Nauczanie hybrydowe 1-3 (26.04.2021-02.05.2021)
W czasie 5 dni - od 26 kwietnia 2021 do 2 maja 2021 - decyzją Ministra Edukacji i Nauki uczniowie klas 1 - 3 przechodzą na nauczanie hybrydowe.
Zasady nauczania w związku z Rozporządzeniem MINISTRA EDUKACJI i NAUKI zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 nakazują prowadzenie zajęć w systemie stacjonarnym dla 50% uczniów klas 1-3, a dla 50% uczniów w systemie zdalnym.
W związku ze wszystkimi pozostałymi wytycznymi organizacja nauczania w SP44 w najbliższym tygodniu przedstawia się następująco:
- klasa 1 - nauczanie stacjonarne w szkole wg obowiązującego wcześniej planu;
- klasa 2 - nauczanie zdalne w domu za pomocą aplikacji MSTeams z zachowaniem planu obowiązującego na zdalnym nauczaniu;
- klasa 3 - nauczanie stacjonarne w szkole wg obowiązującego wcześniej planu.
- świetlica dostępna jest dla dzieci uczących się w systemie stacjonarnym w godz. 6.30-16.30;
- obiady są możliwie dla dzieci uczących się w systemie stacjonarnym, które zostały opłacone w marcu - każdy indywidualnie;
- nauczanie stacjonarne odbywa się w ścisłym reżimie sanitarnym - maseczka, dezynfekcja, dystans, częste mycie rąk.
Zasady te ustalone są tylko na najbliższy tydzień (od 26 kwietnia do 2 maja 2021),
a i one mogą ulec zmianie, gdyż rozporządzenie jest trakcie legislacji.Zarówno te zasady jak i struktura nauczania od 4 maja 2021 mogą ulec zmianie.
O wszelkich zmianach będziemy bezwłocznie informować głównie przez tę stronę.
Nauczanie hybrydowe klas 1-3
Decyzją Ministra Zdrowia oraz Ministra Edukacji i Nauki
uczniowie klas 1-3
od 26 kwietnia 2021
w systemie hybrydowym wracają do szkół.
O szczegółach, zasadach i innej działalności szkoły (praca świetlicy, bibliotekarza, stołówki) będziemy informować jak tylko uzyskamy wytyczne z mimisterstwa, Wydziału Oświaty i Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty.
23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.
Doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa oraz ochrony praw autorskich i ich własności.
Data ta jest datą symboliczną - 23 kwietnia urodzili się lub odeszli znani pisarze (m.in. Cervantes, Shakesperae, Vallejo). Dzień ten na wniosek rządu Hiszpanii i Międzynarodowej Unii Wydawców w 1996 roku został ustanowiony jako Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich . Z obchodami tego święta łączy się piękny kataloński zwyczaj obdarowywania najbliższych książkami i różami. Zachęcamy do popularyzacji tego święta i działań towarzyszących temu zwyczajowi. W Polsce Dzień Książki obchodzony od 2007 roku.
Ciekawostki
-
Najpopularniejszą książką na świecie jest Biblia. Dotychczas wydano
ponad 2,5 miliarda jej egzemplarzy. Została przetłumaczona
na prawie wszystkie języki i wydana w najmniejszych krajach świata. -
Na powstanie jednej stukartkowej książki potrzeba 2-3 drzew średniej wielkości. Dlatego coraz częściej produkuje się papier z makulatury.
Pozwala to ograniczyć wyrąb lasów.
A teraz … uwaga, uwaga !!!
Konkurs „Moja ulubiona książka” (dla klas młodszych)
Uczniowie klas I-III zobowiązani są wykonać ilustrację do swojej wybranej , ulubionej książki. Technika pracy dowolna. Format A 4.
Prace opatrzone imieniem i nazwiskiem należy złożyć u wychowawcy
bądź w bibliotece szkolnej do dnia 7 maja 2021.Zapraszam do udziału
Bibliotekarz SP 44
Konkurs „Moja ulubiona książka”
(Dla klas starszych)
Uczniowie klas IV- VIII przygotowują krótki filmik reklamowy (max 3min) zachęcający do przeczytania ulubionej książki. W filmiku należy umieścić stronę tytułową wybranej pozycji i opowiedzieć w kilku zdaniach dlaczego warto ją przeczytać. Prace wysyłamy na adres: biblioskola44@gmail.com . Termin do 9 maja 2021. Najciekawsze filmy zostaną nagrodzone i udostępnione na stronie internetowej szkoły.
Zapraszam do udziału
Bibliotekarz SP 44
-
Informacje o egzaminach zewnętrznych na lata 2021-2024
Egzaminy zewnętrzne w 2021 r.
W 2021 r. egzaminy zewnętrzne zostaną przeprowadzone zgodnie z harmonogramem ogłoszonym przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w sierpniu 2020 r., tj.
-
egzamin ósmoklasisty – od 25 do 27 maja,
Podobnie jak w roku ubiegłym wszystkie egzaminy zostaną przeprowadzone w ścisłym reżimie sanitarnym zgodnie z Wytycznymi opracowanymi przez CKE, MEiN i GIS, które zostały ogłoszone na stronie internetowej CKE 19 kwietnia br.
Egzaminy zewnętrzne w 2022 r.
W 2022 r. egzaminy zewnętrzne zostaną przeprowadzone w większości na tych samych zasadach, jakie obowiązują w 2021 r.
W przypadku egzaminu ósmoklasisty w 2022 r. oznacza to, że:
-
zadania egzaminacyjne będą sprawdzały wiadomości i umiejętności określone w wymaganiach egzaminacyjnych z grudnia 2020 r., a nie jak w ubiegłych latach w wymaganiach określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego,
-
obowiązują aneksy do informatorów opublikowane w grudniu 2020 r. i dostępne na stronie internetowej CKE,
-
uczniowie przystąpią do egzaminu z trzech przedmiotów, tj. z języka polskiego, matematyki i wybranego języka obcego nowożytnego; nie będzie przeprowadzany egzamin z przedmiotu dodatkowego (egzamin ten zostanie przeprowadzony po raz pierwszy w 2024 r.),
-
w arkuszach egzaminacyjnych będzie mniej zadań niż było w roku 2019, natomiast czas na rozwiązanie zadań pozostanie taki sam jak dotychczas,
-
w arkuszach egzaminacyjnych będzie mniej zadań otwartych,
-
w przypadku egzaminu z języka polskiego uczeń będzie mógł wybrać temat wypracowania spośród dwóch: rozprawki albo opowiadania, a w wypracowaniu będzie mógł odnieść się do dowolnej lektury obowiązkowej spełniającej warunki tematu,
-
w przypadku egzaminu z matematyki w arkuszu nie będzie zadań dotyczących dowodów geometrycznych, a wymagania dotyczące działań na pierwiastkach, stereometrii będą sprawdzane w ograniczonym zakresie,
-
w przypadku egzaminu z języka obcego nowożytnego oczekiwanym średnim poziomem biegłości językowej, w tym w zakresie środków językowych w wypowiedziach pisemnych, będzie poziom A2 (w skali Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego).
Egzaminy zewnętrzne w 2023 r.
Planuje się, że w 2023 r. egzaminy zewnętrzne zostaną przeprowadzone zgodnie z przepisami określonymi w ustawie o systemie oświaty, rozporządzeniach o egzaminie ósmoklasisty i egzaminie maturalnym oraz rozporządzeniach o podstawie programowej kształcenia ogólnego odpowiednio w szkole podstawowej oraz ponadpodstawowej. Do obecnie obowiązujących przepisów prawa wprowadzone zostaną dwie zmiany, tj.
-
w przypadku egzaminu ósmoklasisty w 2023 r. – rezygnacja z egzaminu z przedmiotu dodatkowego do wyboru (egzamin ten zostanie po raz pierwszy przeprowadzony w 2024 r.)
Ewentualne decyzje dotyczące zawężenia zakresu wiadomości i umiejętności sprawdzanych w zadaniach egzaminacyjnych w 2023 r. będą podejmowane – w zależności od sytuacji epidemicznej – w roku szkolnym 2021/2022.
-
KONKURS MATEMATYCZNY KANGUR
Konkurs matematyczny
"KANGUR"
odbędzie się w czwartek 22.04.2021 r. o godz. 900.
w formie stacjonarnej z zachowaniem obowiązujących zasad sanitarnych.
Uczestnicy konkursu proszeni są o zgłoszenie się w następujących salach:
sala nr 47 - kl.2 i kl3
sala nr 6 - kl. 4, kl. 5, kl.6, kl. 7, kl.8
- Należy zabrać ze sobą miękki ołówek lub długopis z czarnym lub niebieskim wkładem.
- Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut.
Żaczek - klasy 2 szkół podstawowych;
Maluch - klasy 3 i 4 szkół podstawowych;
Beniamin - klasy 5 i 6 szkół podstawowych;
Kadet - klasy 7 i 8 szkół podstawowych;
Dbamy o higienę
Zachęcamy do obejrzenia filmu dotyczącego higieny osobistej i higieny jamy ustnej. Znajduje się on pod linkiem:
https://pe.szczecin.pl/chapter_201301.aspsoid=4A1E5A905D93466BA4BACE27313B5D55
Pielęgniarka szkolna
Konsultacje dla klasy 8
GRAFIK KONSULTACJI – OMÓWIENIE PRÓBNCH EGZAMINÓW ÓSMOKLASISTY
CZWARTEK – 15.04.2021 – godziny 9:00 – 12:00
PROSIMY O ZABRANIE PRZEDMIOTOWEGO ZESZYTU Z JĘZYKU POLSKIEGO I MATEMATYKI
INFORMACJE DODATKOWE:
- omówienie próbnych egzaminów odbywa się w ramach dozwolonych przez MEN konsultacji;
- z konsultacji korzysta tylko uczeń zdrowy;
- uczniowie przychodzą na godzinę 9:00 i kończą o godz. 12:00
- o ustalonej godzinie uczniowie w grupach spotykają się pod ustalonym gabinetem;
- uczniowie przychodzą pojedynczo, nie gromadzą się;
- uczniowie zdejmują maseczki, gdy usiądą w ławce;
Pointylizm, agamograf – zobaczcie jakie to fajne!
Pointylizm to technika malowania polegająca na kładzeniu obok siebie podobnych w formie, jednakowej wielkości małych plamek czystego koloru, dzięki czemu powierzchnia obrazu stwarza wrażenie barwnej wibracji.
Agamograf to podwójny, złożony w harmonijkę obrazek. Zależnie od tego z której strony na niego spoglądamy widzimy jedną, bądź druga ilustrację.
Zapraszam do galerii, gdzie zamieszczone są prace pierwszaków. Zobaczycie tam ogrody z sennych marzeń namalowane techniką pointylizmu oraz agamografy przedstawiające z jednej strony żabki, a z drugiej - kwiat z motylem, a także kartki - kurki. Może i Wy zechcecie pobawić się tymi technikami ?
Dorota Kula
11
"Wielkanocna Impresja"
Z najlepszymi życzeniami od klasy 5
https://business.facebook.com/349476335966608/videos/790828565184447/
Z okazji świąt wielkanocnych uczniowie kl. 5 przygotowali prezentację, w której przypominają o tym, skąd wzięła się Wielkanoc, przybliżają świąteczne tradycje i zwyczaje oraz składają życzenia świąteczne.
Slajdy do prezentacji przygotowali: Zuzia Araszkiewicz, Iza Łuszkiewicz, Amelia Zgliczyńska, Ula Zaśko i Tomek Krypień.
Wiersze recytują: Lena Sankowska i Ula Zaśko.
Prezentacji towarzyszy muzyka w wykonaniu: Leny Strachoty (keybord), Krzysia Kornackiego (pianino), Uli Zaśko (flażolet).
Zdjęcia wykorzystane w prezentacji pochodzą z następujących źródeł:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Palma_wielkanocna
https://www.google.com/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Fpl.wikipedia.org%2Fwiki%2F%25C5%259Amigus-dyngus&psig=AOvVaw0iEsPEsYLN1VQ6NnlYe9Vf&ust=1617195047841000&source=images&cd=vfe&ved=0CAIQjRxqFwoTCMiN3JWH2O8CFQAAAAAdAAAAABAD
https://docs.google.com/presentation/d/1EYRXUAKJQ_XiOaEfOebfGWOTFzmMadUEBZFQ8J-In_Y/edit#slide=id.p
https://docs.google.com/presentation/d/1JHK6vOVl8xNQTD8I9b912D8GdpGHYQoNb8QYs0A7wro/edit#slide=id.p
https://docs.google.com/presentation/d/1JHK6vOVl8xNQTD8I9b912D8GdpGHYQoNb8QYs0A7wro/edit#slide=id.gca73a64b43_0_1
https://pl.pinterest.com/pin/1007750854087902863/sent/?invite_code=d6a790a0db184beab920c189ff0477ef&sender=1007750991526761214&sfo=1
https://www.dobrzemieszkaj.pl/najlepsze_domy/wnetrza/333/wielkanocny_stol_w_3_odslonach,226345.html
Pożegnanie zimy
- 7
19 marca, ostatni raz w tym roku, klasa 1 uczestniczyła we wspólnych zimowych zabawach. Śniegu co prawda było w tym dniu jak na lekarstwo, ale i tak było fajnie. Na szczęście tej zimy
Zapraszam do galerii – miło będzie powspominać szaleństwa na zimowym puchu (którego tej zimy nie brakowało),śnieżną bitwę, będzie można obejrzeć nasze bałwanki i nas samych …
Żegnamy zimę z odrobiną żalu …
Dorota Kula
Konkurs świetlicy szkolnej SP44
Zdjęcia wykonanych kartek wysyłamy na adres mailowy: swietlicaszkolnasp44@op.pl
TERMIN: 31.03.2021 (wyniki konkursu umieścimy na stronie internetowej szkoły)
NAGRODY:Dyplom uczestnictwa w konkursie dla wszystkich uczestników
oraz nagrody – niespodzianki dla zdobywców pierwszych trzech miejsc
w każdej kategorii wiekowej.
Organizatorzy: Wychowawcy świetlicy szkolnej.
Grafik lekcji i filmów rekolekcyjnych w TVP3 - klasy 4-8
Rekolekcje w TVP dla klas 1-3
Plan zajęć klasy 1-3 - na czas zdalnego nauczania
Klasy 1-3 na zdalnym nauczaniu
Decyzją Ministra Zdrowia oraz Ministra Edukacji i Nauki uczniowie klas 1-3
w dniach 22 marca - 9 kwietnia 2021 przechodzą na nauczanie zdalne.Nauczanie w formie on-line w naszej szkole odbywa się za pomocą MS Teams.
W najbliższych dniach poinformujemy o ewentualnych zmianach w planie.
Rozkład dnia podczas nauczania znajdować się będzie zawsze na stronie internetowej szkoły w zakładce Edukacja zdalna 1-3 i w konkretnej klasie.
Wpłaty na obiady na miesiąc kwiecień zostają zawieszone.
8 wykupionych obiadów (od 22.03 do 31.03) zostanie uwzględnionych jak tylko znów dana nam zostanie mozliwość powrotu do szkoły.
UWAGA! UWAGA! Bardzo szybki konkurs!
Czasu jest bardzo mało, ale jestem pewna, że dla wielu z Was nie jest to przeszkodą.
Zapraszamy do zapoznania się z poniższą informacją:-)
Samorząd Uczniowski
Skarpetki zakładane nie do pary są symbolem Światowego Dnia Zespołu Downa, który obchodzony jest 21 marca
Zaprojektujcie parę skarpetek, jaką chcielibyście założyć na 21 marca. Projekt wykonajcie w formacie A4 lub A3 wybraną przez siebie techniką plastyczną. Skan lub wyraźne zdjęcie swojej pracy wraz z wypełnionym załącznikiem do regulaminu wyślijcie na adres email ztrzecimchromosomem@gmail.com do dnia 16 marca b.r. do godziny 23:59. Prace oceniane będą w czterech kategoriach:
1) uczniowie klas I - IV szkół podstawowych
2) uczniowie klas I - IV szkół specjalnych
3) uczniowie klas V - VIII szkół podstawowych
4) uczniowie klas V - VIII szkół specjalnych
Na autorów najlepszych prac w każdej kategorii czekają nagrody, a ich prace zostaną opublikowane na naszym Facebooku i Instagramie 21 marca
Koniecznie zapoznajcie się z regulaminem konkursu https://drive.google.com/.../17tjMMqGv.../view...
Życzymy miłego projektowania i trzymamy kciuki!