Sytuacja jest kłopotliwa, bo nie wiemy, jak będzie wyglądał wtorek pod względem pogody, a chcielibyśmy dotrwać do ferii z zajęciami dydaktycznymi w szkole. Urząd Miasta informuje, że przez cały dzień służby miejskie działały intensywnie w celu poprawy sytuacji (nasza uwaga: ul. Karpacka była odśnieżana i posypywana), a i pogoda nieznacznie się "poprawiła". Prognozy są umiarkowanie "in plus", działania służb będą kontynuowane przez całą noc, komunikacja ma zostać udrożniona i Urząd Miasta zakłada, że jednostki oświatowe będą działały wg planu. Jednak liczy na to, że szkoły dostosują organizację do warunków, jakie zastaniemy jutro.
A zatem scenariusze możemy mieć dwa:
- jeśli chodniki będą w takim samym stanie, co dziś, czyli oblodzone i śliskie, prosimy o podjęcie tej samej decyzji,co dziś, czyli pozostanie w domu. Jeśli nie będzie to możliwe, bo nie będą Państwo w stanie zapewnić opieki w domu, prosimy o przybycie dziecka do szkoły. Tu, nawet w razie dużego oblodzenia, pełniona będzie opieka świetlicowa do 16.30;
- jeśli chodniki będą w możliwym stanie do chodzenia, prosimy o dotarcie dzieci do szkoły i pracujemy wg planu, również z obiadem.
Bardzo prosimy o monitorowanie sytuacji i rozsądne podejście do sprawy (zarówno co do decyzji o przyjściu do szkoły, jak i decyzji o pozostaniu w domu).