MIGAWKI Z ŻYCIA NASZEJ ŚWIETLICY - Październik 2020
- 4
Bezpieczny Internet
Zdalne nauczanie to czas, kiedy nasze dzieci mają znacznie większy dostęp do multimediów. Taka konieczność. Warto w tym czasie , żebyśmy my rodzice, zwrócili baczniejszą uwagę na to, aby dziecko korzystało z komputera, smartfona, telefonu i tabletu w takim wymiarze, który jak najkorzystniej wpłynie na rozwój naszego dziecka. Oto kilka zasad, które warto przypominać dziecku, podczas wykorzystywania multimediów nie tylko do nauki:
-
Nie udostępniaj swoich prywatnych danych nieznanym osobom
-
Twoje hasło jest Twoim hasłem! – Nie podawaj go nikomu!
-
Używaj programów antywirusowych i antyspamowych.
-
Update, czyli aktualizacja to ważna rzecz. Warto z niej korzystać
-
Jakaś informacja Cię zainteresowała? Sprawdź to! Nie wszystko, co znajduje się w sieci jest prawdą
-
Nigdy nie umawiaj się na spotkania z nieznajomą osobą. Osoba ta może okazać się kimś innym, niż podaje w sieci.
-
Nie reaguj na zaczepki nieznanych osób. Najlepiej je ignorować.
Te kilka prostych zasad może naprawdę pomóc naszym dzieciom w bezpiecznym korzystaniu z cyberprzestrzeni, dlatego z całego serca zachęcam do ich wykorzystywania.
Pedagog;
Sylwia Głowacka - Wojtachnia
-
Edukacja zdalna od 26.10.2020 - zasady
Poniżej przedstawiamy wycinek z Procedur dotyczący organizacji zdalnego nauczania od 26 października 2020. Cały dokument dotyczący zdalnego nauczania wraz z ocenianiem, klasyfikacją itp. znajduje się w Procedurach powrotu uczniów do szkoły od 1 września 2020 w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w Szkole Podstawowej nr 44 w Szczecinie w zakładce PROCEDURY COVID-19 - Procedury. Zachęcamy do zapoznania się z całościowym dokumentem.
WYCINEK
z Procedur powrotu uczniów do szkoły od 1 września 2020 w związku
z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19
w Szkole Podstawowej nr 44 w SzczecinieORGANIZACJA NAUCZANIA ZDALNEGO W SP 44 W ROKU SZKOLNYM 2020/2021
OD 26 PAŹDZIERNIKA 2020
- Organizacja kształcenia na odległość.
- Dyrektor SP 44 dokona ponownej diagnozy możliwości technologicznych uczniów oraz zasobów, jakimi dysponują (sprzęt, Internet, możliwości lokalowe, sytuacja rodzinna).
- Na podstawie diagnozy określa się następujące formy realizacji edukacji zdalnej:
a) wersja papierowa dla uczniów, którzy mają utrudniony dostęp do Internetu;
Dla uczniów z utrudnionym dostępem do Internetu nauczyciele przedmiotowi przygotowują papierowe materiały do tygodniowej nauki, korzystając ze sprzętu szkolnego, nauczyciel bibliotekarz kompletuje je i wystawia na stoliku
w przedsionku szkoły. Materiały te dla ucznia dorosły może odebrać począwszy od każdego wtorku w godz. 8.00 - 15.00. Uzupełnione materiały przez dziecko można przekazać do sprawdzenia przez nauczyciela w kolejny wtorek, kiedy będą odbierane materiały na następny tydzień. Wychowawcy telefonicznie informują tych rodziców, których sprawa dotyczy, o sposobie odebrania
i przekazywania materiałówb) zamieszczanie zadań na stronie internetowej szkoły - metoda asynchroniczna;
Zadania dla uczniów oraz forma realizacji tych zadań z podziałem na klasy
i przedmioty publikowane są za pomocą strony internetowej szkoły w zakładce Edukacja zdalna – odpowiednia klasa. Zakładka klasowa będzie głównym źródłem informacji o sposobie nauczania. Zadania mogą mieć formę linku, tekstu pisanego. Nie powinny to być karty pracy w formacie PDF, których wypełnienie wiązałoby się z koniecznością wydrukowania. Jeśli dyrektor uzna, że zadania obciążają ucznia albo nie są zróżnicowane lub wykraczają poza możliwości psychofizyczne ucznia, poprosi nauczyciela o szybką modyfikację. Uczniowie powinni pracować nad tymi zadaniami w realnym czasie lekcji w danym dniu
i odesłać je na wskazany przez nauczyciela w poleceniu adres mailowy, np.
w formie załącznika, zdjęcia, zrzutu ekranu, zawartości okna mailowego. Ważne jest, aby odbywało się w tej godzinie, w której uczeń ma lekcję, by nie tworzyły się zaległości i uczeń mógł po południu odpocząć. Nauczyciel odpowiadać będzie uczniowi na przesłane zadanie do godz. 15.00 danego dnia. Na zadania przesłane po godzinie 15.00 tego dnia, nauczyciel odpowie w dniu kolejnym.c) prowadzenie lekcji on-line za pomocą platformy Office 365 Teams - metoda synchroniczna.
Nauczyciel i uczniowie pracują w jednym czasie, wg planu lekcji. Odbywać się to będzie za pomocą platformy Office 365 Teams.
-
- Uczniowie z klas 7-8 otrzymają poprzez podane wcześniej konto gmail link z zaproszeniem na spotkanie.
- Uczniowie z klas 4-6 otrzymają poprzez konto rodzica i ucznia na Librusie dostęp do Office 365 Teams.
Informacja o stosowaniu tej metody umieszczona będzie również w planie na dany dzień w zakładce klasy na stronie internetowej. Metodą tą może być prowadzonych 50% zaplanowanych lekcji. Jedna lekcja z planu odbywa się za pomocą platformy Office 365 Teams, podczas której nauczyciel wyjaśnia zagadnienia. Druga lekcja odbywa się w formie zadania zadanego poprzez stronę internetową, co wiąże się z odesłaniem go w realnym czasie lekcji do nauczyciela i udzielenie przez niego odpowiedzi do godz. 15.00. Na zadania przesłane po godzinie 15.00 tego dnia, nauczyciel odpowie w dniu kolejnym.
d) konsultacje, podczas których nauczyciel jest dostępny on-line dla uczniów wg harmonogramu konsultacji, który umieszczony jest na stronie internetowej szkoły w Kalendarium.
- Dyrektor SP 44 przekaże Rodzicom wytyczne organizacji nauczania zdalnego w SP 44 w Szczecinie w formie pliku za pomocą komunikatora dziennika elektronicznego i poprzez stronę internetową szkoły.
- Wychowawcy poinformują rodziców o przesłaniu wytycznych. Wytyczne będą do odebrania w formie papierowej w przedsionku szkoły
w godzinach 8.00 - 15.00. - Dyrektor SP 44 obliguje nauczycieli do zachowania tygodniowego planu zajęć i udostępniania materiałów tylko w te dni, kiedy uczeń ma zajęcia. Dopuszcza się możliwość wyznaczenia kilku dni na wykonanie jednego zadania.
- Dyrektor SP 44 obliguje wszystkich nauczycieli do udostępnienia rodzicom
i uczniom adresu mailowego, poprzez który nawiąże z nimi kontakt. Sposób kontaktowania się określa każdy nauczyciel z uczniami, o czym nauczyciel informuje dyrektora. Każdy nauczyciel jest zobligowany do udzielenia uczniowi informacji zwrotnej dotyczącej jego pracy. - Bezpieczeństwo uczniów i ich możliwości psychofizyczne.
- Jeśli dyrektor uzna, że zadania nie są zgodne z zasadami bezpiecznego korzystania przez uczniów z urządzeń umożliwiających komunikację elektroniczną albo uzyska o tym sygnał od rodzica, poprosi nauczyciela
o szybką modyfikację. - Zaleca się urozmaicenie form zadań i ich różnorodność.
- Sposoby realizowania kształcenia na odległość
- Kształcenie na odległość w SP44 realizowane jest za pomocą różnorodnych form: materiały własne nauczyciela, platformy edukacyjne np. epodręczniki, scholaris, zdalnelekcje, matlandia, pisipisu, szaloneliczby, fraubuda, wordwall, kahoot, youtube, eduelo, squla, learningapps itp., programy edukacyjne TVP oraz portal CKE i OKE. Niektóre portale umożliwiają natychmiastowe sprawdzenie poprawności zadania (epodręczniki, zdalnelekcje, pisupisu, szaloneliczby, eduelo, wordwall), inne generują raporty dla nauczyciela (kahoot, matlandia, squla), a inne zadania przesyłane są na podanego przez nauczyciela maila i na bieżąco sprawdzane
z odesłaniem do ucznia informacji zwrotnej. -
Uczeń jest zobligowany wykonać zadanie w realnym czasie lekcji w danym dniu i odesłać je na wskazany przez nauczyciela w poleceniu adres mailowy, np. w formie załącznika, zdjęcia, zrzutu ekranu, zawartości okna mailowego. Ważne jest, aby odbywało się to w tej godzinie, w której uczeń ma lekcję, by nie tworzyły się zaległości i uczeń mógł po południu odpocząć, co jest zgodne z zasadami higieny i bezpieczeństwa pracy. Nauczyciel odpowiadać będzie uczniowi na przesłane zadanie do godz. 15.00 danego dnia. Na zadania przesłane po godzinie 15.00 tego dnia, nauczyciel odpowie w dniu kolejnym.
Konkurs recytatorski
W ubiegłym tygodniu odbył się szkolny konkurs recytatorski dla uczniów klas II i III „Znam wiersze Marii Konopnickiej”
Dla wielu było to nie lada wyzwanie - pierwszy występ przed zgromadzoną publicznością. Uczestnicy pokonali tremę i z ogromnym zaangażowaniem
oraz pewnością siebie zaprezentowali wybrane wiersze Marii Konopnickiej.
Komisja w składzie : p. Dorota Kulwanowska, p. Małorzata Wizjan,
p. Natalia Edelmuller, p. Iwona Kanciała miała bardzo trudne zadanie.
Dzieciaki były świetnie przygotowane i bardzo dobrze zinterpretowały teksty wybranych wierszy.
I miejsce zajęli : Zosia Krzywańska i Kasia Królak, Dawid Bielecki
II miejsce : Damian Adamczak, Adam Borowiak, Jan Księżuk
III miejsce : Michał Klisowski, Julia Krupka , Magdalena Marek
Organizator konkursu p. Iwona Kanciała składa serdeczne podziękowania Komisji, wychowawcom i wszystkim uczestnikom konkursu a także Uli Zaśko, uczennicy klasy V za operowanie kamerą.
Praca szkoły od poniedziałku - uzupełnienie
Uwaga!
Jeszcze uzupełnienie o kilka ważnych informacji:
1. Klasy I-III pracują bez zmian, wg planu.
2. Świetlica pracuje bez zmian, w godzinach 6.30 - 16.30.
3. Obiady w szkole będą gotowane dla dzieci z klas I-III bez zmian.
4. Klasy 4-8 pracują wg planu w trybie zdalnym.
5. Klasy 4-8 na poniedziałek i na razie tylko na poniedziałek otrzymają materiały do realizacji na ten dzień, które, wg planu, opublikowane zostaną za pomocą strony internetowej: Google - SP44 Szczecin - zakładka Edukacja zdalna - należy wyszukać daną klasę. W tym dniu będą to zadania, których nie trzeba będzie odsyłać.
6. W poniedziałek przekażemy Państwu informację, jak będzie wyglądało nauczanie w formie zdalnej.
7. Jeśli ktoś z Państwa (klasy 4-8) nie przekazał jeszcze wychowawcy wypełnionej ankiety odnośnie nauczania zdalnego, bardzo prosimy o przekazanie informacji wychowawcy w sposób elektroniczny - MMS, Librus, SMS. Natomiast klasy 2-3 prosimy o przyniesienie ankiety do szkoły w poniedziałek.
Z poważaniem,
Julia Rusiecka
Obiady w czasie zawieszenia zajęć stacjonarnych w szkole
Szanowni Państwo,
w kwestii obiadów:
- klasy I - III dokonują płatności na obiady bez zmian;
- klasy IV - VIII - następny tydzień (26.10 - 30.10) zostaje zawieszony i obiady z tego tygodnia dzieci jedzą, jak tylko wrócą do szkoły (tzw. odpisany obiad);
- klasy IV - VIII - jeśli ktoś dokonał już płatności na listopad, pieniądze te przejdą na czas, kiedy przywrócona już zostanie nauka stacjonarna. Od momentu przywrócenia nauki stacjonarnej będzie miał już te obiady opłacone;
- klasy IV - VIII - jeśli ktoś nie dokonał jeszcze płatności za listopad, prosimy, aby tego na tę chwilę nie robił.
Jak tylko powrócimy do szkoły, przekażemy Państwu informację, kto i ile obiadów ma opłaconych.
Ważny komunikat
Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, a także wszystkich klas szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę zdalną. Nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek wejdą w życie od soboty, 24 października i będą obowiązywały do niedzieli, 8 listopada br. Przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych będą funkcjonowały bez zmian. Obostrzenia dotyczące szkół:
-
cała Polska od jutra staje się strefą czerwoną
-
szkoła podstawowa w klasach od IV do VIII od tej pory działa w trybie zdalnym
-
w godzinach 8.00-16.00 przemieszczanie się osób do 16. roku życia pod opieką dorosłego
-
ograniczenie zgromadzeń publicznych do 5 osób spoza gospodarstwa domowego
Więcej informacji podamy w niedzielę wieczorem i w poniedziałek poprzez stronę internetową i dziennik Librus.
-
Obiady - listopad
WPŁATY na obiady za miesiąc
LISTOPAD
(20 obiadów x 6 zł = 120,00 )
UWAGA!!!
wpłaty w formie przelewu tylko i wyłącznie w dniach
od 19.10.20r. do 23.10.20r. na nr konta
66-1020-4795-0000-9002-0369-3264
PROSIMY WPISAĆ W TYTULE PRZELEWU
Nazwisko i imię dziecka
Klasa
Ilość obiadów oraz za jaki miesiąc dokonana jest wpłata
WPŁATY gotówkowe na obiady za miesiąc LISTOPAD przyjmowane będą w pokoju nr 27
26 PAŹDZIERNIKA w godz. 7:30 – 12:00
27 PAŹDZIERNIKA w godz. 7:30 – 12:00
Życzenia z Kuratorium Oświaty w Szczecinie
List Ministra Edukacji Narodowej
Warszawa, 14 października 2020 r.
Szanowni Państwo Dyrektorzy,
Nauczyciele i Wychowawcy,
Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy,Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich tych, którzy uczestniczą w tak ważnym procesie nauczania i wychowania młodych ludzi – nauczycieli, wychowawców, pedagogów, a także pracowników oświaty. Z tej okazji chciałbym wyrazić mój największy szacunek i wdzięczność za wytrwałość, entuzjazm oraz profesjonalizm, z jakimi realizują Państwo swoje powołanie zawodowe.
W tym szczególnym dniu jeszcze bardziej uświadamiamy sobie, że praca nauczyciela to coś więcej niż godziny spędzone przy tablicy. To uwaga poświęcona podopiecznym,
a także dbałość o ich ciągły rozwój i bezpieczeństwo. To również dzielenie z uczniami
ich sukcesów i porażek, bycie blisko, wspieranie oraz zrozumienie potrzeb.O tym, jak ważną rolę odgrywa wychowawczy aspekt pracy nauczyciela, przekonaliśmy się szczególnie w okresie czasowego zawieszenia zajęć. Sprostali Państwo wówczas konieczności nauczania na odległość, ale przede wszystkim na bieżąco wspierali swoich uczniów i ich rodziców. Państwa postawa – pełna rozwagi, spokoju, a także poczucia obowiązku – pomogła wielu młodym ludziom odnaleźć się w zupełnie nowych, niecodziennych okolicznościach.
Od początku września szkoły funkcjonują w warunkach podwyższonych standardów sanitarnych. Pierwsze tygodnie nowego roku szkolnego pokazały, że stosowanie się do wytycznych i zaleceń sprawdza się. Dziękuję za niezwykle świadome i pełne rozsądku podejście do kwestii bezpieczeństwa oraz za to, że uczą Państwo dzieci odpowiedzialności za siebie i innych.
Wyrażając wdzięczność za Państwa codzienne starania edukacyjne i wychowawcze, przekazuję również najlepsze życzenia oraz serdeczne pozdrowienia. Życzę Państwu wielu sukcesów, spełnienia zawodowego, a także nieustającej inspiracji – tak potrzebnej w pracy z młodymi ludźmi. Mam nadzieję, że osiągnięcia uczniów będą przynosiły Państwu radość i dawały poczucie dobrze spełnionego obowiązku.
Z wyrazami szacunku i sympatii
Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej
Przerwy już nie na dworze
Temperatura powietrza na dworze znacznie spadła, dlatego od poniedziałku (12.10.2020) przeszliśmy na wariant zimowy w pełnieniu dyżurów międzylekcyjnych, co oznacza, że podczas przerw uczniowie nie wychodzą na dwór. Jest to możliwe tylko wówczas, kiedy będzie bardzo ciepły dzień, a uczniowie będą ubrani w co najmniej bluzy, o tym decydować będzie nauczyciel dyżurujący na placu zabaw i boisku.
Sezon grzewczy w szkole rozpoczęty
Od poniedziałku (12.10.2020) rozpoczęliśmy sezon grzewczy w szkole. Prosimy o adekwatny do tych warunków strój dzieci. Najlepiej posiadać krótki rękawek, ale i coś na długi. W salach jest ciepło, a na korytarzach już chłodniej. Poza tym od zawsze mamy obowiązek wietrzenia sal podczas przerwy, więc na początku lekcji będzie zawsze trochę chłodniej. Obowiązuje obuwie zmienne, a kurtki powinny pozostawać w szatni.
Informacja
Przypominamy, że jutro - 14.10.2020 Dzień Edukacji Narodowej - SP44 pracuje wg planu. Natomiast w piątek - 16.10.2020 - mamy dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Świetlica pracuje w godzinach 7.00-16.00. Jeśli ktoś z Państwa potrzebuje opieki dla dziecka w tym czasie, prosimy o złożenie deklaracji u wychowawcy do czwartku (15.10.2020).
Zarządzenie z 12 października 2020
ZARZĄDZENIE Nr 9/2020
Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 44 w Szczecinie
z dnia 12 października 2020 r.
w sprawie: ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku
z wystąpieniem stanu epidemiina podstawie:
1. Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.
2. Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 września 2020 r. zmieniające rozporządzenie
w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku
z wystąpieniem stanu epidemii.3. Wytycznych MEN, MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek od
1 września 2020 r.§ 1.
Wprowadzam obowiązek zachowania dystansu między uczniami w przestrzeniach wspólnych szkoły oraz stosowanie przez nich osłony ust i nosa. Odkrycie ust i nosa jest możliwe:
a) przez trenera i osoby uprawiające sport
b) podczas spożywania posiłków i napojów
c) przez osobę posiadającą zaświadczenie lekarskie o wyraźnych przeciwwskazaniach medycznych;
d) po zajęciu miejsca siedzącego w sali lekcyjnej.
§ 2.
Wprowadzenie obowiązku zachowania dystansu między pracownikami szkoły
w przestrzeniach wspólnych szkoły oraz stosowanie przez nich osłony ust i nosa. Odkrycie ust i nosa jest możliwe:a) przez trenera i osoby uprawiające sport;
b) podczas spożywania posiłków i napojów;
c) przez osobę posiadającą zaświadczenie lekarskie o wyraźnych przeciwwskazaniach medycznych;
d) po zajęciu miejsca siedzącego w sali lekcyjnej.
§ 3.
Podtrzymanie zakazu organizowania wyjść grupowych i wycieczek szkolnych.
§ 4.
Nadzór nad wykonaniem zarządzenia powierza się Dyrektorowi.
§ 5.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podjęcia.
Julia Rusiecka
dyrektor SP 44
w Szczecinie
But odnaleziony:)
Z wielką radością informujemy, że but został odnaleziony. Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom za współpracę. But był rzeczywiście u innego chłopca, ale jego Tata dokonał solidnej ekspertyzy i wykrył, że minimalnie, ale jednak jego syn ma dwa różniące się buty. Dziś już obaj chłopcy mieli swoje buty:) Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. Jest to kolejny dowód na poczciwość naszych uczniów i solidarność Rodziców.
Z poważaniem
Bożena Banasiak
Poszukiwany but!
Dzień dobry!
Zdarzyła się nam w szatni nietypowa sytuacja. Chłopiec z klasy I, podczas przebierania butów, zauważył, że jeden but, prawy, ma swój, a drugi, lewy, jest do niego bardzo podobny, ale jednak inny i o kilka rozmiarów za duży. Sądzimy, że któreś z Państwa dzieci może mieć podobną sytuację, że jeden but jest jego,prawy, a drugi, lewy jest bardzo podobny do tego drugiego, ale o kilka rozmiarów za mały.
Bardzo prosimy o sprawdzenie butów Waszych dzieci. Zdjęcie obu znajduje się w załączniku, a poniżej przedstawiamy opis tych butów, których poszukujemy i które posiady:
- poszukujemy but marki Reebok, biało czarny, na rzepy, z CZARNĄ PODESZWĄ, ale białą obramówką z GUMY, LEWY - prawy but posiadamy i jest to but ucznia kl. I;
- jesteśmy w posiadaniu buta marki Reebok, biało czarny, na rzepy, z BIAŁĄ PODESZWĄ, ale białą obramówką z PLASTIKU, LEWY.Jeśli ktoś z Państwa zorientuje się, że Jego dziecko ma dwa podobne, ale różne buty, prosimy aby ktoś przyniósł je do sekretariatu i tam dokonamy wymiany.
Z poważaniem
Bożena Banasiak
Ekipa Chrumasa chce zaprezentować Ci...
Ekipa Chrumasa
Szanowni Państwo,
w ramach Programu dla szkół udostępniane są w szkołach owoce i warzywa oraz produkty mleczne dla klas I - V. Ekipa Chrumasa ma na celu promowanie wśród dzieci zdrowej diety. Dlatego co jakiś czas na naszej stronie pojawiać się będzie wiadomość od niej.