Aktualności

        • Zakończenie roku szkolnego 2025/2026
          • Zakończenie roku szkolnego 2025/2026

          • Klasa 8

            Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026 wraz z Rodzicami - 25 czerwca 2026 (czwartek) - godz. 14.30 - sala gimnastyczna.

            Wręczenie dokumentów - 26 czerwca 2026 (piątek) - godz. 10.00 - gabinet 42.

            Klasy 1-7

            Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026 - 26 czerwca 2026 (piątek) - godz. 9.00 - czerwone boisko. Mamy nadzieję, że nie będzie jeszcze mocno grzało słńce:)

            Wręczenie dokumentów w klasach.

             

            Prosimy o zabranie wszystkich rzeczy z szatni małej i dużej.

            Rzeczy pozostawione w szatniach po 26 czerwca 2026 zostaną uznane za niechciane i oddane przez nas do utylizacji.

          • Wyjątkowy Bal Ósmoklasistów w SP 44

          • 19 czerwca sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr 44 zmieniła się w elegancką przestrzeń balową, w której tegoroczni absolwenci uroczyście świętowali zakończenie ważnego etapu edukacji. Wydarzenie zostało zorganizowane od podstaw przez rodziców uczniów klasy ósmej.

            Wchodzących gości zachwyciła zjawiskowa dekoracja. Została ona przygotowana przez wychowawczynię klasy ósmej, p. Lidię Jasińską oraz nauczycielkę plastyki, p. Jolę Perepeczę. Czarno-złota kolorystyka nadała wnętrzu niepowtarzalny, pełen elegancji klimat.

            Uroczystość zgromadziła wyjątkowych gości: dyrekcję, grono pedagogiczne, pracowników szkoły oraz uczniów klasy siódmej. Bal oficjalnie rozpoczął się tradycyjnym polonezem w wykonaniu ósmoklasistów. Zaraz po zakończeniu pełnego gracji tańca, wszyscy zebrani zasiedli do wspólnego, uroczystego obiadu.

            Niezwykle ważnym i widowiskowym elementem wieczoru było uroczyste wniesienie i pokrojenie wspaniałego, okolicznościowego tortu. Pięknie zdobiony wypiek zachwycił zarówno wyglądem, jak i smakiem, stając się idealnym słodkim wstępem do dalszej części imprezy.

            Po słodkim poczęstunku muzyka błyskawicznie porwała wszystkich na parkiet. Co najważniejsze, nie była to impreza, na której dorośli jedynie obserwowali młodzież – do wspólnego tańca ruszyli ramię w ramię wszyscy nauczyciele oraz uczniowie. Radosna i pełna energii zabawa, która wspaniale zintegrowała całą społeczność szkolną, trwała nieprzerwanie aż do godziny 22:15. To była naprawdę dobra i niezapomniana noc!

          • Dzień Mamy i Taty - zaproszenie

          • Z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty

            serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców

            na koncert „Dzieci – Rodzicom”,

            który odbędzie się 23 czerwca 2026 r. o godz. 12.45

            w sali gimnastycznej naszej szkoły

             

            Dzieci i pracownicy szkoły

          • Dzień Sportu w SP44

          • We wtorek w naszej szkole odbył się Dzień Sportu zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego i przedstawicieli SU. Uczniowie rywalizowali w trzech grupach wiekowych, a doping kibiców było słychać w całej okolicy.

            Klasy 1 i 2: Wielkie emocje najmłodszych

            Zmagania rozpoczęły maluchy. Dla klas pierwszych i drugich nauczyciele przygotowali urozmaicone stacje sprawnościowe. Dzieci musiały wykazać się zwinnością, skocznością i szybkością. Były biegi w workach, tory przeszkód, rzuty do celu oraz wielki slalom z piłką. Najmłodsi uczniowie dali z siebie wszystko, a na ich twarzach malował się uśmiech od ucha do ucha. Każdy mały sportowiec zakończył rywalizację z poczuciem ogromnej dumy i arbuzem.

            Klasy 3 i 4: Sportowy krok w przód

            W drugiej turze do rywalizacji przystąpili uczniowie klas trzecich i czwartych. Tutaj poprzeczka została zawieszona nieco wyżej. Oprócz tradycyjnych ćwiczeń ogólnorozwojowych i biegów sztafetowych, pojawiły się już pierwsze elementy gier zespołowych. Ta grupa wiekowa pokazała świetną współpracę i ducha walki. Klasy głośno wspierały swoich reprezentantów, a walka o punkty trwała do samego końca.

            Klasy 5 - 8: Piłkarskie emocje starszaków

            Na koniec na placu boju zameldowali się najstarsi uczniowie z klas 5, 6, 7 i 8. W tej grupie królowały gry zespołowe, ze szczególnym uwzględnieniem piłki nożnej oraz zbijaka. Mecze były niezwykle zacięte, a poziom gry stał na bardzo wysokim poziomie. Starszaki zaprezentowały nie tylko świetne umiejętności techniczne, ale przede wszystkim grę fair play. Turniej dostarczył mnóstwa emocji, a piękne bramki i widowiskowe akcje nagradzano gromkimi brawami.

            Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród w postaci arbuzów.

        • Stypendium - czerwiec
          • Stypendium - czerwiec

          • STYPENDIUM SZKOLNE 

             WYPŁACANE OSOBIŚCIE PRAWNEMU OPIEKUNOWI DZIECKA 

            (do odbioru przez inną osobę upoważnia tylko zaświadczenie notarialne)

             15 CZERWCA 2026 ROKU W GODZ.  8:00 – 13:00 

            PROSIMY ZABRAĆ ZE SOBĄ DOWÓD OSOBISTY 

          • FF - trzeci dzień w Berlinie

          • Mamy sukces nad sukcesami! Klasa 5 zdobyła II miejsce Fair Play. Jest to nagroda za współpracę na boisku, bycie w porządku wobec przeciwnika, dopingowanie wszystkich i cieszenie się grą! Nasza szkoła otrzymała również specjalną nagrodę - koszulkę Jakuba Kamińskiego, reprezentanta Polski, z jego podpisem za szczególny wkład w realizację tego projektu. Reszta relacji jak wrócimy ze sklepu.

          • Wycieczka kl. 2

          • 25 maja 2026 roku uczniowie klasy 2 uczestniczyli w wycieczce do Parku Rozrywki Zieleniewo. Celem wyjazdu było poznanie atrakcji parku tematycznego, integracja zespołu klasowego, aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu oraz rozwijanie zainteresowań i umiejętności społecznych uczniów.

            Po przyjeździe na miejsce dzieci zostały zapoznane z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi na terenie parku. Następnie uczestniczyły w licznych atrakcjach inspirowanych Dzikim Zachodem. Uczniowie mieli okazję przejechać się kolejką, odwiedzić mini zoo, korzystać z placów zabaw oraz uczestniczyć w pokazach i zabawach przygotowanych przez animatorów.

            Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i radości. Uczniowie aktywnie uczestniczyli we wszystkich proponowanych zajęciach, wykazując się ciekawością, kulturą osobistą oraz odpowiedzialnym zachowaniem. Sprzyjająca pogoda pozwoliła na pełne wykorzystanie atrakcji parku.

            Wyjazd przebiegł zgodnie z planem, w miłej i bezpiecznej atmosferze. Wszyscy uczestnicy wrócili zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenia, wspomnienia oraz umocnione relacje koleżeńskie.

          • Dzień Mamy w klasie 2

          • Z okazji Dnia Mamy uczniowie klasy 2 wraz ze swoimi mamami uczestniczyli w wyjątkowych warsztatach modystkowych. Podczas wspólnego spotkania dzieci i mamy ozdabiały kapelusze, wykorzystując kolorowe wstążki, kwiaty, piórka oraz inne dekoracyjne materiały.

            Warsztaty przebiegały w miłej, radosnej i twórczej atmosferze. Uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością, tworząc niepowtarzalne nakrycia głowy. Był to doskonały czas na wspólną zabawę, rozmowy oraz wzmacnianie więzi między dziećmi i mamami.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim Mamom za udział w warsztatach, zaangażowanie oraz wspólnie spędzony czas. Powstałe kapelusze stały się piękną pamiątką tego wyjątkowego dnia. 🌷🎩💖

            Podczas wydarzenia wykorzystano sprzęt z Laboratoriów Przyszłości – głośnik JBL, aparat forograficzny.

          • Warsztaty zielarskie z udziałem kl. 4

          •  Klasa 4 wzięła udział w warsztatach zielarskich w „Ogrodzie na skraju lasu” w Siedlicach. Uczniowie mieli okazję poznać bogactwo lasu oraz dowiedzieć się, jakie rośliny można w nim znaleźć, a także jak i do czego można je wykorzystywać.

             

            Podczas warsztatów dzieci samodzielnie przygotowały i upiekły własne wypieki, które doskonale smakowały z naturalnymi powidłami śliwkowymi. Nie zabrakło również czasu na wspólną zabawę, odpoczynek w pięknie zaaranżowanym ogrodzie.

          • Kochana Mamo!

          • Wszystkiego najlepszego!

            Jesteś najlepsza i wspaniała, i kochana.

            Kocham Cię najbardziej na świecie, Mamo.

            Jesteś najpiękniejsza na całym świecie.

            Jesteś lepsza od ogórka, jesteś lepsza od Wojanka.

            Jesteś najlepsza, Mamo!

            Chce Ci kupić czekoladę i pojechać z Toba na wakacje.

            Życzę Ci zawsze dobrego dnia i życzę Ci dużo pieniędzy.

            Życzę Ci, żebyś żyła długo i szczęśliwie!

             

            Życzenia ułożone przez dzieci ze świetlicy.

        • Obiady w czerwcu - ostatni miesiąc, ważne informacje
          • Obiady w czerwcu - ostatni miesiąc, ważne informacje

          • Obiady w CZERWCU

             17 obiadów x 10 zł = 170 zł 

            Boże Ciało - 4 czerwca - dzień wolny

            Dzień po Bożym Ciele - 5 czerwca - dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych bez obiadu

            Wyjazd do Berlina niektórych uczniów z klasy 4 oraz 5 - 08.06.2026 - 12.06.2026

            Wyjazd klasy 6 do Hossolandu - 12.06.2026

            Zakończenie roku szkolnego - 26.06.2026 - już bez obiadu

            Jeśli zdarzają się Państwa dzieciom wycieczki w czerwcu, prosimy o wykupienie odpowiedniej liczby obiadów, gdyż za czerwiec nie możemy zrobić odpisu.

            Jeśli mają Państwo odpisy na następny miesiąc, również prosimy o wykorzystanie ich i pomniejszenie płatności w czerwcu. W razie wątpliwości prosimy skontaktować się z intendentem tel.91 421 80 10 wew.14 w godz. 8.00-10.30

             

            W MIESIĄCU CZERWCU NIE MA ODPISÓW, W RAZIE NIEOBECNOŚCI DZIECKA,

            OBIAD NALEŻY ODEBRAĆ W GODZICNACH 11.30 - 12.30 Z WŁASNYMI POJEMNIKAMI

             

            Osoby, które dokonują wpłat poprzez przelew bankowy winny telefonicznie zapytać o kwotę należności. Podana powyżej kwota może być inna z powodu odpisów z ubiegłego miesiąca tel.91 421 80 10 wew.14.

            Prosimy o przestrzeganie poniższego  terminu. W przypadku braku wpłat w podanym terminie uczeń zostaje wykreślony z list dzieci uczęszczających na obiady szkolne.

             

            •  w formie przelewu:

             tylko i wyłącznie w  dniach

            od  22.05.2026 r. do 26.05.2026 r. na nr konta

            66-1020-4795-0000-9002-0369-3264

            PROSIMY WPISAĆ W TYTULE PRZELEWU

            Nazwisko i imię dziecka

            Klasa

            Ilość obiadów oraz za jaki miesiąc dokonana jest wpłata

             

            • w formie gotówkowej również za pomocą terminala:

             25 MAJA  w godz.  7:30 – 12:00

            26 MAJA  w godz.  7:30 – 12:00

            w pokoju nr 27

          • Znów wzięliśmy udział w wojewódzkim konkursie!

          • Miło nam poinformować, że reprezentanci naszej szkoły zajęli 10. miejsce w IX Wojewódzkim Konkursie Udzielania Pierwszej Pomocy, zorganizowanym przez Liceum Ogólnokształcące nr 7 pod patronatem Wojewody Zachodniopomorskiego.

            Konkurs składał się z dwóch etapów: części teoretycznej w formie testu online oraz części praktycznej, do której zakwalifikowały się najlepsze zespoły. Podczas zadań praktycznych uczniowie sprawdzali swoje umiejętności w pozorowanych, ale bardzo realistycznych sytuacjach, takich jak m.in. atak agresywnego psa, wybuch środków chemicznych, wypadek rowerowy czy pomoc topielcowi.

            Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą, opanowaniem i umiejętnością racjonalnego działania pod presją.

            Szkołę reprezentowali:

            Marek Magdalena

            Adamczak Martyna

            Borowiak Adam

            Księżuk Jan

            Zaśko Wojciech

            Gratulujemy naszym reprezentantom! 

            Opiekun: Mariusz Pikuła

            Link do relacji w Radio Szczecin:

            https://radioszczecin.pl/1,505660,w-stresie-i-pod-presja-czasu-walcza-o-ludzkie-zy

          • Klasa 7 z wizytą w Urzędzie Miasta

          • We wtorek, 19 maja, klasa 7 wraz z opiekunami udała się na wyjątkową wycieczkę. Odwiedziliśmy Urząd Miasta na zaproszenie pani Renaty Łażewskiej, która mieszka w rejonie naszej szkoły, jest jej absolwentką, byłą nauczycielką, dyrektorką a teraz Wiceprzewodniczącą Rady Miasta Szczecin.

            Naszą przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania Sali Ślubów, gdzie zawierane są małżeństwa cywilne. Następnie udaliśmy się do Sali Sesyjnej. Tam czekała na nas największa atrakcja – mogliśmy zasiąść w ławach radnych i przeprowadzić próbne głosowanie. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się, jak na co dzień funkcjonuje miasto oraz na czym polega praca samorządu.

            Kolejnym punktem programu była wizyta bibliotece, gdzie podejmowani są wyjątkowi goście przez prezydenta miasta. Na zakończenie tego pełnego wrażeń dnia udaliśmy się do pobliskiej kawiarni na pyszne lody.

            To była niezwykle ciekawa i pouczająca lekcja obywatelska! Serdecznie dziękujemy pani Renacie Łażewskiej za zaproszenie i poświęcony czas.