• Nabór 2018/2019
          • Nabór 2018/2019

          • Niezbędne informacje dla uczniów,  rodziców szkół podstawowych, gimnazjum o zmianach w szkolnictwie zawodowym  

            od roku szkolnego 2017/18

            W ramach zmiany ustroju szkolnego od roku szkolnego 2017/2018 wprowadzona została  trzyletnia branżowa szkoła I stopnia dla młodzieży. Kształcenie w branżowej szkole I stopnia odbywa się w zawodach ujętych w klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego, dla których przewidziano kształcenie w tym typie szkoły. Wszystkie zawody przyporządkowane do tego typu szkoły są zawodami jednokwalifikacyjnymi, a część z nich ma  kwalifikację wspólną
            z zawodem nauczanym na poziomie technikum.

            Dzięki takiemu rozwiązaniu absolwenci branżowej szkoły I stopnia  mogą kontynuować naukę w branżowej szkole II stopnia w celu uzyskania dyplomu technika oraz wykształcenia średniego branżowego.

            Uczniowie branżowej szkoły I stopnia będą przystępować do jednego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. Ukończenie branżowej szkoły I stopnia umożliwi uzyskanie dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe po zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w danym zawodzie oraz uzyskanie wykształcenia zasadniczego branżowego. W branżowej szkole I stopnia zachowane będą dotychczasowe klasy wielozawodowe.

            Pierwsi absolwenci ukończą branżową szkołę I stopnia w 2020 roku, dlatego też aby umożliwić im kontynuację nauki w szkole prowadzącej kształcenie zawodowe, zakłada się utworzenie od roku szkolnego 2020/2021 dwuletniej branżowej szkoły II stopnia. Szkoła ta również będzie szkołą dla młodzieży.

            Absolwenci branżowej szkoły I stopnia kształcący się w zawodach, dla których nie jest przewidziane kształcenie w branżowej szkole II stopnia, będą mogli podjąć pracę lub kontynuować naukę w liceum ogólnokształcącym dla dorosłych oraz na kwalifikacyjnych kursach zawodowych.

            Zakłada się, że w zawodach kształconych na poziomie technikum będą wyodrębnione maksymalnie dwie kwalifikacje.

            Do branżowej szkoły II stopnia będą przyjmowani absolwenci branżowej szkoły I stopnia, którzy kształcili się w zawodzie, w którym wyodrębniono kwalifikację wspólną dla zawodu nauczanego w danej branżowej szkole II stopnia.

            Ukończenie branżowej szkoły II stopnia umożliwi uzyskanie dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe po zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w danym zawodzie oraz uzyskanie wykształcenia średniego branżowego.

            Absolwent branżowej szkoły II stopnia będzie mógł przystąpić do matury na poziomie podstawowym z języka polskiego, matematyki, języka obcego.

            Uczniowie kończący branżową szkołę II stopnia będą mogli ubiegać się o miejsce na dowolnym kierunku studiów.

        • Brawo nasi!
          • Brawo nasi!

          • Dnia 16.11.2018 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida w Stargardzie odbył się Stargardzki Powiatowy Konkurs Niepodległościowy z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w którym to wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Konkurs ten odbywał się w dwóch kategoriach:

            1. RELIGIJNEJ: „KAPELANI WOJSKA POLSKIEGO: KS. IGNACY SKORUPKA, BŁ. KS. KMDR WŁADYSŁAW MIEGOŃ, KS. BP WŁADYSŁAW BANDURSKI”

            2. ZE ZNAJOMOŚCI FRAGMENTÓW „ANTOLOGII NIEPODLEGŁOŚCI”

                            W pierwszej kategorii, w konkursie wiedzy II miejsce zajął Adam Bielski uczeń klasy 8A. Natomiast w drugiej kategorii, w konkursie plastycznym wyróżnienie zdobyła Monika Cisłowska uczennica klasy 6.

            Opiekun: Agnieszka Miczkuła

        • Grupa rekonstrukcyjna w SP44
          • Grupa rekonstrukcyjna w SP44

          • Zapraszamy uczniów SP 44 do udziału w spotkaniu z grupą rekonstrukcyjną "Monte Cassino", które odbędzie się w poniedziałek (19.11.2018) w sali gimnastycznej o godz:

            - 10.00 - klasy 7, 8a, 8b, 3 GM;

            - 11.40 - klasy 4a, 4b, 5, 6 SP.

            Temat prelekcji to: "Patriotyzm".  Serdecznie zapraszamy.

        • Fotograf w szkole 22 listopada 2018
          • Fotograf w szkole 22 listopada 2018

          • Ponownie Rada Rodziców proponuje wybór fotografa z firmy "Studio na piętrze". Poniżej przedstawiamy cennik i rodzaje zdjęć. Jednocześnie informujemy o konkursie na najciekawsze przygotowanie się do zdjęcia grupowiego, który promuje kreatywność klas. Klasa, która najlepiej przygotuje się do zdjęcia grupowego, tzn. przygotuje dekoracje, nakrycia głowy, stroje, itp, otrzyma od firmy zdjęcie grupowe w formacie 50x70 w ramce do gabinetu.

        • Nagroda w "Przełomach"
          • Nagroda w "Przełomach"

          • Piątek był bardzo miłym dniem dla Zosi Wojtachni  z klasy VI. Tego dnia, nasza uczennica odebrała trzecią nagrodę za udział w konkursie o randze wojewódzkiej pt.: "Kronika rodzinna - 100 lat wolności" Konkurs swoim patronatem objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego - Olgierd Geblewicz oraz Sieć Ziem Zachodnich i Północnych.

            Zosi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

        • Sobotnie warsztaty w "Przełomach"
          • Sobotnie warsztaty w "Przełomach"

          • W sobotę - jeden dzień przed 11 listopada 2018 - uczniowie ze starszych klas SP 44 uczestniczyli w warsztatach w Muzeum Narodowym w Szczecinie - Centrum Dialogu "Przełomy" pod opieką trojga wychowawców - p. Sylwii Głowackiej-Wojtachni, p. Bożeny Banasiak, p. Mariusza Pikuły oraz swoich rodziców. Zajęcia dotyczyły wydarzeń związanych z utratą i odzyskaniem niepodległości, a przede wszystkich orderów i odznaczeń przyznawanych w tamtych czasach. Uczestniczy najpierw poznali histoię niektórych orderów, a później mogli zobaczyć je na własne oczy, oglądając wystawę poświęconą temu tematowi. Na zakończenie uczniowie mogli zwiedzić wszystkie wystawy przezentowane przez muzeum.

              

        • ZERÓWKA  DLA  NIEPODLEGŁEJ!
          • ZERÓWKA DLA NIEPODLEGŁEJ!

          • Obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości najmłodsi uczniowie naszej szkoły i przedszkole -Filia nr 77 uczcili 9 listopada.

              

            Z tej okazji przeszliśmy ulicami Skolwina w biało – czerwonym korowodzie. Punktualnie o  11.11  wspólnie odśpiewaliśmy hymn, a następnie w kapsule czasu  umieściliśmy „ Życzenia dla Polski” na następne sto lat, pisane przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

              

             

            Cała uroczystość pokazała młodym obywatelom jak szanować naszą ojczyznę.

             

                                                                                                         Iwona Jabłońska, Anita Bugała

        • Najmłodsi dla Niepodległej
          • Najmłodsi dla Niepodległej

          • Jak co roku, w naszej szkole,  w przeddzień  święta 11 listopada, najmłodsi (w tym roku uczniowie klasy 3 i 2) przygotowali dla swoich kolegów z klas 0-4 inscenizację z okazji tego święta.  Tym razem było to szczególnie ważne spotkanie, bo obchodzimy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na początku dzieciaki wysłuchały słuchowiska, w którym starszy brat opowiadał młodszej siostrze, jak to się stało, że Polska straciła i  po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość oraz dlaczego powinniśmy o tym pamiętać.

             

            Potem uczniowie na oczach widowni  z odpowiednim komentarzem tworzyli gazetkę upamiętniającą  tę dla Polski i Polaków ważną rocznicę. Nie zabrakło pięknie wykonanych pieśni wojskowych: Pierwsza Kadrowa i Pierwsza Brygada. Grupa uczniów odtańczyła dostojnie polski taniec narodowy – polonez. Chyba najbardziej chwyciło za serce odśpiewanie przez wszystkich a`capella hymnu narodowego – Mazurka Dąbrowskiego. Brawo Dzieciaki!

              

            M. Wizjan

        • Hymn dla Niepodległej
          • Hymn dla Niepodległej

          • Godz.11.11 - jak 11 dzień listopada - to czas, w którym wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 44 im. ppor. Emilii Gierczak odśpiewali hymn narodowy w ramach ogólnopolskiej akcji "Bicie rekordu dla Niepodległej". Jest to kolejna inicjatywa podjęta w naszej szkole w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

              

        •  SPOTKANIE POKOLEŃ
          • SPOTKANIE POKOLEŃ

          •           8 listopada reprezentanci 44 Gromady Zuchowej "Pogodne Dodziaki" wzięli udział w "Spotkaniu Pokoleń" organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzielne zuchy, mimo tak dużego wydarzenia świetnie dały sobie radę.  Na spotkaniu poznali krótką historię walki o niepodległość, osoby walczące o niepodległość oraz symbolikę flagi. A po drodze na spotkanie poznawali Szczecin.

            Drużynowa 44 Gromady Zuchowej "Pogodne Dodziaki"
             
             
                                                  
                                                            
        • Minister Edukacji Narodowej oraz Główny Inspektor Sanitarny o chorobach zakaźnych
          • Minister Edukacji Narodowej oraz Główny Inspektor Sanitarny o chorobach zakaźnych

          •       Warszawa, 8 listopada 2018 roku

                                                                                                  

            Szanowni Państwo,

            Rodzice i Opiekunowie, 

             

            w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zabezpieczenie Państwa Dziecka przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.

             

            W Europie szczepienia ochronne są prowadzone od ponad 200 lat. W ostatnich dziesięcioleciach w dużym stopniu przyczyniły się one do spadku zachorowań na choroby zakaźne, co znacząco wpłynęło na poprawę sytuacji epidemiologicznej. Tak niski poziom zachorowań zawdzięczamy wysokiej wyszczepialności społeczeństwa w latach 90. XX w., utrzymującej się na poziomie 95-98%. Niepokoją zatem ostatnie dane, które wskazują, że spada liczba osób poddających się szczepieniom przy jednoczesnym wzroście osób uchylających się od nich i wyrażających negatywne opinie na temat szczepionek.

             

            Pragniemy zwrócić uwagę na dramatyczny wzrost liczby zachorowań na odrę w Europie, który obecnie obserwujemy. Od stycznia do września 2018 roku odnotowano ponad 52 tys. przypadków odry. Do 5 października 2018 r. najwięcej zachorowań zarejestrowano w Rumunii (5 100 przypadków), Francji (2 702), Grecji (2 290) oraz we Włoszech (2 248). W krajach spoza UE najwięcej zachorowań odnotowuje się na Ukrainie –  ponad 32 tys. przypadków. Problem odry występuje również w Czechach, Niemczech, Bułgarii, na Węgrzech, Słowacji, Litwie i Łotwie. Na ten obraz nakłada się sytuacja w naszym kraju. Według najnowszych danych od 1 stycznia do 30 października 2018 r. w Polsce zarejestrowano 144 przypadki zachorowań na odrę. W analogicznym okresie roku 2017 zgłoszono ich 59. Liczby te jednoznacznie wskazują na fakt niezwykle dynamicznego rozprzestrzeniania się choroby. W związku z rosnącym zagrożeniem zdrowia dzieci i młodzieży z pewnością jest to dobry czas, żeby zwrócić szczególną uwagę na kwestie profilaktyki chorób zakaźnych poprzez realizację szczepień obowiązkowych.

             

             

            Pamiętajmy, że w każdej chwili możemy zetknąć się z patogenem wywołującym niebezpieczną infekcję. Odra jest groźna nie tylko z powodu bezpośrednich skutków zachorowania, ale również ze względu na występowanie ciężkich powikłań, które w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do śmierci. Szczególnie zagrożone są osoby niezaszczepione, w tym dzieci do 13. miesiąca życia oraz inne osoby z obniżoną odpornością.

             

            Dzięki szczepieniom udało się zmniejszyć liczbę zachorowań na wiele chorób, a niektóre z nich całkowicie wyeliminować. Poddanie dzieci szczepieniom ochronnym jest gwarancją ich bezpieczeństwa. Zapewnia także ochronę osobom niezaszczepionym z powodu wskazań medycznych.

             

            Mając na uwadze doniosłość problemu, zwracamy się do Państwa z gorącym apelem, abyście jako Rodzicie odpowiedzialni za zdrowie swoich dzieci wyciągnęli odpowiednie wnioski z obecnej sytuacji epidemiologicznej. Ważne, aby pamiętali Państwo, że pochopna decyzja odmowy poddania dzieci szczepieniom ochronnym może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi związanymi
            z powikłaniami chorób zakaźnych takich jak odra.

             

            Licząc na Państwa rozwagę, prosimy o uważne dokonanie wyboru i podjęcie decyzji w myśl tak aktualnego obecnie powiedzenia „lepiej zapobiegać niż leczyć”.

             

             

             Z wyrazami szacunku

             

             

            Anna Zalewska                                               Jarosław Pinkas
            Minister Edukacji Narodowej                             Główny Inspektor Sanitarny

        • Kompetencje w zakresie przedsiębiorczości uczniów SP44
          • Kompetencje w zakresie przedsiębiorczości uczniów SP44

          • Środa była dniem kształtowania kompetencji w zakresie przedsiębiorczości uczniów, którzy w tym roku szkolnym staną przed wyborem przyszłej ścieżki edukacyjnej - klasy VIIIa, VIIIb, III GM.

              

            Gościliśmy w Banku Polskim przy ul. Bałuki, gdzie uczestniczyliśmy w lekcji o bankowości, poznawaliśmy "tajniki" zawodu bankowca i dowiadywaliśmy się, jak zabezpieczyć swoje fundusze. Następnie pojechaliśmy do hali widowiskowej Netto Arena, gdzie wzięliśmy udział w wojewódzkich obchodach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych „Odkryj swój talent”. Tam można był poznać oferty edukacyjne szkół branżowych, technicznych i policealnych
            w kooperacji z firmami i przedsiębiorstwami z terenu naszego województwa.

              

            Na każdym stoisku działo się coś ciekawego i przedstawiciele różnych zawodów, prezentowali swoją pracę - były maszyny do szycia, stanowisko fryzjerskie, kulinarne, samochód KIA z podniesioną maską,  symulator statku, wyposażenie płetwonurka, sprzęt ratownika wodnego, wyżynarki do drewna i wiele, wiele innych sprzętów. Po tej wizycie chyba nikt nie ma wątpliwości, na czym polega każdy zawód.

              

              

              

        • Kartki dla uczestników Powstania Warszawskiego
          • Kartki dla uczestników Powstania Warszawskiego

          • We wrześniu i październiku uczniowie z klasy II i klasy III w ramach ogólnopolskiej akcji BOHATERON poznawali historię Powstania Warszawskiego przez pryzmat losów osób, które brały w nim udział. Pisali kartki do Powstańców, wyrażając szacunek i wdzięczność za walkę o wolność Ojczyzny.

              

            Dorota Kula

        • Dzień Głośnego Czytania dla Niepodległej
          • Dzień Głośnego Czytania dla Niepodległej

          • 28 października w ramach Dnia Głośnego Czytania dla Niepodległejdzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I -IIIpoznawali losy bohaterki książki „Asiunia”. Autorka, Joanna Papuzińska opisała w niej wojnę z perspektywy dziecka, którym wtedy była. Dzieci z zainteresowaniem słuchały tekstów przepięknie czytanych przez maluchy z zerówki i uczniów z klasy I, II i III oraz nauczycieli, rozmawiały o lekturze i dzieliły się wrażeniami.

              

              

             

            Dorota Kula

        • Klasa II wie, co i po co je!
          • Klasa II wie, co i po co je!

          • Uczniowie z klasy II i ich rodzice dbają o zdrowe odżywianie. W ramach akcji „Śniadanie daje moc mojemu dziecku” uczniowie spożywają prawidłowo skomponowane drugie śniadania, które poza walorami zdrowotnymi są bardzo smaczne i pięknie wyglądają. Oprócz pełnoziarnistego pieczywa, surowych warzyw i owoców,rodzice przygotowują również świeżo wyciskane soki owocowo – warzywne, kiszonki oraz orzechy i jogurty.

              


            Uczniowie uczestniczą w licznych zajęciach kulinarnych, podczas których uczą się zasad zdrowego odżywiania, przygotowywania posiłków i kultury ich spożywania. Zajęciasą również dobrą zabawą i dają dużo radości.

              

            Dorota Kula

        • WYCIECZKA  PRZEDSZKOLAKÓW
          • WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW

          • 30 października o godz. 9.30 rozpoczęliśmy zwiedzanie zajezdni SPPK w Policach. Oprowadzał nas pan Jakub , który opowiedział  o bezpiecznym zachowaniu podczas podróżowania komunikacją miejską. Potem pokazał nam funkcjonowanie przedsiębiorstwa „ od kuchni”,  czyli dyspozytornię, magazyny, zaplecze techniczne.

              

            Każdy z nas miał też możliwość sprawdzić się  w roli kierowcy. Na koniec wszyscy zostaliśmy nagrodzeni certyfikatami i słodyczami.

            Dziękujemy  p. Małgosi, która nam pomagała, za okazaną życzliwość i uprzejmość.

              

             

                                                                                                              Iwona Jabłońska

        • Apel  „ Pamiętamy, o tych, co odeszli ”
          • Apel „ Pamiętamy, o tych, co odeszli ”

          • Dzień Wszystkich Świętych, a następnie Zaduszki to dni pamięci o tych, co już odeszli, których już nie ma wśród nas. W tych dniach udajemy się na cmentarze, by uczcić pamięć o bliskich, znajomych. To czas  modlitwy, zadumy.

              

              

            29 października  2018 r. na apelu pod hasłem „ Pamiętamy, o tych, co odeszli ” grupa przedszkolna, klasa I  i przedstawiciele klasy IV b  przedstawili wiersze mówiące o przemijaniu, tęsknocie, o miłości do bliskich. Pięknymi słowami przybliżyli nastrój i atmosferę  tego święta.

            Iwona Jabłońska , Jolanta Perepecza