznawali różne form przekazu – przekład intersemiotyczny i nabywali pożądane wzorce zachowania się w ośrodkach kultury.
Bożena Banasiak
Konkurs Państwowej Inspekcji Sanitarnej dla Rodziców
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szczecinie zaprasza do wzięcia udziału
w II edycji Wojewódzkiego Konkursu pod hasłem „Dzieciaki dbają o mleczaki” w ramach Wojewódzkiego Programu Zdrowia Jamy Ustnej i Zapobiegania Próchnicy „Zdrowe zęby mamy – marchewkę zajadamy”.
Ideą konkursu ma być przedstawienie w kreatywnej formie sposobów dbałości dziecka o zdrowie ząbków, znajomości zasad profilaktyki próchnicy (zabiegi higieniczne, odpowiednia dieta, wizyty u stomatologa). Konkurs ma na celu zaangażowanie rodziców w utrwaleniu pozytywnych nawyków prozdrowotnych oraz zwiększenie roli zarówno dzieci i ich rodziców w kształtowaniu zdrowia jamy ustnej.
Formą wykorzystywaną w konkursie ma być film krótkometrażowy, przedstawiający dziecko- jako głównego bohatera – w sytuacjach sprzyjających zdrowiu zębów.
Konkurs jest jednoetapowy i zostaje ogłoszony w województwie zachodniopomorskim. Zgłoszenia udziału w konkursie dokonuje rodzic/opiekun prawny dziecka i przesyła pracę konkursową wraz z wypełnioną zgodą, pocztą tradycyjna w formie elektronicznej - na załączonej płycie (CD lub DVD) w terminie od dnia 15 maja 2019 roku do dnia 7 czerwca 2019 roku na wskazany poniżej adres:
Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczecinie
Oddział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia
ul. Spedytorska 6/7
70-632 Szczecin
Dodatkowe informacje o konkursie udzielane są w Oddziale Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie pod numerem telefonu 091-462-40-60 wew. 184 lub pod adresem e-mail: ozipz@wsse.szczecin.pl<mailto:ozipz@wsse.szczecin.pl>
Serdecznie zapraszamy!
Regulamin_konkursu_filmowego.pdf
Zalacznik_nr_1-_Zgoda.doc
Zebrania - oceny proponowane - 09.05.2019
Okulary dla Afryki
'Okulary dla Afryki' to wspólna akcja Archidiecezji Szczecińsko-Kamiennej wspierana przez Kuratorium Oświaty
i Radio Szczecin.Szkolne Koło Caritas dzięki Waszemu zaangażowaniu zebrało kilkanaście par okularów korekcyjnych,które będą dostarczone pacjentom szpitala i sierocińca .Dzieci w Wambie ,w Afryce skorzystają z tej pomocy.Dziękujemy każdemu,kto włączył się w to dzieło.Członkowie SKC z opiekunem
Debata nt. oświaty - formularz zgłoszeniowy na stronie KO Szczecin
Uczniowie, nauczyciele, jakość edukacji oraz nowoczesna szkoła – to 4 obszary, które będą tematem obrad „Okrągłego stołu” edukacyjnego zapowiedzianego 18 kwietnia br. przez premiera Mateusza Morawieckiego. Wydarzenie zaplanowano na piątek, 26 kwietnia br. na godz. 12:00 w Warszawie, na PGE Narodowym. Ministerstwo Edukacji Narodowej zaprasza wszystkich chętnych przedstawicieli rad rodziców, stowarzyszeń rodziców i innych organizacji rodzicielskich do zgłaszania się do udziału w tym wydarzeniu.
Rady rodziców, stowarzyszenia rodziców i inne organizacje reprezentujące rodziców zainteresowane uczestnictwem w „Okrągłym stole” mogą zgłaszać swój udział za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie
https://ankiety-sio.men.gov.pl/index.php?r=survey/index&sid=927682&newtest=Y&lang=pl
Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w obradach „Okrągłego stołu” będą mogły uczestniczyć osoby i instytucje związane z edukacją. Szeroka formuła wydarzenia umożliwi wypracowanie stanowiska dotyczącego poprawy jakości funkcjonowania systemu oświaty, w tym kwestii związanych z wynagrodzeniem nauczycieli.
Zaproszenie wystosowane przez szefa rządu jest skierowane do dyrektorów szkół, nauczycieli, rad i stowarzyszeń rodziców, przedstawicieli środowiska akademickiego, a także związków zawodowych, instytucji i organizacji pozarządowych związanych z edukacją.
„Okrągły stół” zaproponowany przez premiera Mateusza Morawieckiego będzie szeroką formułą do dyskusji na temat zmian w polskiej oświacie w zakresie 4 obszarów tematycznych: uczniowie, nauczyciele, jakość edukacji oraz nowoczesna szkoła. Obrady będą koncertowały się nie tylko na kwestiach związanych z wynagrodzeniem nauczycieli, ale również z awansem zawodowym i finansowaniem oświaty. Podczas „Okrągłego stołu” zostaną poruszone również sprawy dotyczące podnoszenia jakości nauczania oraz udziału rodziców w procesie edukacji.
Świetlicowy Konkurs "Moja bajka"
5 kwietnia 2019 r. odbyła się kolejna edycja Świetlicowego Konkursu "Moja bajka". Uczniowie klas I - III zaprezentowali autorskie bajki o dowolnej tematyce. Mali artyści zaskoczyli jury różnorodnymi formami prezentacji. Jedni samodzielnie wykonali pacynki i przygotowali teatrzyk kukiełkowy, inni improwizowali przy pomocy ciekawych rekwizytów. Bajki były ciekawe, wartościowe i z humorem. Występ przed jury i publicznością pozwolił niektórym uczestnikom konkursu przełamać tremę i pokonać własne słabości.
Największe uznanie jury otrzymały następujące osoby:
I miejsce Lena Strachota z kl. III i Kacper Pietrzykowski z kl. II;
II miejsce Urszula Zaśko z kl. III i Dawid Bielecki z kl. I;
III miejsce Oliwia Mitura z kl. II i Filip Laucz z kl. II.
Wszyscy uczestnicy konkury otrzymali dyplomy i upominki.
Organizator konkursu: Sylwia Szeląg
Informacje
PONIEDZIAŁEK - 15.04.2019
Klasa 8a i 8b - godz. 8.20 - egzamin ósmoklasisty - język polski - sala gimnastyczna i 21
Klasy 1 - 7 SP - dni wolne od zajęć dydaktycznych ze względu na egzamin ósmoklasisty
Klasa III GM - godz. - 9.30 - 12.30 - zajęcia polonistyczne 54, zajęcia polonistyczne 54, zajęcia artystyczne 55
Oddział przedszkolny - godz. 6.30 - 16.30 - s. 8
Świetlica - godz. 6.30 - 16.30
Obiad - godz. 12.30
WTOREK - 16.04.2019
Klasa 8a i 8b - godz. 8.20 - egzamin ósmoklasisty - matematyka - sala gimnastyczna
Klasy 1 - 7 SP - dni wolne od zajęć dydaktycznych ze względu na egzamin ósmoklasisty
Klasa III GM - godz. - 9.30 - 12.30 - zajęcia matematyczne 53, zajęcia polonistyczne 54, zajęcia polonistyczne 54
Oddział przedszkolny - godz. 6.30 - 16.30 - s. 8
Świetlica - godz. 6.30 - 16.30
Obiad - godz. 11.30 - 12.30
ŚRODA - 17.04.2019
Klasa 8a i 8b - godz. 8.20 - egzamin ósmoklasisty - język angielski - sala gimnastyczna
Klasy 1 - 7 SP - dni wolne od zajęć dydaktycznych ze względu na egzamin ósmoklasisty
Klasa III GM - godz. - 9.30 - 12.30 - zajęcia atystyczne 55, zajęcia językowe 48, zajęcia matematyczne 53
Oddział przedszkolny - godz. 6.30 - 16.30 - s. 8
Świetlica - godz. 6.30 - 16.30
Obiad - godz. 11.30 - 12.30