Wizyta saperów
W piątek w naszej szkole wizytowali saperzy z 5. Pułku Inżynieryjnego w Szczecinie. Żołnierze w zwięzły i jasny sposób przybliżyli wykonywany przez siebie zawód. Jeden z nich opowiedział o najciekawszych momentach swojej pracy i odpowiadał na pytania uczniów, którym nie było końca. Panowie rozbudzili zainteresowanie wojskiem wśród młodzieży i jedno jest pewne, że na wiosnę muszą przyjechać do nas na dłużej.
Edukacja patriotyczna - odsłona 5.
Konkurs niepodległościowy
W związku z obchodami 99-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowano konkurs plastyczny pn. „Niepodległość w oczach dzieci”. To już druga edycja tego konkursu. Jego celem było zachęcenie uczniów do poznawania przeszłości i historii Polski, w sposób aktywny, szansa wypowiedzi w formie plastycznej jak również zaproszenie do refleksji na temat tego, co dla młodego człowieka oznacza słowo „niepodległość”. Mając na uwadze ogromne zainteresowanie społeczności szkolnej tym przedsięwzięciem, organizatorzy rozszerzyli przedział wiekowy uczestników konkursu od I klasy szkoły podstawowej do III klasy gimnazjum. Napłynęło bardzo dużo prac. Komisja konkursowa miała nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców. Oceniano oryginalność, pomysłowość, kreatywność a przede wszystkim samodzielność wykonanych prac. Niektóre prace, choć bardzo ciekawe, nie spełniały wymagań formalnych (format A4, brak podpisu, praca niesamodzielna) i nie podlegały ocenie. Wszystkie prace biorące udział w konkursie zostały wyeksponowane na parterze w holu szkoły.
Zwycięzcami w konkursie zostali:
Kategoria : klasa I
laureat - PATRYK KOWALEWSKI
wyróżnienie - FILIP LAUCZ
wyróżnienie - HANNA ŁUKASIEWICZ
wyróżnienie - OLIWIA MITURA
wyróżnienie - KACPER PIETRZYKOWSKI
wyróżnienie - ALEKSANDRA POCZĄTEK
Kategoria : klasa II
laureat - TOMASZ KRYPIEŃ
wyróżnienie - EMILIA GRALEWICZ
wyróżnienie - ALICJA KUCHTO
wyróżnienie - KINGA MAZUR
wyróżnienie - DOMINIKA PAWLAK
Kategoria : klasa III
laureat - BORYS KOSOBUCKI
laureat - KATARZYNA NIKLAS
wyróżnienie – DAWID MORDAS
wyróżnienie - LENA ONUIGBO
Kategoria : klasa V
laureat - HANNA BIELSKA
wyróżnienie – ALEKSANDRA BOCHAN
wyróżnienie - MAJA MICHAŁOWICZ
wyróżnienie - ZOFIA WOJTACHNIA
Kategoria : klasa VII i GIMNAZJUM
laureat – NIKOLA STANISZEWSKA
wyróżnienie – OLIWIA NATALCZYK
Warsztaty czytelnicze
W czwartek 16.11.2017r. klasa 3a uczestniczyła w warsztatach czytelniczych. Czytaliśmy, rozwiązywaliśmy zadania, tanczyliśmy a na koniec bawiliśmy się w autorów i ilustratorów opowieści.
Jak odmówić dziecku? Sztuka mówienia „nie”…z miłości - spotkanie
Szanowni Rodzice!
Zapraszam na zaplanowane już we wrześniu spotkanie, które odbędzie się 16.11.2017 o godzinie 17.15 w sali nr 48.
Temat spotkania: Jak odmówić dziecku? Sztuka mówienia „nie”…z miłościKażdy rodzic wie, że odmawianie własnemu dziecku to trudna sztuka i żadna przyjemność. A jednak zgadzanie się na wszystko, o co nas poprosi, to zgubne rozwiązanie. Podczas spotkania dowiesz się m.in.: na czym polega sztuka odmawiania? Jakich słów używać, kiedy chcesz zabronić czegoś swojemu dziecku? Jak okiełznać dziecięcą frustrację? Czy dziecko też ma prawo do odmowy?
Zapraszam serdecznie pedagog Elżbieta Ciuksza
Edukacja patriotyczna - odsłona 3.
Wieczór z pieśnią patriotyczną w Domu Kultury
Każdy powód do przedłużenia świętowania niepodległości Polski jest dobry, dlatego koło wokalne przy SP nr 44 w Szczecinie, skorzystało z zaproszenia Domu Kultury „Klub Skolwin” i wzięło udział w wieczorze patriotycznym, który odbył się 14 listopada. Nasi uczniowie nie ustępowali znajomości tekstów nawet prowadzącym oraz paniom z „Klubu Seniora”. Dzieciaki śpiewały „Bogurodzicę”, „Rotę”, „Legiony” i wiele innych. Zaimponowali swoją znajomością wszystkich czterech zwrotek hymnu oraz wiedzą dotyczącą historii hymnu i innych polskich pieśni hymnicznych.
Sylwia Głowacka – Wojtachnia
(opiekunka koła wokalnego)
Edukacja patriotyczna - odsłona 2.
Wokół symboli narpodowych - konkurs IPN
10.11.2017r. w szczecińskich szkołach odbył się zoragnizowany przez oddział IPN konkurs "Wokół symboli narodowych" dla klas 1-3. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy pierwszej: Martyna Gruszczyńska, Aleksandra Początek, Szymon Adamczak, Krystian Ścibisz oraz Wiktor Potrzebski.
W kategorii drugiej reprezentaci z klasy drugiej: Alicja Kuchto, Malwina Witczak, Urszula Zaśko, Krzysztof Kornacki oraz Maksymilian Kaczorowski; z klas trzecich: Hanna Woś, Gabriela Szeląg, Borys Kosobucki, Filip Tukiendorf, Nikodem Stawarz, Szymon Nowakowski, Dawid Mordas, Michał Królak oraz Filip Chodup.
Uczestnikom serdecznie gratulujemy.
Do dnia 23 listopada trwa wprowadzanie wyników. Ogłoszenie wyników ma nastąpić do końca 2017 roku.
Rodzicu - warto się zapoznać!
Wydział Współpracy Społecznej w ramach działań z zakresu profilaktyki i promocji zdrowia psychicznego wydał „Informator o zaburzeniach i chorobach psychicznych oraz dostępnej pomocy w województwie zachodniopomorskim”. Informator w sposób prosty i zrozumiały wyjaśnia czym są zaburzenia psychiczne a czym choroba psychiczna, opisuje fakty i mity dotyczące osób cierpiących na zaburzenia psychiczne i chorujących psychicznie , przedstawia najczęściej diagnozowane zaburzenia psychiczne osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży.
W informatorze znajdziemy także informację kiedy oraz gdzie należy szukać pomocy.
Opracowanie merytoryczne do informatora przygotowała Pani Ewa Giza – lekarz psychiatra.Informator do pobrania znajduje się w zakładce Informatory.
Edukacja patriotyczna - odsłona 1.
Najmłodsi świętują Narodowy Dzień Niepodległości
Jak co roku – w przeddzień święta Niepodległości – uczniowie klas młodszych odświętnie ubrani (tym razem uczniowie klasy pierwszej i drugiej, pod kierunkiem Pani D. Kuli i M. Wizjan), przygotowali dla swoich kolegów uroczysty apel. W ciekawy sposób przedstawili drogę Polaków od zaborów do uzyskania wolności w 1918 roku. Były piosenki, krótkie scenki, uczniowie pięknie czytali i recytowali teksty. Towarzyszyła temu prezentacja multimedialna. Na koniec nie zabrakło oczywiście donośnie i z powagą zaśpiewanego przez wszystkie dzieci w całości hymnu Polski.
O godzinie 12.00 reprezentanci klasy pierwszej, drugiej i trzecich wzięli udział w konkursie pod nazwą „Wokół symboli narodowych”, przygotowanym przez pracowników szczecińskiego Oddziału IPN.
Było uroczyście, przyjemnie i wesoło.
Alfred radzi: Bądź grzeczny – będziesz bezpieczny
Dzisiaj w naszej szkole gośćmi byli: Alfred – kukiełka, którą zręcznie animował pastor Peter Green, tłumacz – pastor Sacha i policjant Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie – st. asp. Michał Sroka. Panowie spotkali się z uczniami klas 0-3, żeby przekazać dzieciom, jak zachowywać się w obliczu podstawowych zagrożeń, z którymi spotykają się w życiu codziennym. Kukiełka-Alfred bardzo dowcipnie i interesująco, na podstawie jednego z odcinków filmu „Alfred radzi”, uświadamiała dzieciom, że bycie grzecznym, posłuszeństwo rodzicom, nauczycielom i innym osobom, które opiekują się dziećmi, gwarantuje im bezpieczeństwo. Dzieciaki słuchały z otwartymi buziami i świetnie się bawiły.
Urodziny 44 DH
Harcerze mają 26 okazję do świętowania a zuchy już 5! Na urodzinowym biwaku był smaczny tort oraz goście z Hufca Kostrzyn Nad Odrą, których poznaliśmy na zeszłorocznej Harcerskiej Akcji Letniej. Wspólnie byliśmy na grze miejskiej „Śladami Harcerstwa”, były też wieczorne śpiewanki przy świecach, zajęcia z pierwszej pomocy oraz z ceremoniału harcerskiego. Towarzyszyły nam dźwięki wiertarki udarowej w rękach Panów remontujących szkołę na nocnej zmianie ;)
Zapraszamy na nasz fanpage na facebooku https://www.facebook.com/44dhdodo/
Spotkanie z Alfredem już w ten piątek
W piatek - 10 listopada 2017 r. - o godz. 9.00 dla klas 0 - III SP odbędzie się w naszej szkole spotkanie z Alfredem... Jest to bohater programu profilaktycznego pt. „Alfred Radzi”. Celem jego jest uczenie dzieci, jak zachowywać się
w obliczu podstawowych zagrożeń, z którymi spotykają się w życiu codziennym oraz promocja chrześcijańskich wartości i postaw. Program skierowany jest do dzieci w wieku 5 – 11 lat. Poprzez humor i opowiadanie - Alfred, kukiełka, zręcznie animowana przez pastora Piotra Greena, wprowadza dzieci w świat różnych problemów, dając im proste rozwiązania i ostrzega przed podejmowaniem zachowań ryzykownych. Patronem i współorganizatorem programu jest Komenda Miejska Policji w Szczecinie.
Obiady - listopad
WPŁATY na obiady na m-c LISTOPAD
(105,00zł) przyjmowane będą pok. nr 16
w dniu 27 X br. w godz. 7,45-13,30
w dniu 30 X br. w godz. 11,30-16,00
PROSZĘ O BEZWZGLĘDNE PRZESTRZEGANIE TERMINU PŁATNOŚCI.
ZE WZGLĘDÓW TECHNOLOGICZNYCH KUCHNI SZKOLNEJ ILOŚĆ OBIADÓW OGRANICZONA.
OBOWIĄZUJE KOLEJNOŚĆ WPŁAT.
Konsultacje nauczycieli przedmiotowych dla Rodziców
Konsultacje nauczycieli przedmiotowych dla Rodziców są kolejną możliwością i propozycją spotkań. W trosce o jakość tych spotkań bardzo prosimy, kontaktować się z nauczycielami przedmiotowymi w wyżej wymienionych terminach. Żaden z nauczycieli nie będzie mógł poświęcić Rodzicom czasu, gdy będzie prowadził lekcje lub sprawował dyżur podczas przerwy. Istnieje możliwość spotkania w innym terminie, ale po umówieniu wizyty w sposób telefoniczny. Poza tymi terminami zapraszamy na zebrania walne i dni otwarte wg podanego wcześniej grafiku.
Lp.
NAZWISKO I IMIĘ
DZIEŃ
GODZINA
MIEJSCE
Banasiak Bożena
wtorek
16.00 - 17.00
wicedyrektor
Czajkowska Agnieszka
poniedziałek
15.30 - 16.30
świetlica
Głowacka - Wojtachnia Sylwia
piątek
11.40 - 12.25
pokój nauczycielski
Grąbczewska Katarzyna
wtorek
15.20 – 16.20
pokój nauczycielski
Jackiewicz Magdalena
piątek
14.30 – 15.15
gabinet 9
Jasińska Lidia
poniedziałek
14.30 – 15.15
gabinet 42
Łażewska Renata
piątek
16.30 – 17.30
świetlica
Łukasiewicz Anna
czwartek
8.00 – 8.45
pokój nauczycielski
Miczkuła Agnieszka
czwartek
13.40 – 14.25
pokój nauczycielski
Pikuła Mariusz
piątek
11.40 – 12.25
kantorek
Rusiecka Julia
poniedziałek
15.30 – 17.00
dyrektor
Sienkiewicz Małgorzata
czwartek
14.30 – 16.30
gabinet 48
Skierś Renata
poniedziałek
11.40 – 12.25
pokój nauczycielski
Wojgienica Magdalena
poniedziałek
12.45 – 13.30
pokój nauczycielski
Wojgienica Mariusz
poniedziałek
12.45 – 13.30
pokój nauczycielski
Profilaktyczna wizyta Policji
Podczas dzisiejszego dnia uczniowie klasy VIIb oraz gimnazjum mogli dowiedzieć się dużo o odpowiedzialności karnej nieletnich. Działo się to za sprawą Policji - dzielnicowych, którzy odwiedzili nasza szkołę. Wizyta ta miała na celu uświadomienie młodym ludziom, że niektóre ich czyny i zachowania pociągają za sobą prawne konsekwencje.