• Kalina z klasy IV laureatką konkursu kuratoryjnego

II edycja konkursu genealogicznego „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna” w województwie zachodniopomorskim

Oto laureaci:

III miejsce – Kalina Kwaśniewska, Szkoła Podstawowa nr 44 im. ppor. Emilii Gierczak w Szczecinie

Jest to konkurs Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Archiwów Państwowych, koordynowany na poziomie województwa przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, Archiwum Państwowe w Szczecinie oraz Archiwum Państwowe Koszalinie.

• Stypendium - czerwiec

SZANOWNI PAŃSTWO

W IMIENIU DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 44 INFORMUJEMY, ŻE STYPENDIUM SZKOLNE W CZERWCU WYPŁACANE BĘDZIE

TYLKO I WYŁĄCZNIE

W DNIU

16 CZERWCA 2023 ROKU

W GODZ. 8:00 – 13:00

PROSIMY ZABRAĆ ZE SOBĄ DOWÓD OSOBISTY

• Dzień Dziecka w SP nr 44

A dlaczego nie kilka dni? W tym roku postanowiliśmy świętować wielowymiarowo. Poniżej przedstawiamy nasze plany na najbliższy tydzień:

Poniedziałek - lekcje według planu

Wtorek - lekcje według planu, którym towarzyszyć będzie szkolna kawiarenka oraz impreza karaoke; dla klas I - III o godz. 10.45, dla klas IV - VIII o godz. 11.40

• Szczepienia HPV

Zachęcam Państwa do zapoznania się z informacjami dotyczącymi szczepień przeciwko wirusowi HPV. Rządowy program bezpłatnych szczepień chroniących przed nowotworami narządów płciowych, odbytu, szyjki macicy oraz wątroby jest bezpłatny dla chłopców i dziewcząt w wieku 12 - 13 lat. Dla starszych dzieci, szczepienia są płatne, choć warto się rozeznać, czy lokalnie są dostępne programy dofinansowania i dla nich.

• Warzywne grządki przy szkole

Uczniowie klasy 5 podjęli się zadania reaktywacji szkolnego ogródka warzywnego. Dzięki nieocenionej pomocy pana Marcina Kozdroń, który wykonał najcięższą prace czyli skopał ziemię i wykonał ogrodzenie, mogliśmy przystąpić do dalszego działania. Powyrywać chwasty, zgrabić i wyrównać teren, a następnie posiać warzywa. Tego zadania podjęły się uczennice Karolina, Martyna, Oliwia, Halynka i Tatiana – kl 4 wraz
            z wychowawczynią klasy 5. Praca na świeżym powietrzu dostarczyła nam wielu przyjemności, pozwoliła poćwiczyć dokładność i cierpliwość. Teraz tylko będziemy czekać na efekty naszej ciężkiej pracy w postaci pysznych i zdrowych warzyw.

• KLASA 5 Z WIZYTĄ W URZĘDZIE MIASTA

W dniu 15 maja klasa 5 wraz z wychowawcą udała się na zwiedzanie Urzędu Miasta Szczecin. Naszym przewodnikiem była Przewodnicząca Rady Miasta p. Renata Łażewska. To ona opowiedziała nam o pracy radnych naszego miasta, oprowadziła po najważniejszych miejscach w urzędzie. Mogliśmy wcielić się w rolę włodarzy miasta zasiadając w nowoczesnej Sali Sesyjnej. Zwiedziliśmy gabinet Prezydenta Miasta Piotra Krzystka, gabinet Przewodniczącej Rady Miasta, cudowną bibliotekę, a na koniec udaliśmy się do pięknie odnowionej Sali Ślubów. Po zakończeniu zwiedzania zrobiliśmy sobie mały spacer po Jasnych Błoniach gdzie zjedliśmy pyszne lody i w promieniach słonica bawiliśmy się w berka na trawie. Używaliśmy również aparatu i statywu z programu Laboratoria Przyszłości, by zrobić dobre zdjęcia w plenerze.

• Obiady - czerwiec

Obiady w CZERWCU

(14 obiadów x 8 zł = 112 zł -

oprócz dni wolnych w czerwcu:

Boże Ciało - 08.06.2023

dzień po Bożym Ciele - 09.06.2023

zakończenie roku szkolnego - 23.06.2023)

• Gratulacje!!!

Z wielką dumą zawiadamiamy, że

w WOJEWÓDZKIM ETAPIE
            KONKURSU WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
            WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

HANNA WOŚ uzyskała najwyższy z możliwych tytuł LAUREATA

MAJA SULEWSKA uzyskała tytuł FINALISTY

Gratulujemy Dziewczynom oraz ich Rodzicom, a także Nauczycielowi Wiedzy o Społeczeństwie,
            p. Tomaszowi Szybowskiemu. Ten konkurs uznawany jest za jeden z trudniejszych i bardziej prestiżowych sprawdzianów wiedzy w naszym województwie.

• Obiady w maju

Obiady w MAJU

(15 obiadów x 8 zł = 120 zł -

oprócz dni wolnych w maju

majówka - 01.05, 02.05, 03.05, 04.05, 05.05

egzamin ósmoklasisty - 23.05,24.05,25.05)

• Rekrutacja - klasa I SP

Uprzejmie informujemy, że listy kandydatów zakwalifikowanych do klas I szkół podstawowych zostaną ogłoszone w dniu 12.04.2023 r. do godz. 15.00. W związku z powyższym w dniach 13.04.2023 r. - 14.04.2023 r. do godz. 15.00 należy pisemnie lub elektronicznie potwierdzić wolę przyjęcia dziecka do danej szkoły podstawowej. Brak oświadczenia woli przyjęcia dziecka do szkoły oznacza rezygnację z zapewnionego miejsca w danej placówce.

Poniedziałek 06.05.2024