W przedostatnim dniu września w naszej szkole, a właściwie na czerwonym boisku, odbył się Dzień Głośnego Czytania. Klasa III b pod kierunkiem p. Iwony Jabłońskiej przygotowała dla swoich kolegów i koleżanek krótkie wierszyki o książkach. Wybrani uczniowie z klas młodszych przeczytali fragmenty znanych wierszy J. Tuwima, J. Brzechwy, M. Konopnickiej, a pozostali przystąpili do zilustrowania wierszykowych bohaterów. Dzieciaki wykonały kolorowe plakaty i na koniec wzięły udział w korowodzie, który zaprowadził ich do szkoły na dalsze lekcje.
Po przerwie zjawiły się klasy starsze. Otrzymały one zadanie specjalne- polegało ono na odgadnięciu, z jakiej książki pochodzi dany fragment. Czytający nauczyciele z niebywale dobra dykcją i zaangażowaniem przeczytali wybrane urywki ze znanych lektur. Uczniowie mieli w kolejności napisać tytuł i autora powieści. Najlepszym znawcą szkolnej literatury okazał się uczeń kl. VII a Damian Małecki, który otrzymał nagrodę książkową.
5 października w siedzibie Stowarzyszenia Skolwin i My odbyły się Międzypokoleniowe Warsztaty Czytelnicze „Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato”. Uczestniczyli w nich uczniowie klasy III b z rodzicami. Na początku spotkania wszyscy obecni wysłuchali fragmentu książki G. Kasdepke „Detektyw Pozytywka”. Następnie były rozmowy o ulubionych książkach, a później kilka zadań dla czterech mieszanych drużyn (dzieciaki i rodzice). Przygotowane zadania uczestnicy rozwiązali szybko i sprawnie. Ostatnie z nich wymagało kreatywności i uruchomienia wyobraźni, ale drużyny poradziły sobie z nim doskonale. Polegało ono na zobrazowaniu wycinkami z gazet wymyślonej historyjki. Każda była oryginalna i bogato ilustrowana. Na zakończenie każdy otrzymał słodki batonik oraz dyplomik uczestnictwa. Dziękuję wszystkim uczestnikom- dzieciom, rodzicom i wychowawcy za udział w Międzypokoleniowych Warsztatach Czytelniczych.