Bezpieczeństwo podczas wakacji – rady pierwszaków.
Wakacje to radosny czas odpoczynku, relaksu i zabawy, ale by tak było trzeba dbać o bezpieczeństwo. Zajrzyjcie do galerii – przypomnijcie sobie, co należy robić, a czego unikać. A może dowiecie się czegoś nowego i zapobiegniecie nieszczęściu?
Dorota Kula
2
Wakacje!
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
W FORMIE ROZDANIA ŚWIADECTW - 25 CZERWCA 2021
Weź koniecznie maseczkę, jeśli będzie potrzeba wejścia do szkoły.
Zachowaj 1,5 metra dystansu od innej osoby.KLASA IV – wychowawca p. Mariusz Pikuła – czerwone boisko - godz. 8.00
KLASA V – wychowawca p. Małgorzata Wizjan – plac zabaw - godz. 8.00
KLASA VII – wychowawca p. Tomasz Szybowski – zielone boisko - godz. 8.00
KLASA VIa – wychowawca p. Magdalena Wojgienica – zielone boisko - godz. 9.00
KLASA VIb – wychowawca p. Mariusz Wojgienica – plac zabaw - godz. 9.00
KLASA VIII – wychowawca p. Lidia Jasińska – parter, hol lub dziedziniec
-
godz. 10.00 – wszyscy uczniowie, wszyscy nauczyciele;
KLASA I – wychowawca p. Dorota Kula – zielone boisko - godz. 11.00
KLASA II – wychowawca p. Iwona Jabłońska – plac zabaw - godz. 11.00
KLASA III – wychowawca p. Jolanta Perepecza – czerwone boisko – godz. 11.00
Jeśli będzie w tym dniu deszczowo, każda klasa odbiera świadectwa w swoim gabinecie wg ustalonej godziny.
-
Dzień Taty w świetlicy
Podsumowanie całorocznego projektu „Magia natury i czterech żywiołów” w klasie I
Podczas całego roku szkolnego (w czasie edukacji stacjonarnej i zdalnej) pierwszaki uczestniczyły w projekcie dotyczącym zjawisk przyrodniczych i zagadnień ekologicznych. Inspiracją był udział w programie „Szkolne przygody Gangu Fajniaków” – dzieci poznały bohaterów literackich i filmowych, chroniących naszą planetę, skorzystały z wielu materiałów i pomocy udostępnionych przez sieć sklepów Biedronka, wzięły udział w konkursie plastycznym tworząc gigantyczną pracę plastyczną w formie puzzli, a potem … okazało się, że jest jeszcze tak dużo rzeczy do odkrycia, że poszerzyliśmy obszar eksploracji. Poznawaliśmy magię natury na wszystkich przedmiotach, dostrzegając jej zależności, piękno i siłę (również tę niszczycielską). Zapraszamy do galerii – zobaczycie, co robiliśmy.
Dorota Kula
20
Sukcesy pierwszaków w XVI Miejskim Konkursie Twórczości Plastycznej „Moje miasto Szczecin”
Jak piękny jest nasz Szczecin można przypomnieć sobie oglądając wirtualną wystawę pokonkursową ( https://www.youtube.com/watch?v=cUqDZ-OVehA).
Znajduje się na niej wiele ciekawych prac przedstawiających ważne dla szczecinian miejsca przedstawione w nietuzinkowy sposób z perspektywy młodych artystów.
Laureatkami konkursu zostały:
-
Aleksandra Zielińska („Dźwigozaury na Łasztowni w Szczecinie”)
-
Marysia Edelmuller („Duch Białej Damy na Zamku”)
Wyróżnienia otrzymali:
-
Michał Klupś („Bar Pasztecik w Szczecinie”)
-
Lena Kalitowska („Szczecińska Filharmonia”)
-
Dominik Jagodziński ( „Zamek Książąt Pomorskich”)
-
Weronika Płocharczyk („Dźwigozaury”)
Link do relacji z ogłoszenia wyników konkursu: https://www.youtube.com/watch?v=UeZY3MEW0OY
Wszystkim uczestnikom konkursu gratuluję zapału tworzenia i umiejętności dostrzegania piękna naszego miasta.
Dorota Kula
-
1 czerwca w naszej szkole
W tym roku obchodziliśmy Dzień Dziecka zupełnie inaczej niż w poprzednich latach.
Starsi uczniowie z klas IV-VIII musieli przejść wytyczone trasy i wykonać kilka zadań. Należało ułożyć puzzle (szczecińskie zabytki, znane miejsca) czy odnaleźć na mapie wybrane zabytki i opisać je w kilku zdaniach.
Kolejnym wyzwaniem było ułożenie wierszyka lub piosenki o Skolwinie, a ostatnie zadanie polegało na zrobieniu zdjęcia tematycznego. Każda klasa miała wybrany temat. Wychowawcy ze swoimi uczniami wykonali zdjęcia w „klimatach” hawajskich, bajkowo-baśniowych, westernowych, lat 70. oraz starożytnej Grecji.
Po dobrej, udanej zabawie wszyscy rozeszli się do domów.
Iwona Kanciała
396
Ostatnia prosta!
Jeszcze więcej powodzenia!!
Życzenia dla Mam od Dzieci ze świetlicy i klasy V
Uczniowie klasy V dla WSZYSTKICH MAM z okazji Dnia Matki
Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu
https://www.youtube.com/watch?v=rKrcdCVCh18
Jeszcze raz WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!
Powodzenia!
Hela Krypień - uczennica klasy 8
WYWIAD Z HELENĄ KRYPIEŃ - uczennicą klasy VIII, finalistką matematycznego konkursu kuratoryjnego
Co pomyślałaś kiedy pierwszy raz dostałaś informacje, że możesz wziąć udział w konkursie?
Szukałam sposobu na zdobycie większej ilości punktów do liceum. Byłam podekscytowana faktem, że mam szanse uzyskać ich więcej . Wiedziałam, że pomogłyby mi w dostaniu się do wymarzonej szkoły. Ten konkurs był strzałem w dziesiątkę.
Jak wyglądały twoje przygotowania?
Musiałam poświęcić trochę czasu wolnego na naukę. Dostanie się do trzeciego etapu jest łatwiejsze niż uzyskanie w nim tytułu finalisty. W ferie dużo się uczyłam, na okrągło robiłam arkusze z poprzednich lat. Poświęcałam na to parę godzin dziennie.
Czy ktoś pomagał ci w nauce?
Tak, chodziłam na zajęcia dodatkowe. W domu uczyłam się sama, chociaż, gdy czegoś nie rozumiałam prosiłam o pomoc brata. Dzięki wsparciu i pomocy innych osób udało mi się zajść tak daleko.
Czy stresowałaś się pisząc ten konkurs?
Stresowałam się na pewno. Pamiętam, że przed konkursem wypiłam dużo wody na odstresowanie. Stres wcale nie przeszkadzał mi w pisaniu, dzięki niemu bardziej byłam skupiona na swojej kartce i nie odbiegałam myślami od arkusza.
Czy bardzo zależało ci na wysokim miejscu?
Nie. Wiedziałam, że musiałabym nadgonić osoby, które całe życie szykowały się na ten konkurs. Chciałam dać z siebie jak najwięcej, nie myślałam o zajęciu wysokiego miejsca.
Jak zareagowałaś na wiadomość o przyznaniu ci tytułu finalisty?
Spodziewałam się tego. Po konkursie sama w domu obliczyłam sobie swoje procenty. Wiedziałam więc, że będę finalistką.
Czy na pisanie konkursu przeznaczyłaś całe 120 minut?
Tak, wyszłam na sam koniec. Starałam się zrobić każde zadanie. Jeśli nie umiałam jakiegoś zamkniętego starałam się oszacować poprawną odpowiedź, taką, która jest najbardziej prawdopodobna.
Co czułaś, gdy oddałaś kartkę?
Gdy oddałam kartkę bardzo mi ulżyło. Wiedziałam, że już nie musze się stresować. Spodziewałam się wyniku, który da mi tytuł finalisty.
Czy ten konkurs ma wpływ na wybór twojej przyszłej szkoły średniej?
Profil wybrałam już raczej przed konkursem, lecz konkurs utwierdził mnie w przekonaniu, że chce tam iść i dam sobie radę. Zdobyłam w konkursie trochę punktów potrzebnych do rekrutacji, więc dostanie się tam jest bardziej możliwe.
Jakie masz zainteresowania?
Lubię uczyć się angielskiego poprzez oglądanie różnych seriali, co łączy przyjemne z pożytecznym. Po za nauką lubię rysować i malować. Często także spotykam się ze swoimi przyjaciółmi, co sprawia, że nie myślę tyle o egzaminie.
Czy jesteś dobrze przygotowana?
Myślę, że tak. Cały czas przykładam się do nauki. Staram się podwyższyć swoje wyniki, ale jeśli mi się nie uda, nie będę załamana.
Ile procent na egzaminie z matematyki to według ciebie dużo?
Dużo procent na egzaminie z matematyki według mnie to 90%. Cały czas staram się dojść do tego wyniku.
Kiedy odkryłaś swój talent matematyczny?
Większość szkoły podstawowej byłam w miarę dobra z matematyki. W 8 klasie, kiedy zaczęłam szykować się na ten konkurs, matematyka zaczęła mi dobrze iść. Przyjemnie mi się jej uczyło. Szybko rozumiałam. Raczej dopiero w 8 klasie zrozumiałam, że jestem bardzo dobra z matematyki.
Co powiedziałabyś osobom, które mają zamiar za rok startować w takim konkursie?
Na pewno trzeba obniżyć swoje oczekiwania. Dużo osób nie spodziewa się, że arkusz może być taki trudny. Trzeba się bardzo dobrze przygotować. Trzeba przeglądać arkusze z zeszłych lat i rozwiązywać z nich zadania. Na początku lepiej zrobić zadania zamknięte, bo są łatwiejsze. Potem dopiero zająć się otwartymi, robić te zadania, które wydają nam się prostsze. Dopiero potem przejść do trudniejszych. I mimo wszystko zawsze podejmować trudne wyzwania.
Rozmawiały: Aleksandra Bochan
Paulina Witczak
Zofia Wojtachnia
Majowo-weekendowy Mix Rodzinny
Witamy wszystkich uczniów klas młodszych i starszych oraz Rodziców. Miesiąc maj już się kończy, ale jeszcze trwa. Jest wyjątkowo obfity w różne święta – aby się przekonać, spróbujcie rozwiązać:
„Majowo-weekendowy Mix Rodzinny”
Przygotowaliśmy dla Was pytania z różnych dziedzin wiedzy, które znajdują się w poniższym linku:
https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=miGfG3a_0EKo9H8DfRFhFG2R02UjIwxEl4R230CD8N9URVhDQzVRUEE5T1E3UUZLTFpEWFI2Q01VRC4u
Spróbujcie wspólnie z Rodzicami i Rodzeństwem zmierzyć się z nimi. Możecie korzystać z różnych źródeł informacji. Liczy się szybkość i poprawność. Nagrodzimy 5 pierwszych osób, które prawidłowo i najszybciej odeślą rozwiązanie Mixu.
Zapraszamy do udziału i życzymy dobrej zabawy!
Wiktor ma 100%
Z radością zawiadamiamy, że Wiktor Lewicki - uczeń jednej ze szczecińskich szkół - uzbierał wymaganą kwotę na operację, przelot, pobyt i rehabilitację w USA. Bardzo dziękujemy za pomoc w każdej kwocie. Mamy nadzieję, że Wiktorowi bedzie można pomóc i że chłopiec nadal będzie gdzieś wśród nas.
Pomoc dla Wiktora - ucznia szczecińskiej szkoły
Nasz Samorząd Uczniowski także wsparł Wiktora Lewickiego w walce z ciężką chorobą. Wierzymy, że już niedługo wygra Swoją walkę.
https://www.siepomaga.pl/wplata/VPSmP6GX
Zaginął zegarek - smartwatch
Dziś, w szkole, w szatni dla klas I-III zaginął zegarek - smartwatch (podobny do tego ze zdjęcia). Jest on koloru niebieskiego i ma gumowy pasek. Posiada w środku kartę SIM, mozliwość lokalizacji oraz namierzenia samego urządzenia. Jego właścicielką jest dziewczynka z klasy I. Jeżeli ktokolwiek widział ten zegarek w szkole w innym miejscu niż ręka jego właścicielki albo znalazł gdzieś przy szkole, proszony jest o szybki kontakt z sekretariatem i przyniesienie go do szkoły. Przypominamy również, że wszystkie znalezione rzeczy na terenie szkoły czy wokół niej zawsze mają swoich właścicieli, którzy je zgubili, dlatego wszystkie znalezione rzeczy zawsze odnosimy do sekretariatu.
OBIADY - maj i czerwiec
OBIADY KLASY 4-8 ROZPOCZYNAMY OD 31.05.2021R.
KLASY 4 - 8
WPŁATY na obiady za miesiąc MAJ
(1obiad x 6 = 6,00 )
WPŁATY na obiady za miesiąc CZERWIEC
(15 obiadów x 6 = 90,00 )
KLASY 1 - 3
CZERWIEC
(15 obiadów x 6 = 90,00 )
Państwo którzy mają odpisy proszeni są o kontakt z INTENDENTEM
w dniu 18.05.2021r.
w godz. od 8:00 do 11:00
wpłaty w formie przelewu tylko i wyłącznie w dniach
od 14.05.21r. do 21.05.21r. na nr konta
66-1020-4795-0000-9002-0369-3264
PROSIMY WPISAĆ W TYTULE PRZELEWU
Nazwisko i imię dziecka
Klasa
Ilość obiadów oraz za jaki miesiąc dokonana jest wpłata
DZIECI 4-8
Ilość obiadów w miesiącu maju
Ilość obiadów w miesiącu czerwcu
WPŁATY gotówkowe na obiady za miesiąc MAJ/CZERWIEC przyjmowane będą w pokoju nr 27
17 MAJA w godz. 7:30 – 12:00
18 MAJA w godz. 7:30 – 12:00