Zamknięcie szkół do 10 kwietnia 2020
MEN zmieniło przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19. Określiło zasady prowadzenia nauczania na odległość i stworzyło możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów. Nowe przepisy będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.
W czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych związanego z zagrożeniem epidemiologicznym nauka jest realizowana na odległość.
W sytuacji, gdy wystąpią trudności w organizacji zajęć, dyrektor szkoły w uzgodnieniu z organem prowadzącym, powinien określić inny sposób ich realizowania. O wybranym sposobie musi także poinformować kuratora oświaty.
Za organizację kształcenia na odległość odpowiada dyrektor szkoły. Jest on zobowiązany do tego, aby powiadomić rodziców, w jaki sposób będzie zorganizowana nauka. Nauczyciele mają możliwość weryfikacji dotychczas stosowanego programu nauczania tak, by dostosować go do wybranej metody kształcenia na odległość.
Dyrektor musi również ustalić z nauczycielami tygodniowy zakres materiału dla poszczególnych klas, uwzględniając m.in.: równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, zróżnicowanie tych zajęć czy możliwości psychofizyczne ucznia. Dyrektor ma też określić formy kontaktu czy konsultacji nauczyciela z rodzicami i uczniami.
Organizując uczniom kształcenie na odległość dyrektor musi pamiętać o uwzględnieniu zasady bezpiecznego korzystania przez uczniów z urządzeń umożliwiających komunikację elektroniczną. Oznacza to, że dobór narzędzi przy tej formie kształcenia powinien uwzględniać aktualne zalecenia medyczne odnośnie czasu korzystania z urządzeń (komputer, telewizor, telefon) i ich dostępności w domu, wiek i etap rozwoju uczniów, a także sytuację rodzinną uczniów.
Nauka prowadzona na odległość może być realizowana z wykorzystaniem materiałów udostępnionych przez nauczyciela, w szczególności tych rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej (zwłaszcza platforma edukacyjna www.epodreczniki.pl), Centralnej i Okręgowych Komisji Egzaminacyjnej, a także emitowanych w pasmach edukacyjnych programów Telewizji Publicznej i Polskiego Radia.
W przypadku przedszkoli i uczniów klas I-III szkoły podstawowej nauczyciel ma obowiązek poinformowania rodziców o dostępnych materiałach, a także możliwych sposobach i formach ich realizacji przez dziecko w domu.
Dyrektor szkoły ma obowiązek ustalić w uzgodnieniu z nauczycielami w jaki sposób będzie monitorowana i sprawdzana wiedza ucznia oraz postępy w nauce.
Drodzy Rodzice Najwspanialszych Uczniów!
Niespodziewane wolne od szkoły początkowo było zaskoczeniem, następnie nieoczekiwaną radością, szczególnie dla naszych pociech, a teraz po kilku dniach … No właśnie! Z jednej strony potrafimy cieszyć się małymi rzeczami, takimi jak oznaka wiosny widoczna zza firanki, a z drugiej tak bardzo tęsknimy do normalności i tych aktywności, które do tej pory były normą. Cieszy to, że świat w obliczu zagrożenia epidemicznego zwolnił, ale martwi, że kawa z przyjaciółką, czy trening w siłowni stał się luksusem, na który nas, rozsądnych ludzi, w obecnej chwili po prostu nie stać.
Siedzimy w domach i doświadczamy niemalże nieograniczonego kontaktu z naszymi dziećmi. Doświadczamy ich w sytuacji dla nich bardzo trudnej. Bo przecież kierując się rozsądkiem, zdajemy sobie sprawę, że czas izolacji jest czasem bez koleżanek i kolegów, placów zabaw i innych miejsc, które do tej pory były częścią ich życia. Siedzimy w domach. Nam, dorosłym ludziom, wydaje się to bardzo trudne. My jednak rozumiemy tę sytuację. Poznajemy fakty, analizujemy je i wyciągamy wnioski. Staramy się zrozumieć. Dzieciom jest o wiele trudnej, bo ich świat także się zmienił. Podstawową aktywnością młodszych dzieci jest zabawa, starsze potrzebują kontaktu z rówieśnikami. Jak jest w rzeczywistości? Wiemy. Nasze dzieci bawią się same, a te starsze z rówieśnikami mogą kontaktować się jedynie przez smartfony. To, co było luksusem, powoli staje się przygnębiającą rzeczywistością… Oswoimy to Drodzy Państwo. Wyjdziemy z tego silniejsi, tylko musimy dać sobie prawo do chwil zwątpienia, znudzenia i takie samo prawo przyznać naszym dzieciom. Szukajmy w sobie ukrytych zasobów cierpliwości i uśmiechu, bo zarówno nam, naszym bliskim oraz naszym dzieciom jesteśmy teraz bardzo potrzebni…
Z życzeniami siły i cierpliwości oraz powodów do uśmiechu i bardzo szybkiego spotkania
Sylwia Głowacka –Wojtachnia
PS Jeśli ktoś z Państwa potrzebowałby rozmowy, to proszę o kontakt przez e – mail: sp44.pedagog@gmail.com w celu umówienia rozmowy telefonicznej.
Zdalne nauczanie - przyhamowujemy, ale nie stajemy!
Kochani Rodzice, poczuliśmy, że musimy zwolnić tempo pracy. Nikt z nas nie chce za bardzo przeciążyć Waszych dzieci, a przede wszystkim nie chcemy przeciążyć Was. Te 3 dni były dla wszystkich czymś nowym i już wyciągamy wnioski. Obiecujemy zwolnić i wymyślać coraz to inne formy realizacji zadań, które dadzą nam możliwość dokonania oceny, ale i też nie "zamęczą" naszych Uczniów i ich Rodziców:)
Rekrutacja
Nauczanie w czasie zawieszenia pracy szkół
Przypominamy, że będzie możliwość pracy nauczycieli z naszymi uczniami za pomocą elektronicznych środków komunikacji, jeśli tylko Państwo mają dostęp do Internetu.
Prosimy o kontrolowanie strony internetowej, zakładek Edukacja zdalna.Nauczyciele będą zamieszczać tam informacje dotyczące poszczególnych klas i przedmiotów. Prosimy sprawdzać, czy dotyczyć to będzie Państwa dzieci. Jeśli będzie możliwość przesłania wykonanego zadania do sprawdzenia, oczywiście zostanie ono ocenione.
Jeśli ktoś z naszych uczniów nie ma dostępu do Internetu, nie będzie ponosił żadnych konsekwencji za niewykonanie zadania.
Przesyłane zadania nie będą wprowadzały nowych treści z podstawy programowej, ale będą utrwalały już omówione w szkole. Będą one dotyczyły również poszerzania zainteresowań.
Najlepiej wykonywać zadania wg ramowego planu klas, np. zadania z języka polskiego wówczas, kiedy przypada w planie język polski itd. Czasami opublikowane będzie zadanie wymagające dłuższego czasu niż jeden dzień, a czasami krótszego. Dlatego prosimy kontrolować czy pojawia się kolejne zadanie, czy też obowiązuje to z dnia poprzednego.
Stypendia - marzec
W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach wypłata stypendiów szkolnych o charakterze socjalnym, zgodnie z listami z Urzędu Miasta, odbędzie się tylko i wyłącznie
18 marca 2020
w godz. 13.00 - 15.00
Wypłatę należy odebrać osobiście
– rodzic lub opiekun prawny ucznia –
z ważnym dokumentem tożsamości
w przedsionku szkoły z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.Stypendium nieodebrane we wskazanym terminie nie przepada. Odbiór będzie możliwy w kolejnym miesiącu.
Komunikat Dyrektora Wydziału Oświaty w Szczecinie
Rodzicu,
ze względu na bezpieczeństwo Twoje i Twojego dziecka
- śledź na bieżąco publikowane komunikaty o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły, przedszkola;
- unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (komunikacja publiczna, centra handlowe);
- przestrzegaj zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywacie;
- przysługuje Ci zwolnienie od pracy z powodu sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem w wieku do lat 8 w przypadku zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły, do których uczęszcza dziecko, z powodu COVID-19, zgodnie z art. 4 ustawy z dnia 7 marca 2020 r., o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 r. poz. 374) - ubezpieczonemu zwolnionemu od wykonywania pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad dzieckiem, o którym mowa w art. 32 ust.1 pkt.1 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (Dz. U. z 2019 r. poz. 645 z późn. zm.), przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy za okres nie dłuższy niż 14 dni;
- jeśli możesz załatwiaj sprawy, które nie wymagają osobistych kontaktów drogą telefoniczną, mailowo, a płatności dokonuj przelewem;
- ze względu na zawieszenie zajęć w placówkach oświatowych w całym mieście w różnych instytucjach, urzędach może wystąpić duża absencja na stanowiskach pracy - prosimy o wyrozumiałość;
- zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie, gdy nie będzie lekcji
w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę - dostęp do tych zasobów jest bezpłatny; - korzystaj na bieżąco z systemów komunikacji z nauczycielami, na których zamieszczane będą materiały dydaktyczne wysyłane przez nauczycieli do samodzielnej pracy uczniów w domu;
Przypomnienie!
Przypominamy, że okres zawieszenia zajęć to działanie prewencyjne, którego zadaniem jest zminimalizowanie ryzyka ew. zakażenia. Wobec powyższego apelujemy do rodziców i uczniów o unikanie miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (komunikacja publiczna, centra handlowe, restauracje, dyskoteki itp.) i dla własnego bezpieczeństwa ograniczenie do niezbędnego minimum przemieszczanie się oraz wychodzenie z domu. Ten czas uczniowie powinni wykorzystać do samodzielnej pracy w domu, korzystając z dostępnych materiałów dydaktycznych.
Zobowiązujemy również rodziców do śledzenia na bieżąco komunikatów Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczących sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacji umieszczonych na stronie internetowej szkoły bądź przesyłanych za pośrednictwem dziennika elektronicznego lub innych systemów komunikacji.
Rekrutacja na rok 2020/2021
Informujemy, że rekrutacja do oddziału przedszkolnego oraz klasy I w SP 44, pomimo zawieszenia zajęć, trwa nadal. Zapraszamy Rodziców do szkoły w celu złożenia lub wypełnienia wniosku albo oświadczenia w każdy dzień powszedni w godz. 9.00 - 13.00. Więcej informacji w zakładce Rekrutacja 2020/2021.
Nauczanie podczas zawieszenia zajęć w SP44
Informujemy, że będzie możliwość pracy nauczycieli z naszymi uczniami za pomocą elektronicznych środków komunikacji, jeśli tylko Państwo mają dostęp do Internetu.
Prosimy o kontrolowanie strony internetowej. Każdego dnia, do godz. 11.00, nauczyciele będą zamieszczać tam informacje dotyczące poszczególnych klas i przedmiotów. Prosimy sprawdzać, czy dotyczyć to będzie Państwa dzieci. Jeśli będzie możliwość przesłania wykonanego zadania do sprawdzenia, oczywiście zostanie ono ocenione.
Jeśli ktoś z naszych uczniów nie ma dostępu do Internetu, nie będzie ponosił żadnych konsekwencji za niewykonanie zadania.
Przesyłane zadania nie będą wprowadzały nowych treści z podstawy programowej, ale będą utrwalały już omówione w szkole. Będą one dotyczyły również poszerzania zainteresowań.
Zawieszenie zajęć w SP44
Przekazujemy Państwu komunikat Ministra Edukacji Narodowej:
- od 12 marca do 25 marca 2020 zajęcia w szkole zostają zawieszone;
- od 12 marca do 13 marca 2020 szkoła pełni zajęcia opiekuńcze dla tych dzieci, które nie mają opieki w domu. Obiady już w tych dniach są odwołane. Odpisy uwzględnione zostaną, kiedy tylko dzieci powrócą do szkoły;
- od 16 marca do 25 marca 2020 uczniowie nie przychodzą w ogóle do szkoły.
Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych), z wyjątkiem:
-
poradni psychologiczno-pedagogicznych;
-
specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych;
-
młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, specjalnych ośrodków wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych;
-
przedszkoli i szkół w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej;
-
szkół w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich;
-
szkół przy zakładach karnych i aresztach śledczych.
Rodzicu,
-
ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
-
zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
-
jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
-
przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
-
rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
-
śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.
Uczniu,
-
pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
-
przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
-
odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
-
przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.
Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki
Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów.
Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:
-
dziennik elektroniczny;
-
strona internetowa szkoły, przedszkola, placówki oświatowej;
-
mailing do rodziców, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży.
Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.
Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?
-
Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
-
Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.
Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus
Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!
Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.
Departament Informacji i PromocjiMinisterstwo Edukacji Narodowej
-
Informacja nt. bezpieczeństwa uczniów SP44
Osoby, mające jakiekolwiek objawy infekcji, np. gorączka, kaszel, duszności, ból mięśni, biegunka, proszone są o pozostanie w domu. Jeśli podczas lekcji u któregoś dziecka wystąpi gorączka, rodzic będzie wzywany w trybie natychmiastowym do szkoły. W razie wątpliwości temperatura będzie mierzona w szkole. Lepiej zostawić dziecko z infekcją w domu, niż rozprzestrzeniać jakiekolwiek wirusy w dużym skupisku ludzi.Liczymy na Państwa mądrość i zrozumienie sytuacji.
Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego - 06.03.2020
Rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy I
Szanowni Państwo,
Uprzejmie przypominamy, że w dniu 9 marca 2020r. rozpoczyna się nabór do przedszkoli publicznych i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. W związku z powyższym przekazujemy wzór karty zgłoszenia wraz z klauzulą RODO dla rodziców kandydatów, informator oraz wzory oświadczeń do kryteriów rekrutacji. Więcej informacji w zakładce: Rekrytacja 2020/2021.
KARTA_ZGLOSZENIA_2020-2021.pdf
INFORMATOR_DLA_RODZICOW_-_27.02.2020.pdf
OSWIADCZENIE_Nr_1_-_oswiadczenie_o_zatrudnieniu-uczeniu_sie_w_trybie_dziennym_dzi.pdf
OSWIADCZENIE_Nr_2_-_kontynuacja_edukacji_przedszkolnej_przez_rodzenstwo.pdf
OSWIADCZENIE_Nr_3_-_zatrudnienie-uczenie_sie_w_trybie_dziennym_w_poblizu_przedszkola-sp.pdf
OSWIADCZENIE_Nr_4_-_zamieszkiwanie_i_placenie_podatku_w_Szczecinie.pdf
OSWIADCZENIE_NR_5._ODBYCIE_OBOWIaZKOWYCH_SZCZEPIEN.pdf
OSWIADCZENIE_NR_6_-_ZAMIESZKIWANIE_W_GMINIE_SZCZECIN.pdf
OSWIADCZENIE_NR_7_-_WIELODZIETNOSC_RODZINY_KANDYDATA.pdf
OSWIADCZENIE_NR_8_-_SAMOTNE_WYCHOWYWANIE_DZIECKA.pdf
Informacja
Komunikat Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
Informacja GIS dla osób powracających z północnych Włoch
Zgodnie z komunikatem Głównego Inspektora Sanitarnego z 24 lutego br. obecnie nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych czy zamykanie szkół.
W celu uzyskania bieżących informacji o zasadach postępowania, w konkretnych, indywidualnych przypadkach dyrektor szkoły powinien skontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną.
Osoby powracające z północnych Włoch
Osoby, które przebywały w północnych Włoszech w ostatnich 14 dniach i zaobserwowały u siebie objawy, takie jak m.in.: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem powinny: niezwłocznie powiadomić telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.
Także w przypadku, gdy po powrocie nie zaobserwowano wspomnianych objawów przez 14 dni należy kontrolować swój stan zdrowia:- codziennie mierzyć temperaturę ciała
- zwrócić uwagę na występowanie objawów grypopodobnych (złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel).
W przypadku wystąpienia tych symptomów należy bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji na stronie GIS.Niezbędne jest także przestrzeganie zasad higieny w tym: częste mycie rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży, ich dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu.
Z punktu widzenia zagrożenia epidemiologicznego Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do: Chin oraz Korei Południowej, Włoch (w szczególności do regionu Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum), Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu. Więcej informacji w komunikacie z 25 lutego br. na stronie GIS.
Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na stronach:
- Ministerstwa Zdrowia https://www.gov.pl/web/zdrowie/informacja-dla-osob-powracajacych-z-polnocnych-wloch
- Kancelarii Prezesa Rady Ministrów www.premier.gov.pl
Warsztaty dla rodziców - Odważna ósemka
Realizowane w ramach programu polityki zdrowotnej pn. Przeciwdziałanie nadwadze i otyłości wśród dzieci w wieku 8 lat uczęszczających do szczecińskich szkół podstawowych – Odważna ósemka.
1.Termin: 29 luty 2020 – (sobota) godz.9.00-14. 00,
Miejsce: BIBLIOTEKA MIĘDZYWYDZIAŁOWA
Filia BIBLIOTEKI GŁÓWNEJ UNIWERSYTETU SZCZECIŃSKIEGOal. Piastów 40 b, budynek 3, 71-065 Szczecin
9.00- 9.30 Potencjał zdrowotny – wprowadzenie dr Joanna Ratajczak
9.30-10.00 Otyłość?! Nie, dziękuję... – warsztat lekarza – lek . Dominika Raducha
10.00-10.15 Przerwa
10.15- 10.50 Aktywność fizyczna w redukcji masy ciała – warsztat AF - dr Joanna Ratajczak
10.50-12.15 Zdrowe Odżywianie – warsztat dietetyk - mgr Katarzyna Rucińska
12.15-12.30 Przerwa
12.40.-14.00 Jak z sukcesem trwale wprowadzać zmiany –warsztat psycholog mgr Monika Schmid
2.Termin: 18 kwietnia 2020 – (sobota) godz.9.00-14. 00, Miejsce: Biblioteka Międzywydziałowa Uniwersytet Szczeciński, al. Piastów 40 b, blok 3 w Szczecinie