• Dobre praktyki

• Stosowanie tablicy multimedialnej podczas lekcji jest znakomite, o tym doskonale wiedzą uczniowie naszej szkoły, gdyż już takie trzy posiadamy. Pierwsza z nich zakupiona została w roku 2010 i wymaga renowacji, ale wciąż jest wykorzystywana, podobnie jest z dwoma o dwa lata młodszymi. Multibooki, fragmenty filmów, ćwiczenia interaktywne, slajdy, ryciny to zaledwie wierzchołek góry lodowej możliwości, jakie daje stosowanie tablicy interaktywnej podczas lekcji. Teraz mamy już dodatkową tablicę interaktywną z projektorem ultraogniskowym wraz z głośnikami oraz monitor interaktywny:)

Scenariusze do wykorzystania autorstwa nauczycieli będących w Sieci Szkół:
          1. Treść ujęta w formę, czyli powtórzenie o rodzajach i gatunkach literackich - j_pol_scen1-1.doc.
          2. Kamieni na szaniec Aleksandra Kamińskiego jako opowieść o ludziach, którzy „potrafili pięknie żyć i pięknie umierać. Prezentacja multimedialna - Kamienie na szaniec - j_pol_scen2.doc.
          3. Matematyka -  Matematyka_lekcja_otwarta.doc

4. Język polski - Powtórzenie wiadomości z gramatyki - składnia - Scenariusz_lekcji_-_jezyk_polski_-_klasa_4.doc

5. Edukacja dla bezpieczeństwa - Gra - SCENARIUSZ_LEKCJI_Z_EDUKACJI_DLA_BEZPIECZENSTWA.doc

EDB_gra-1.ppt