• Broszury

        •  

          WSPARCIE SPECJALISTYCZE


          Kilka zasad bezpieczeństwa w Sieci

          zasady_plakat.pdf


          PISMO Głównego Inspektora Sanitarnego przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej na temat potencjalnych zagrożeń związanych z ELEKTRONICZNYMI PAPIEROSAMI.

          Od 2011 roku aż sześciokrotnie wzrosła liczba polskich uczniów, którzy próbowali e-papierosa. Młodzież nie zdaje sobie sprawy, że e-papierosy, tak samo jak tradycyjne papierosy, uzależniają i wpływają negatywnie na zdrowie.

          E-papierosy oraz tytoń podgrzewany postrzegane są jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się one szczególnie atrakcyjne. Pozwalają one ukryć młodzieży nawyk palenia. Tym samym eliminują istotny czynnik chroniący ją przed sięganiem po papierosy, jakim jest strach przed wykryciem nałogu przez rodziców. Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości.

          MEN_i_GIS_Informacja_na_temat_zagrozen_dotyczacych_e-papierosow-2.doc


          DOMOWY KODEKS ODPOWIEDZIALNEGO UŻYWANIA MEDIÓW DLA WSZYSTKICH RODZICÓW!!!

          Gorliwie przy poniedziałku wracamy do idei tworzenia domowych kodeksów odpowiedzialnego używania mediów cyfrowych.

          Wspólnie z Vitia Bartošová Hoffmann oraz Miluju & Maluju - Vitia Hoffmann przygotowaliśmy dla rodziców ciekawy obrazek. Warto o tych zasadach pamiętać podczas rozmowy z dzieckiem. Rozwinięcia poszczególnych obrazków szukajcie w poniższym linku
          http://domowykodeks.pl/…/upl…/2018/04/SCENARIUSZ_ROZMOWY.pdf

          Więcej o projekcie dowiesz się tutaj http://domowykodeks.p


          Przed rozpoczęciem wakacji Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do zapoznania się z „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

          poradnik_bezpiecznego_wypoczynku_men_lato_2018.pdf


          Dobry_Start_ulotka.pdf

          Dobry_Start_plakat.pdf


          Drodzy gimnazjaliści, zachęcamy do odwiedzenie strony https://nabor.pcss.pl/szczecin związanej z rekrutacją do szkół ponadgimnazjalnych. Na naszej stronie zamieszczamy Poradnik kandyta oraz Harmonogram rekrutacji.

          poradnikkandydata.pdf

          harmonogram.pdf


          W ramach Programu polityki zdrowotnej pn. Przeciwdziałanie nadwadze i otyłości wśród dzieci w wieku 8 lat uczęszczających  do szczecińskich szkół podstawowych -,, Odważna Ósemka" serdecznie zapraszam na:
          I. Warsztaty dla rodziców dotyczące problemu nadwagi i otyłości wśród dzieci.
            Celem warsztatu jest uświadomienie zagrożeń zdrowia wynikających z nadmiernej masy ciała u dziecka oraz przekazanie rodzicowi zaleceń do redukcji masy ciała.
             Warsztat jest prowadzony przez pięciu specjalistów: Zdrowia publicznego, lekarza, dietetyka, specjalistę aktywności ruchowej oraz psychologa.
                         Warsztaty realizowane są w: BIBLIOTECE MIĘDZYWYDZIAŁOWEJ, Filia  BIBLOTEKI GŁÓWNEJ UNIWERSYTETU SZCZECIŃSKIEGO al. Piastów 40b, budynek 3,  71-065 Szczecin w godz. 9.00 -14.00.
              Najbliższy termin  warsztatów dla rodziców  09.06.2018 roku (sobota).  Prosimy o rozpowszechnienie informacji wśród rodziców.  Zapisy na Warsztat - Infolinia 606 728 444,  czynna w poniedziałek , wtorek, czwartek, piątek w godzinach  15.00 -18.00.


          Kuratorium Oświaty zaprasza chętnych Rodziców do udziału w konferencji pt. „Chcesz mieć rację czy relacje” – wychowawcza rola szkoły, która odbędzie się 27 kwietnia 2018 r. w godzinach 11.00 - 14.40 w Szkole Podstawowej nr 35 w Szczecinie, ul. Świętoborzyców 40. W trakcie konferencji, m. in. prezentowany będzie program pn. „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”. Program  i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

           


           Odwaga kojarzy się z pewnością siebie i siłą, ale to przede wszystkim umiejętność podejmowania mądrych decyzji, zdolność do asertywnych postaw, odpowiedzialność za siebie i bliskich. Przez całe lato, dzieciom i młodzieży przypominać będzie o tym nowa kampania społeczna Rzecznika Praw Dziecka „Odwaga ratuje życie”.

           

          rzecznik_praw_dziecka_-_odwaga_ratuje_zycie_-_nowa_kampania_spoleczna_rzecznika_praw_dziecka_-_2.pdf


          Wydział Współpracy Społecznej w ramach działań z zakresu profilaktyki i promocji zdrowia psychicznego wydał „Informator o zaburzeniach i chorobach psychicznych oraz dostępnej pomocy w województwie zachodniopomorskim”. Informator w sposób prosty i zrozumiały wyjaśnia czym są zaburzenia psychiczne a czym choroba psychiczna, opisuje fakty i mity dotyczące osób cierpiących na zaburzenia psychiczne i chorujących psychicznie , przedstawia najczęściej diagnozowane zaburzenia psychiczne osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży.

          W informatorze znajdziemy także informację kiedy oraz gdzie należy szukać pomocy.
          Opracowanie merytoryczne do informatora przygotowała Pani Ewa Giza – lekarz psychiatra.

           

          Informator_o_zaburzeniach_i_chorobach_psychicznych.pdf