• TYDZIEŃ ZDROWIA I URODY PODSUMOWANIE

Za nami szkolny ‘’Tydzień zdrowia i urody’’. Głównym celem przedsięwzięcia było promowanie zdrowego stylu życia wśród uczniów poprzez zmianę nawyków żywieniowych oraz zachęcanie do aktywności fizycznej. W ramach akcji uczniowie brali udział w „AKTYWNYCH PRZERWACH” podczas których w rytm muzyki wykonywali ćwiczenia lub tańczyli dobrze wszystkim znane układy taneczne. W czasie przerw można było również sprawdzić wagę i wzrost swojego ciała w także wyliczyć BMI. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również stanowisko do pomiaru ciśnienia. Najbardziej wyczekiwanym przez wszystkich był „BAR SAŁATKOWY”, który jak zawsze cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Uczniowie i nie tylko za przysłowiową złotówkę mogli skomponować swój ulubiony zestaw owocowy lub warzywny. W ramach „Tygodnia Zdrowia i Urody” odbył się również konkurs kulinarny pod hasłem „ZDROWE GOTOWANIE”. Wśród nagro

Obiady w GRUDNIU

15 obiadów x 10 zł = 150 zł

(w ostatnim miesiącu roku nie ma odpisów za obiad, prosimy o świadomy zakup. Obiad kupiony należy odebrać. 22 grudnia nie będzie obiadu ze względu na klasowe wigilie i nie jest on liczony)

• SU na forum samorządności

Rada Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunką, panią Sylwią Głowacką - Wojtachnią, miała zaszczyt uczestniczyć w debacie o samorządności zorganizowanej w Urzędzie Miasta Szczecin przez byłego nauczyciela naszej szkoły, pana Przemysława Landowskiego. Dla uczniów była to świetna lekcja samorządności i okazja do rozmowy o roli i zadaniach samorządów uczniowskich w ich rodzimych placówkach.

• SU SP44

Jeszcze raz dziękujemy za udział w kawiarence charytatywnej, której 80% dochodu było wsparciem dla rodziny, która ucierpiała w pożarze. Przekazaliśmy 1220, 17 gr.

• Świętujemy 11 listopada

W dniach 9 i 10 listopada odbyły się w naszej szkole spotkania poświęcone świętu Niepodległości. Klasy starsze i młodsze uczestniczyły w lekcji historii przypominającej czasy niewoli i walki o wolną Polskę. Wspólnie śpiewaliśmy pieśni i piosenki żołnierskie oraz piosenki poświęcone naszej Ojczyźnie.

• Kawiarenka

To niezwykłe, z jakim odzewem spotkała się nasza dzisiejsza kawiarenka. Powiedzieć, że smakołyków przyrządzonych przez dzieci, rodziców i dziadków było bez liku, to nic nie powiedzieć. Dlatego, chyba nie powinno dziwić, że udało się sprzedać wszystko, do ostatniego kawałka. Było pysznie i skutecznie. Zebraliśmy 1525,17 zł. Zgodnie z założeniami, 80% tej kwoty przekazujemy na rzecz skolwińskiej rodziny, która ucierpiała podczas pożaru. Na rzecz rodziny przekazujemy 1220,17 zł na ręce księdza Artura Rasmusa, który koordynuje działania pomocowe dla rodziny.

• Wyjazd do Stralsundu w Niemczech

Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w wycieczce do Stralsundu - przepięknego miasta w Niemczech, którego zabytki są wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ponadto, planujemy odwiedzić Ozeaneum oraz Jarmark Bożonarodzeniowy. Ofertę kierujemy do uczniów klas V - VIII. O wyjeździe decyduje kolejność zapisu poświadczonego wpłatą. Bardzo prosimy o sprawdzenie ważności dowodów osobistych i paszportów. Bez tego wyjazd jest niemożliwy. Wyżywienie we własnym zakresie.

• "Adwokaci rozjaśniają prawo" - II edycja

Nasza szkoła bierze udział w II edycji akcji „Adwokaci rozjaśniają prawo”. Adwokaci podczas zajęć w szkole pokazywać będą młodzieży, jak się bronić przed cyberhejtem, cyberstalkingiem, jak prawnie zwalczać nienawiść w wirtualnym świecie. W przyszłym tygodniu klasę 5 (30.10.2023), 6 (27.10.2023), 7 (24.10.2023) oraz 8 (25.10.2023) odwiedzi Pani adwokat Agnieszka Piwko z Kancelarii Adwokackiej.

• Obiady w listopadzie

Obiady w LISTOPADZIE

21 obiadów x 10 zł = 210 zł

Zgłoszenia o nieobecności dziecka celem odpisów należy dokonać telefonicznie 91 421 80 10 wew. 14, lub osobiście w  gabinecie nr 27 (u intendenta). Odliczenie za nieobecność następuje