• Regulamin korzystania z szatni

• REGULAMIN KORZYSTANIA Z SZATNI SZKOLNEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 44 IM. PPOR. EMILII GIERCZAK
          W SZCZECINIE

1. Z szatni szkolnej korzystają wyłącznie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 44 w Szczecinie.
          2. Szatnia szkolna jest otwierana od godz. 6.30 do 17.00 tylko w trakcie przerw.
          3. Po przyjściu do szkoły uczeń udaje się do szatni, gdzie pozostawia odzież wierzchnią oraz zmienia obuwie na zastępcze. Czynności te wykonuje się w pomieszczeniu znajdującym się przed szatnią, ale na pewno nie w szatni, pomiędzy wieszakami.
          4. Każdy uczeń zawiesza swoje rzeczy tylko na wieszaku o numerze własnym, wynikającym
            z pozycji w dzienniku szkolnym.
          5. Ubrania powinny posiadać wieszaki do zawieszania, a obuwie przechowuje się w workach lub reklamówkach na obuwie. Nie wolno pozostawiać ich na podłodze, parapecie czy na kaloryferze.
          6. Rękawiczki, czapki i inne drobne elementy odzieży należy włożyć do kieszeni lub zabezpieczyć tak, aby nie wypadły.
          7. Dla lepszego zabezpieczenia odzieży i obuwia powinny być one oznaczone (podpisane)
            w miejscu znanym właścicielowi.
          8. W oddanej do szatni odzieży nie wolno pozostawiać pieniędzy, dokumentów, urządzeń elektronicznych i innych cennych przedmiotów, za które szkoła nie ponosi odpowiedzialności.
          9. Uczniowie mają obowiązek kulturalnego i bezpiecznego zachowywania się w szatni, zachowania spokoju i porządku, poszanowania cudzej własności oraz bezwzględnego podporządkowania się poleceniom nauczycieli dyżurujących i pracowników szkoły.
          10. W pomieszczeniu przed szatnią mogą przebywać tylko uczniowie, którzy dokonują czynności związanych z przebieraniem lub zmianą obuwia. Po dokonaniu tych czynności uczniowie opuszczają pomieszczenia szatni.
          11. W trakcie zajęć lekcyjnych schodzenie do szatni jest zabronione za wyjątkiem sytuacji szczególnych, np. zwolnienie ucznia z części zajęć przez rodzica, wyjścia na konkursy, zawody pozaszkolne, itp. Wówczas wydanie rzeczy uczniowi odbywa się tylko
            w obecności pracownika obsługi pełniącego dyżur w szatni.
          12. Po zakończeniu lekcji uczniowie edukacji wczesnoszkolnej udają się do szatni pod opieką rodzica, który ich odbiera przed gabinetem szkolnym lub samodzielnie (powyżej
            7 lat i za zgodą rodzica).
          13. Rodzicom odprowadzającym dzieci do szkoły nie wolno przebywać pomiędzy wieszakami.
          14. Rodzice przebywający w pomieszczeniu przed szatnią nie powinni utrudniać uczniom:
            a) swobodnego dostępu do wieszaków szatni,
            b) korzystania z ławek w pomieszczeniu przed szatnią w celu zmiany obuwia,
            c) swobodnego opuszczenia pomieszczeń szatni.
          15. W ostatnim dniu roku szkolnego uczeń zobowiązany jest do zabrania z szatni wszystkich swoich rzeczy. Przedmioty pozostawione w szkole zostaną wyrzucone przez pracowników obsługi.
          16. Wszelkiego rodzaju uwagi i spostrzeżenia dotyczące nieprawidłowości zaistniałych
            w szatni, uczeń powinien niezwłocznie zgłaszać nauczycielowi dyżurującemu w szatni, wychowawcy bądź pracownikowi obsługi.
          17. Niepodporządkowanie się zasadom określonym w niniejszym regulaminie ma wpływ na ocenę zachowania.
          18. Sprawy nieobjęte regulaminem będą indywidualnie rozpatrywane przez dyrektora szkoły.

Regulamin obowiązuje od 04.09.2017 roku.

Regulamin_korzystania_z_szatni.doc