•   KONKURS EKOLOGICZNY  ZA  NAMI!
          • KONKURS EKOLOGICZNY ZA NAMI!

          • W związku z obchodami Światowego Dnia Drzewa przedstawiciele grupy przedszkolnej uczestniczyli w Konkursie Ekologicznym „Z Ekologią za pan brat”. Z przyjemnością informujemy, że wśród wielu uczestników biorących udział w konkursie, Jury doceniło naszych przedszkolaków.

              

            Nagrodzeni zostali:

            III miejsce Wojciech Chodup

            Wyróżnienia:  Gabrysia Król, Zosia Krzywańska , Gabrysia Ochota.

                                                              Gratulujemy!

              

                                                                                                   Iwona Jabłońska, Anita Bugała

        • Posiłki - listopad
          • Posiłki - listopad

          • WPŁATY  na  POSIŁKI  (CATERING) NA LISTOPAD 2018

            20 OBIADÓW x 6,00zł = 120,00zł   

             przyjmowane w pok. nr 16

            25 X br. w godz. 7,30-11,30 i 13,00-14,30

            29 X br. w godz. 10,00-13,00  

            Po tym termin wpłaty nie będą przyjmowane

        • Warsztaty z udziałem Rodziców SP44
          • Warsztaty z udziałem Rodziców SP44

          • 1000 kokard narodowych wyprodukowanych przez rodziców, znajomych i przyjaciół SP 44 na główne obchody w Szczecinie związane z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

             

            Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w tym wydarzeniu.

            25 października 2018 roku spotykamy się w Szkole Podstawowej nr 44 im. ppor. Emilii Gierczak w Szczecinie przy ul. Karpackiej 29 od godz. 16.30. Zadaniem naszym jest stworzenie z przygotowanych materiałów kokard narodowych w ilości 1000!!! Nie trzeba być obdarzonym jakimkolwiek talentem, aby taką kokardę własnoręcznie wykonać.

        • OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ W SP 44
          • OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ W SP 44

          • 26 PAŹDZIERNIKA 2018

             

            Dzień bez zajęć dydaktycznych i bez obiadu

             

            • KLASY I – VI (p. Perepecza, p. Kula, p. Wizjan, p. Wojgienica,
              p. Wojgienica, p. Grąbczewska, p. Jasińska)

            8.00 – 8.30 – zajęcia z wychowawcą

            8.30 – 9.30 – zajęcia z gimnazjalistami nt. Praw i Obowiązków Dziecka

            9.30 – 11.00 – zajęcia z wychowawcą

             

            • KLASY VII – III GM (p. Pikuła, p. Czajkowska, p. Banasiak,
              p. Głowacka-Wojtachnia)

            8.30 – 9.30 – zajęcia z wychowawcą

            9.30 – 11.00 – zabawa edukacyjna „Ćwierćland” z wychowawcami – sala gimnastyczna

             

            • ŚWIETLICA - 6.30 - 16.30
            • ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY - 6.30 - 16.30
        • List Rzecznika Praw Dziecka z okazji Dnia Edukacji Narodowej
          • List Rzecznika Praw Dziecka z okazji Dnia Edukacji Narodowej

          • Szanowni Państwo,

             

            pracownicy oświaty nie tylko przekazują wiedzę i kształtują kompetencje społeczne, często stają się również powiernikami młodych ludzi – ich przyjaciółmi i nierzadko jedynymi dorosłymi osobami, którym dzieci ufają i na które mogą liczyć. Niekiedy muszą zmierzyć się z problemami, których nie chcieli lub potrafili rozwiązać rodzice. Najmłodsi potrzebują mądrych przewodników po świecie i zasadach nim rządzących, dlatego tak ważny jest czas poświęcony dziecku, wsłuchanie się z uwagą w jego głos i odpowiadanie na jego potrzeby. Każde dziecko jest inne i potrzebuje zindywidualizowanego podejścia, dostosowanego do jego możliwości, umiejętności i potrzeb. Jedynie takie działanie zapewni najmłodszym pełny i harmonijny rozwój.

             

            Szczególnie dzisiaj – w obliczu reformy edukacji – uczniowie potrzebują wyjątkowego wsparcia i zrozumienia. Wierzę, że nie zabraknie Państwu siły i determinacji, aby pomóc dzieciom przetrwać ten trudny dla nich okres. To od nas dorosłych zależy jak je przygotujemy do dorosłego życia i czy wyposażymy we wszystkie potrzebne umiejętności.

             

            W tym ważnym i uroczystym dniu, pośród podziękowań i życzeń, proszę również o refleksję nad kondycją polskiej szkoły i jakością oferowanego uczniom wsparcia edukacyjnego i wychowawczego. Proszę pamiętać, że każdy z Państwa w swoim najbliższym otoczeniu, korzystając z własnej wiedzy i doświadczenia, może niejednokrotnie zrobić więcej dla dziecka niż wynika to z ustalonych prawem powinności.

             

            Z całego serca dziękuję Państwu za zaangażowanie, cierpliwość i codzienny trud, jaki wkładacie w proces kształtowania młodych ludzi oraz rozbudzanie w nich ciekawości świata. Życzę  satysfakcjonującej pracy z dziećmi i młodzieżą, siły oraz wielu powodów do radości z podejmowanych działań.

             

            Z wyrazami szacunku,

             

            Marek Michalak Rzecznik Praw Dziecka

             
          • Bicie rekordu w jednoczesnej resuscytacji

          • 16 października o godz. 12:00 przystępujemy do bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tym wydarzeniu. Zgłoszenia przyjmują: Dorota Kula, Agnieszka Czajkowska, Mariusz Pikuła.

            Dorota Kula

          • Plac budowy na terenie parkingu SP44

          • Na początku tego tygodnia ruszyły prace remontowe związane z przebudową kuchni. W tych celach panowie robotnicy zaanektowali parking od strony boisk. Wiąże się to z niemożnością parkowania zarówno samochdów jak i rowerów. Jest to ogrodzony plac budowy, więc nikt nieupoważniony nie powinien tam przebywać. Sytuacja ta potrwa do końca remontu, czyli do końca lutego 2019 roku.

          • Klasa 3 na wycieczce w Kołobrzegu

          • W dniach 3-5 października 2018 roku  uczniowie klasy 3 z wychowawczynią i Panią pedagog pojechali na wycieczkę do Kołobrzegu. Poznali historię i zobaczyli najciekawsze miejsca w tym mieście. Odwiedzili miejsca pamięci związane z patronką naszej szkoły ppor. Emilią Gierczak. Spacerowali brzegiem morza i  pływali po wodach Bałtyku. Odpoczywali i świetnie się bawili w Parku Rozrywki w Zieleniewie. Oto nasza fotorelacja.

              

              

              

               

              

              

              

             

        • Miłość Bliźniego Miłością Ojczyzny
          • Miłość Bliźniego Miłością Ojczyzny

          • Dnia 3 października w naszej szkole odbył się kiermasz pod hasłem "Miłość Bliźniego Miłością Ojczyzny". Rodzice, uczniowie i pracownicy naszej szkoły czynnie włączyli się w miłosierną pomoc dla małej Hani, młodszej siostry naszej uczennicy. Było wiele słodkości, galaretek i coś na ząb. Zebraliśmy 1750 zł na potrzebny sprzęt. Dziękujemy!!! Dawniej nasi pradziadowie oddawali życie za wolną Polskę. My obecnie, troszcząc się o dobro naszej Ojczyzny, otaczamy opieką i pomocą potrzebujących. Tu i teraz możemy spełniać zadanie, okazywać miłosierdzie bliźnim w potrzebie.

              

            Szkolne Koło Caritas 

        • Wpłaty na posiłki - październik
          • Wpłaty na posiłki - październik

          • WPŁATY  na  POSIŁKI 

            DLA ZADEKLAROWANYCH OSÓB

            NA PAŹDZIERNIK  2018

            17 POSIŁKÓW x 6,00zł = 102,00zł   

             przyjmowane w pok. nr 16  

            05 X br. w godz. 9,00-12,30 i 13,00-14,15

            08 X br. w godz. 7,30-10,30  

        • Przelewanie… potu dla Niepodległej…
          • Przelewanie… potu dla Niepodległej…

          • 100 pompek, 100 przysiadów, 100 brzuszków to tylko kilka wymienionych zadań, jakie mieli do wykonania starsi uczniowie dla uczczenia 100 lat Niepodległości Rzeczypospolitej.

              

            Powierzone zadania wykonywane były z pełnym zaangażowaniem, radością, ale przede wszystkim świadomością, że również w taki sposób można oddać cześć i honory wszystkim tym, którzy przyczynili się w walce o wolność.

              

            Najmłodsi uczniowie, a wśród nich również wszystkie skolwińskie przedszkolaki, mieli do wykonania nie mniej trudne i ciekawe zadania. Ułożenie puzzli, których efektem końcowym był kształt naszego państwa, czy wyklejenie terytorium Polski barwami narodowymi dostarczyło wielu emocji i pozytywnych skojarzeń związanych z historią i tradycjami Polski.

              

            Punktem kulminacyjnym był bieg im. generała Mieczysława Boruty – Spiechowicza, jednego
            z pionierów osiedla Skolwin, pierwszego sołtysa, a później radnego. Rywalizacja przebiegała w czterech kategoriach wiekowych, im starsza grupa, tym dłuższy odcinek do pokonania.

              

            Wszyscy biegnący dzielnie znieśli trudy wyczerpujących biegów, na metę wbiegali zmęczeni, jednak bardzo szczęśliwi.

              

            Mnogość atrakcji dopełnił wspólnie odtańczony polonez (oczywiście na 100 par), a tuż po nim nastąpiła ceremonia wręczenia medali i nagród rzeczowych dla zwycięzców. Patronat nad imprezą objął Urząd Miasta Szczecin oraz Rada Osiedla Skolwin.

              

              

          • Świetlicowe zabawy w kodowanie

          • Choć niektórym może się wydawać to niemożliwe, kodowanie i programowanie nie musi wiązać się ze spędzaniem czasu przed ekranem monitora. Jest wiele możliwości kodowania bez komputera. Takiego właśnie zadania podjęły się nasze „świetliczaki”.

            Korzystając z zakodowanych instrukcji dzieci przyklejały na odpowiednich planszach kolorowe kwadraty i trójkąty. W ten sposób powstały pikselowe zwierzątka, budowle, urządzenia i planety.

            Chociaż początkowo dzieci bardzo ostrożnie podchodziły do tego zadania, to teraz bardzo chętnie podejmują tego rodzaju aktywność.

            Renata Otworowska

          • PÓŁKOLONIE „POŻEGNANIE LATA”

          • Uczestnicy półkolonii bardzo aktywnie pożegnali wakacje. 27-08-2018 r. odwiedziły Dom Kultury „Klub Skolwin”, gdzie oglądały dwa spektakle teatralne oraz brały udział w zabawach na świeżym powietrzu, następnie wykonywały prace z kreatywnych koralików. Tego dnia również odwiedzili nas pracownicy Straży Miejskiej i  przeprowadzili pogadankę nt. bezpieczeństwa. 

            Drugiego dnia uczestnicy mieli okazję obejrzeć wystawę klocków Lego oraz brali udział w rozgrywkach sportowych. Tradycją już niejako stało się, że  trzeci dzień półkolonii to wyjazd do Centrum Wodnego „Laguna” w Gryfinie. Następnego dnia dzieci obejrzały film „Krzysiu – gdzie jesteś” oraz brały udział w spartakiadzie logiczno – sportowej. W ostatnim, piątym, dniu odbyła się wycieczka do Międzyzdrojów i Wolina - zwieńczenie półkolonii. Uczestnicy zwiedzili Bałtycki Park Miniatur oraz Podziemne Miasto na wyspie Wolin - filię Muzeum Obrony Wybrzeża w Świnoujściu.

            W czasie półkolonii dzieci miały możliwość wszechstronnego rozwoju, zintegrowania się i wspaniałej zabawy. Spędziły czas w sposób bezpieczny, doskonaliły technikę pływania, niektóre jeszcze bardziej oswoiły się z wodą, rozwijały zainteresowania plastyczne i sportowe.

            Największą atrakcją półkolonii okazało się zwiedzanie Podziemnego Miasta. W przeddzień rocznicy wybuchu II wojny światowej dzieci nie tylko miały okazję przeżyć wspaniałą przygodę, lecz co najważniejsze – poznać historię sieci podziemnych korytarzy łączących kilka wielkich schronów, ukrytych pod nadmorskimi wydmami. Pod okiem polskiego żołnierza uczestnicy przenieśli się w czasie i poznali niesamowitą historię zimnej wojny – konfliktu, który miał pogrążyć Polskę w piekle jądrowych uderzeń. Na koniec wycieczki wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

            Renata Otworowska

        • Posiłki cateringowe
          • Posiłki cateringowe

          • Szanowni Rodzice,

            bardzo dziękujemy za złożenie deklaracji na posiłek cateringowy. Teraz jeszcze czekają nas formalności związane z uruchomieniem wpłat. O terminie płatności poinformujemy Państwa przez stronę internetową oraz SMS-em. Wpłaty będą możliwe nawet w dniu wydania pierwszego posiłku. Podejmujemy wszelkie starania, aby przyspieszyć i usprawnić kwestie posiłków podczas remontu stołówki.

          • Wrzesień w świetlicy

          • Z nowym rokiem szkolnym do świetlicy zawitały nowe dzieci. Przyjemna letnia pogoda sprzyjała zabawom na placu zabaw i boisku szkolnym.

            Dzieci chętnie odrabiają lekcje, rozwijają zdolności plastyczne i spędzają czas na zabawie.

              

            Nie zapominamy również o wspólnym czytaniu książek w świetlicy. Uczciliśmy Dzień Chłopaka przygotowując drobne upominki dla chłopców i słodki poczęstunek. 

              

            Sylwia Szeląg