Aktualności
Dzień Dziecka w klasach 1-3
3 czerwca mieliśmy zaszczyt i przyjemność gościć na szkolnym pikniku zwycięzców VIII Mistrzostw Polski Leśników w Łucznictwie 3D – Pana Rafała Ciołka i Leona Ciołka (Leona można spotkać również na szkolnym korytarzu, bo to uczeń kl.2 naszej szkoły). Mistrzowie (wraz z Olą Ciołek, również utalentowaną łuczniczką uczęszczającą do kl.1, także naszej szkoły) zademonstrowali swoje umiejętności, a potem dawali cenne wskazówki wszystkim, którzy chcieli zgłębić tajniki tej sztuki. Podczas nauki strzelania z łuku zauważyliśmy całkiem spory potencjał. Po sportowych zmaganiach i biesiadzie był także czas na zabawy i gry stolikowe.
Klasy 1-3 na Alpakowej Łące w gospodarstwie rolnym w Tanowie
To była bardzo przyjemna wycieczka, bo taki jest kontakt z przepiękną naturą. Najpierw maszerowaliśmy przez las, potem czekała na nas łąka i zagrody ze zwierzętami. A tym najprzyjemniejszym momentem było karmienie, głaskanie i przytulanie zwierzaków: alpak, kózek, baranków i króliczków. Gospodarze opowiadali nam o swoich zwierzętach, o ich zwyczajach i potrzebach. Był także czas i miejsce na pohasanie, pobawienie się, pohuśtanie i upieczenie kiełbasek w ognisku.
Gdańsk - wycieczka szkolna klasy 6 i 7
W dniach 20-22 maja klasa 6 i 7 pod opieką p. Lidii Jasińskiej, p. Mariusza Pikuły, p. Sylwii Głowackiej-Wojtachni oraz p. Bożeny Banasiak przebywała na wycieczce szkolnej w Gdańsku. Przez 3 dni towarzyszyła nam przepiękna pogoda wraz ze słońcem, błękitnym niebem i lekkim wietrzykiem od wody. W poniedziałek zwiedziliśmy Europejskie Centrum Solidarności, gdzie każdy wyposażony w automatycznego audioguida mógł w swoim tempie obejść wszystkie sale i poznać powojenną historię naszego kraju, Gdańska i również Szczecina, który również zangażowany był w wydarzenia solidarnościowe. We wtorek popłynęliśmy stateczkiem wzdłuż nabrzeża na Westerplatte, gdzie zwiedziliśmy obiekty po Wojskowej Składnicy Tranzytowej i miejsce, gdzie rozpoczęła się II wojna światowa. Był też czas, by odpocząć na promenadzie z widokiem na Zatokę Gdańską. Trzecia dnia mieliśmy w planie zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej
Pasowanie na czytelnika
Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej, to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego pierwszoklasisty. W tym dniu następuje oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki.
W naszej szkole pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. 17 maja 2024 r. nasi pierwszoklasiści przyjęci zostali w poczet czytelników szkolnej biblioteki.
Obiady - czerwiec - ostatni miesiąc
Obiady w CZERWCU
13 obiadów x 10 zł = 130 zł
Dzień Dziecka - 3 czerwca - wyjścia klas - dzień bez obiadu
Rodzicom uczniów klasy 4 i 5 przypominamy o wyjeździe do Berlina w dniach 10-14.06.2024
Zakończenie roku szkolnego - 21.06.2024 - już bez obiadu
W MIESIĄCU CZERWCU NIE MA ODPISÓW, W RAZIE NIEOBECNOŚCI DZIECKA,
Stypendium - maj, a potem czerwiec
STYPENDIUM SZKOLNE
WYPŁACAMY
15 MAJA 2024 ROKU W GODZ. 8:00 – 12:00
16 MAJA 2024 ROKU W GODZ. 8:00 – 12:00
ORAZ
1517 CZERWCA 2024 ROKU W GODZ. 8:00 – 12:001618 CZERWCA2024 ROKU W GODZ. 8:00 – 12:00PROSIMY ZABRAĆ ZE SOBĄ DOWÓD OSOBISTY
UWAGA KONKURS!!!!!!!!!
Zapraszamy uczniów klas 1-8
do udziału wszkolnym konkursie plastycznym
"MOJE BEZPIECZNE WAKACJE".
Prace wykonane samodzielnie powinnyprzedstawiać
zasady bezpiecznego spędzania wypoczynku letniego.
Technika dowolna, format A4,
Prace należy składać w świetlicy szkolnej do 03.06. 2024.
Szkolny konkurs plastyczny „Kwiecień-plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata” rozstrzygnięty!!!
Wyniki konkursu:
Kl. 1-3
1 miejsce: Iga Juszkiewicz kl. 1
Leon Ciołek kl. 2
2 miejsce: Aleksandra Ciołek kl. 1
Wyróżnienia: Karina Picho kl. 1, Antonina Sadowska kl. 1,
Kamila Kamińska kl. 1, Mateusz Kamiński kl. 1, Marika Jardzewska kl. 2,
Julia Bańcerek kl. 2, Hanna Wołk kl. 2, Nataniel Apanowicz kl. 3
Egzaminy ósmoklasisty już w tym tygodniu
TERMIN GŁÓWNY
-
14 MAJA 2024 (WTOREK) - JĘZYK POLSKI - GODZ. 9.00
-
15 MAJA 2024 (ŚRODA) - MATEMATYKA - GODZ. 9.00
-
16 MAJA 2024 (CZWARTEK) - JĘZYK OBCY NOWOŻYTNY - GODZ. 9.00
To dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych dla uczniów klas 1-7 SP
w całej Polsce.
-
Praca sekretariatu w majówkę
Sekretariat szkoły w dniach 29 kwietnia, 30 kwietnia i 2 maja 2024, kiedy nasza szkoła nie ma zajęć dydaktyczno-wychowawczych, będzie otwarty w godzinach 9.00 - 13.30. Praca szkoły w tych dniach będzie znacznie ograniczona.
Patronat Prezydenta Miasta Szczecin nad naszym projektem
Projekt polsko-niemiecki "Fair Friends 2024", który jest koordynowany dla wszystkich szczecińskich szkół przez p. Sylwię Głowacką-Wojtachnię i w którym bierze udział klasa 4 oraz 5, został objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin.
Obiady w maju - uwaga kilka dni wolnych
Obiady w MAJU
15 obiadów x 10 zł = 150 zł
- MAJÓWKA - trwa u nas cały tydzień od 29 kwietnia do 5 maja 2024,
- przychodzimy do szkoły dopiero 6 maja 2024,
- EGZAMINY ÓSMOKLASISTY - 14, 15 i 16 maja 2024 - to dni wolne od zajęć dydaktyczno-opiekuńczych
i nie ma tu obiadów,- GDAŃSK - 20-22 maja wycieczka dla klasy 6, 7,
SP44 i projekt "Żonkile"
19 kwietnia 2024 uczciliśmy pamięć ofiar getta warszawskiego. Do tego wydarzenia przygotowywaliśmy się cały tydzień razem z Muzeum Historii Żydów Polskich "Polin". Temu tematowi poświęcone były lekcje języka polskiego, historii, gdzie uczniowie poznawali historię getta i film o bohaterze książki Hanny Krall "Zdążyć przed Panem Bogiem" oraz plastyki, gdzie uczniowie wykonywali żonkile. W czwartek odbył się wykład p. Tomasza Szybowskiego połączony z prezentacją p. Małgorzaty Wizjan, a w piątek p. Sylwia Głowacka-Wojtachnia poprowadziła krótki marsz przez ulicę nszego osiedla. Cel tych wszystkich przedsięwzięć zawrzeć można w stwierdzeniu uczniów, by znać historię i by nigdy więcej się to nie powtórzyło.
Szkolna pracownia pszczelarska otwarta
Nasza szkoła uczestniczy w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym Akademia Pszczoły Bohatera realizowanym przez Fundację Pszczoła Bohater, pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki, którego celem jest budowanie świadomości o roli, jaką pełnią pszczoły miodne w naszym środowisku.
16 kwietnia nastąpiło długo wyczekiwane uroczyste otwarcie szkolnej pracowni pszczelarskiej. W obecności Pani Dyrektor i Mistrza Pszczelarskiego została przecięta wstęga i do pracowni wleciały pszczółki – te mniejsze i nieco większe. Uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w warsztatach „Fascynujący świat pszczół”. Poznali zwyczaje i tajemnice pszczół, oglądali żywe pszczoły w szklanym ulu, degustowali ich wyroby, robili świece z naturalnego wosku. Otrzymali certyfikaty potwierdzające przyjęcie do braci pszczelarskiej oraz liczne prezenty, od Mistrza Pszczelarstwa - książeczkę o pszczołach z przepięknymi zdjęciami, a od fu
Szkolny konkurs plastyczny
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO UDZIAŁU W SZKOLNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM.
„Kwiecień plecień wciąż przeplata, trochę zimy trochę lata”
Zadaniem konkursowym jest samodzielne wykonanie pracy plastycznej na kartce A4 (technika dowolna) do przysłowia „Kwiecień plecień wciąż przeplata, trochę zimy trochę lata”.
Kolory w tygodniu
A jednak we wtorek, bo pszczoły mają napięty grafik i jedynym wolnym terminem dysponują we wtorek, zachęcamy wszystkich do ubrania się w kolorach żółto-czarnych z okazji otwarcia szkolnej pracowni pszczelarskiej, a w piątek w kolorze żółtym z okazji 81. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim w ramach akcji "Żonkil".
Godziny dzwonków
Niedziela 02.02.2025Galeria zdjęć
brak danych