"Iskierkę Radości" czas zacząć !!!
Rozpoczynamy od "Pachnącego tygodnia", który u nas będzie trwał od 21 listopada do 9 grudnia. Zapraszamy wszystkich do przekazywania nienapoczętych środków czystości: kosmetyków, chemii gospodarczej, produktów pielęgnacyjnych dla dzieci, papieru toaletowego, chusteczek higienicznych, pieluch, proszków do prania i wszystkiego, co tylko może pomóc w utrzymaniu właściwej higieny. Produkty proszę przekazywać do mnie i opisać karteczką z imieniem i nazwiskiem darczyńcy, bo w końcu każdy dobroczyńca zasługuje na pochwałę w dzienniku elektronicznym i na naszej stronie intrnetowej.
"Tamten chłopak, tamta dziewczyna..."
to tytuł projektu, który odbywa się w ramach programu "Zauważeni" zaaranżowanemu przez TVN. Nie wahaliśmy się ani chwili. Postanowiliśmy poznać historię tamtych dziewczyn i chłopaków... Te dziewczyny i ci chłopcy to seniorzy, których postanowiliśmy poznać i zrozumieć. Przy okazji mamy nadzieję dowiedzieć się wiele o ich życiu...
Pierwsze spotkanie, z najcudowniejszą i najwspanialszą Panią Janiną Grześkowiak - seniorką ze Skolwina, pozwoliło nam lepiej zrozumieć, czym jest godność, wiara w drugiego człowieka, odpowiedzialność za siebie i rodzinę. Zobaczyliśmy kobietę kochającą życie i świat, rodzinę i swoją Ojczyznę. Czas z Panią Janiną minął nie wiadomo kiedy... Jednak to spotkanie było pierwszym, bo mamy nadzieję poznać jeszcze wiele historii seniorów z naszego osiedla.
Sylwia Głowacka - Wojtachnia
wychowawczyni klasy I GM
ZE SZKOLNEGO ŻYCIA PIERWSZAKÓW
Patriotycznie
Jak co roku, 10 listopada uczniowie z klas 0-3 byli galowo i odświętnie ubrani. Pierwszaki przygotowały i przedstawiły kolegom i koleżankom montaż słowno-muzyczny ilustrowany multimedialnie. Były wiersze, piosenki, nie tylko żołnierskie oraz taniec. Dzieci opowiedziały krótką historię Dnia Niepodległości. Nie zabrakło pięknie zaśpiewanego na koniec hymnu Polski.
Zdrowo i kolorowo
Na początku listopada rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu, o spożywaniu owoców i warzyw. 4 listopada robiliśmy kolorowe i zdrowe kanapki na drugie śniadanie. Były naprawdę pyszne, smakowite, zajadaliśmy je z wielką ochotą.
Spotkanie ze zwierzętami domowymi
Pod koniec października odwiedziły nas w klasie domowe zwierzaki. Poznaliśmy tchórzofretkę Zenka, chomiczkę Małą oraz chomika Krzysia a także psy rasy shi-tzu: Snoopiego i Sandika. Dowiedzieliśmy się od mamy Bartka, Maksa i Ali, jakie zwierzątka mają przyzwyczajenia i jak się należy nimi bezpiecznie opiekować.
Pasowanie na ucznia
20 października w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej z udziałem Rodziców i Pani Dyrektor odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Odświętnie ubrane pierwszaki pokazały, że zasługują na miano uczniów, pięknie śpiewały, wesoło tańczyły, głośno recytowały. Pierwszaki się nam przedstawiły, rozwiązywały zagadki. Dowiedzieliśmy się, co to znaczy być wzorowym uczniem oraz jak bezpiecznie się zachowywać na ulicy. Na koniec Pani Dyrektor przeczytała tekst ślubowania i pasowała wielkim ołówkiem wszystkie dzieci. Pierwszaki otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodkie rożki.
Pierwszaki w muzeum
13 października pierwszaki wybrały się na wycieczkę do Muzeum Narodowego na Wałach Chrobrego. Tym razem dzieci bawiły się w muzealnych tropicieli, poznawały różne eksponaty i ich historię, niektóre z nich nawet mogły dotknąć, wysłuchały o nich interesujących opowieści. To były bardzo ciekawe zajęcia.
Pierwszaki w Filharmonii Szczecińskiej
26 września pierwszaki odwiedziły Filharmonię Szczecińską. Uczestniczyły w koncercie pod nazwą „Do-Nuta taktuje na raz” Aktywnie słuchały żywej muzyki, zapoznały się z zespołem muzyków (kwintetem) i wybranymi instrumentami dętymi blaszanymi, rozpoznawały melodie z filmów i bajek dla dzieci. Określały nastrój muzyki, tempo i wysokość dźwięków. Jednym słowem dobrze się bawiły.
Wróżki w 2a
W czwartek 17.11.2017r. naszą klasę - 2a SP - odwiedziły wyjątkowe osoby. Wróżki zjawily się niespodziewanie, aby przeczytać nam książkę pt. "Smurfy". Dziękujemy za wizytę i zapraszamy częściej
Rodzina Misiów coraz większa
Przedstawiamy kolejne Misie - rodzeństwo Stefcio i Stefcia oraz Szaruś. Dziękujemy ich wykonawcom: Wojtkowi z V SP wraz z Mamą oraz Marcinowi z VIb wraz z Mamą i Mamą Mamy.
W pełnej okazałości
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii W pelnej okazalosci.
Lekcja tolerancji w IIa SP
Dziś na nasze zajęcia w klasie 2a przybyła Pani Magdalena Guch - mama Sylwestra, który ma autyzm oraz Pani Monika Niklas z synem Krzysiem, który ma zespół Downa. Na tym wyjątkowym spotkaniu rozmawialiśmy o tolerancji oraz mieliśmy okazję przekonać się o tym, że "inny" wcale nie oznacza "gorszy". Dziękujemy mamom za wizytę ☺.
Agnieszka Olejniczak
Patriotyczny ZS 10
Dnia 10 listopada 2016 r. podczas uroczystości związanej z obchodami Święta Niepodległości w Zespole Szkół Nr 10 w Szczecinie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Mój Dzień Niepodległości czyli niepodległość w oczach najmłodszych” organizowanego dla klas I – III Szkoły Podstawowej Nr 44. Celem konkursu było zachęcenie najmłodszych uczniów naszej szkoły do poznawania przeszłości i historii Polski w sposób aktywny, szansa wypowiedzi w formie plastycznej jak również aktywizacja w postaci refleksji na temat tego, jak najmłodsze pokolenie rozumie dzisiaj słowo „niepodległość”. Organizatorami konkursu były Panie: Renata Otworowska i Agnieszka Olejniczak. Napłynęło wiele prac. Wszystkie bardzo ciekawe, kolorowe i oddające istotę sprawy. Rozdano nagrody w trzech kategoriach.
Zwycięzcami w konkursie zostali:
Kategoria: klasy I
I miejsce – Alicja Kuchto
II miejsce – Tomasz Krypień
III miejsce – Amelia Zgliczyńska
Wyróżnienie – Emilia Tusińska
Kategoria: klasy II
I miejsce – Borys Kosobucki
II miejsce – Lena Onuigbo
III miejsce – Maria Małecka
Wyróżnienie – Nadia Malewicz
Kategoria: klasy III
I miejsce – Alan Nowak
II miejsce – Roksana Wałoszek
Zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje, natomiast wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie. Każda forma wyrażania szacunku i miłości do swojej ojczyzny zasługuje na pochwałę.
Renata Otworowska
Spotkanie z Powstańcem Warszawskim
„Szanujcie Swoją Ojczyznę”- powiedział żołnierz Armii Krajowej kpt. Zbigniew Piasecki pseudonim ,,Czekolada” -gość obchodów Święta Niepodległości w Zespole Szkół nr 10 w Szczecinie.
9 listopada 2016 r. uczniowie klas IV ,V ,VI oraz gimnazjalnych, a także pani dyrektor Julia Rusiecka , nauczyciele i pracownicy szkoły świętowali niepodległość . Pan Zbigniew Piasecki był naszym bohaterem.
Uczennica Zofia Woś oraz uczeń Jakub Szyndlarewicz z klasy III gimnazjum przedstawili krótki rys historyczny na temat zawiłych losów naszego państwa. Następnie pani Iwona Kanciała przeprowadziła wywiad z naszym dostojnym gościem .Pan Zbigniew opowiadał nam o czasach II wojny światowej, o udziale w powstaniu warszawskim ,opowiedział nam jak uciekł z transportu ,który wiózł go do obozu niemieckiego .Jest to postać niezwykle barwna .Nasi uczniowie byli pod jego wrażeniem .Zadawali mu pytania, np. Czy polska kinematografia odzwierciedla tamte czasy ?Czy ludność cywilna pomagała powstańcom ?Jakie były racje żywieniowe w powstaniu ?Miło było słuchać i patrzeć jak dojrzała i świadoma historycznie jest nasza młodzież .W spotkaniu uczestniczyli również zaproszeni goście pani Janina Grześkowiak oraz Ksiądz Proboszcz .
Nasza znajomość z kapitanem Zbigniewem Piaseckim…
5 października 2016 r. uczniowie klasy III gimnazjum wraz z nauczycielkami panią Magdaleną Wojgienicą ,panią Iwoną Kanciała oraz Katarzyną Grąbczewską mieli zaszczyt uczestniczyć w XXXV Zjeździe Kresowych Żołnierzy Armii Krajowej w Międzyzdrojach .W czasie zjazdu mieliśmy możliwość poznać żołnierzy AK. Gospodynią spotkania była pani Danuta Szyksznian –Ossowska pseudonim ,,Sarenka” ,która jest przyjacielem naszej szkoły .W czasie spotkania były wręczane dyplomy uznania za zasługi dla Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej .Nasza szkoła otrzymała taki dyplom, z którego jesteśmy bardzo dumni. W czasie spotkania wysłuchaliśmy dwóch wykładów na temat zawiłej i tragicznej historii naszego kraju a także Europy .Spotkanie było bardzo interesujące gdyż mieliśmy bezpośredni kontakt z bohaterami tamtych wydarzeń .Naszą sympatię wzbudził żołnierz AK kapitan Zbigniew Piasecki .Jego opowieści były tak ciekawe ,że postanowiliśmy zaprosić go do naszej szkoły .
Cytat z wypowiedzi naszego gościa -,,Szanujcie swoją ojczyznę oraz symbole narodowe” niech będzie naszą myślą przewodnią z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Katarzyna Grąbczewska –nauczycielka historii w Zespole Szkół nr 10
PAMIĘTAMY O TYCH, CO ODESZLI
Są dni pełne radości i szczęścia. Ale są też i inne dni w naszym życiu - pełne zadumy...
W Dniu Wszystkich Świętych, w sposób szczególny, staramy się ogarnąć pamięcią i wspomnieniem tych, którzy odeszli. Uczniowie klasy II b i III w czasie tej szczególnej zadumy i refleksji, krótkim montażem słowno-muzycznym przypomnieli o nieuchronności przemijania. Tylko od nas zależy, co ocalimy w naszej pamięci o tych, których z nami już nie ma!
Iwona Jablońska, Jolanta Perepecza
„Szyjemy Misie dla dzieci”
Misie mogą być kolorowe, gładkie, w kwiatki, kokardki, paski, kratkę, łatkę- byle były wesołe J Pomocne informacje znaleźć można: (Google: szyte misie/ grafika albo wykrój misia/grafika lub szyte misie/ grafika)
-
Szyjemy misie wielkości do 30 cm
-
Wypchamy je poliestrem (wypełnieniem z poduszek), by łatwo je było można wyprać
-
Misie pojadą do chorych dzieci, do Szpitala Onkologicznego Św. Mikołaja na Unii Lubelskiej
w Szczecinie, dlatego muszą być czyściutkie. Szyjemy Misia z wypranego i wyprasowanego materiału. -
Misio musi mieć imię, gdyż bezimienne misie są smutne. Doczepiamy Misiom metryczkę z informacją,
jakie Miś ma imię, kto Misia wykonał … Metryczka znajduje się u dołu strony -
Jeśli masz chęć to uszyj Przyjaciela Misia - inne zwierzątko: kotka, zajączka, słonia ślimaka. Przykładowych wykrojów w Internecie można znaleźć dużo. Pamiętać tylko trzeba o wielkości, czystości, poliestrze i imieniu dla Przyjaciela Misia
-
Oczywiście korzystamy z pomocy Mamy, Taty, Babci, Dziadka, Brata, Siostry, Wujka, Cioci ……
Na Wasze Misie czekamy do poniedziałku 21.11.2016
Metryczka dla Misia
Imię i nazwisko twórcy Misia (dziecka) ………………………………………………………
Szkoła/ Przedszkole…………………………………………Kl/Gr …………………………..
Imię i Nazwisko Nauczyciela opiekuna Akcji w placówce ………………………………….
Imię Misia …………………………………………………………………………..
-
Uczniowie z ZS 10 w Szczecinie brali udział w biciu rekordu!
17 października 2016r. uczniowie z Zespołu Szkół nr 10 w Szczecinie brali udział w biciu rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo – oddechowej, akcji organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Udowodnili, że potrafią robić razem ważne rzeczy – uczyć się ratować życie drugiego człowieka. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem wykonywali masaż serca i oddechy ratownicze.
Dorota Kula
Rozgrywki klas VI w Dniu Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej można spędzać na różne sposoby. Klasy VI w naszej szkole uczestniczyły w rozgrywkach sportowych. Wybrano trzy konkurencje: piłka siatkowa, koszykowa i badminton. Każdy uczeń mógł wystapić tylko w jednej konkurencji, co spowodowało, że poziom zmagań był bardzo wysoki, gdyż każdy wybtał tę dyscyplinę sportu, w której czuł się najlepiej. Zmagania były tak zacięte, że zawodnicy rozegrali tylko jeden set w siatkówce, z dwóch zaplanowanych. Mecz piłki koszykowej wygrała VI b, podobnie jak turniej badmintona. Zmagania te pokazały, że w obu szóstych klasach drzemią niezwykłe potencjały sportowe.
Agnieszka Czajkowska i Bożena Banasiak
14 października 2016
-
zajęcia w szkole organizowane przez wychowawców w godzinach 8.30 - 11.00;
-
świetlica czynna w godzinach 6.30 - 16.30;
-
obiad w szkole w godzinach 11.00 - 11.20;
-
jeśli ktoś chciałby zrezygnować z obiadu w tym dniu, proszony jest o zwrot bonu obiadowego do dnia 11X2016 (do godz.10.30) w pok. nr 16. W przeciwnym przypadku nie będzie odliczeń za ten dzień.
-
Biuro Rzeczy Znalezionych
Od 01 września 2015 roku zdążyła się już nazbierać duża ilość rzeczy pozostawionych w szkole – bluzy, spodenki, buty, etui na telefon, piórnik itp. – które do tej pory nie odnalazły swoich właścicieli, a pewnie są przez Państwa poszukiwane. W związku z tym wszystkie te rzeczy zostały wyeksponowane do piątku – 14.10.2016 – w byłej harcówce, obok szatni, w celu odnalezienia właścicieli. Jednocześnie informujemy, że wszystkie rzeczy, które pozostaną do następnego dnia i nie odnajdą właścicieli, zostaną wyrzucone, ponieważ szkoła nie posiada oddzielnego miejsca na ich składowanie.
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 10 W SZCZECINIE BĘDZIE BIĆ REKORD !
Z dumą informuję, że nasi uczniowie kolejny raz będą uczestniczyć w organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy akcji bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób.
Dorota Kula