• Regulamin biblioteki

•                              REGULAMIN  BIBLIOTEKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 44
          IM. PPOR. EMILII GIERCZAK NR 10 W SZCZECINIE

1. Ze zbiorów biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele oraz pozostali pracownicy Szkoły.
          2. Biblioteka udostępnia swoje zbiory od września do czerwca każdego roku szkolnego.Jest czynna od poniedziałku do piątkuwedług godzin pracy nauczyciela bibliotekarza.
          3. Wszystkich korzystających ze zbiorów bibliotecznych obowiązuje dbałość
            o wypożyczone książki i materiały.
          4. Z księgozbioru podręcznego można korzystać tylko i wyłącznie w czytelni biblioteki.
          5. Czytelnik zobowiązany jest uzyskać zgodę bibliotekarza na sporządzenie kserokopii
            z materiałów bibliotecznych.
          6. Jednocześnie można wypożyczyć trzy książki na okres dwóch tygodni, ale
            w szczególnie uzasadnionych przypadkach biblioteka może zwiększyć liczbę wypożyczonych książek (np. olimpijczykom, ), a także przedłużyć termin ich zwrotu.
          7. Przed wypożyczeniem należy książkę obejrzeć i zwrócić uwagę bibliotekarza na ewentualne uszkodzenia.
          8. Czytelnik, który w wyznaczonym terminie nie zwraca książek do biblioteki, zostanie ukarany uwagą wpisaną do dziennika lekcyjnego.
          9. Czytelnik może zwrócić się do bibliotekarza o rezerwację potrzebnej mu pozycji;
          10. Czytelnik może, pod nadzorem bibliotekarza, korzystać z komputerowego wyszukiwania informacji bibliograficznych.
          11. Czytelnik, w przypadku zniszczenia lub zagubienia książki oraz innych materiałów, zobowiązany jest zwrócić taką samą pozycję lub inną wskazaną przez bibliotekarza.
          12. Czytelnik zobowiązany jest zwrócić do biblioteki wszystkie wypożyczone materiały
            na 2 tygodnie przed końcem roku szkolnego.
          13. Czytelnik korzystający z biblioteki i czytelni szkolnej zobowiązany jest do dbałości
            o mienie szkolne, a także ład i porządek na swoim stanowisku pracy.
          14. Wypożyczanie podręczników z dotacji rządowej i programów rządowych reguluje odrębny regulamin wypożyczeń.
          15. W przypadku zmiany szkoły, uczeń jest zobowiązany, przed odejściem, rozliczyć się
            z biblioteką szkolną.
          16. W bibliotece obowiązuje cisza, zakaz spożywania posiłków i napojów oraz korzystania z telefonów komórkowych.

REGULAMIN  CZYTELNI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 44
          IM. PPOR. EMILII GIERCZAK NR 10 W SZCZECINIE

1. W czytelni można korzystać z księgozbioru podręcznego, czasopism i zbiorów multimedialnych.
          2. Korzystający z czytelni winni wpisać się do zeszytu odwiedzin.
          3. Przeczytane czasopisma odnosi się na miejsce, a książki oddaje bibliotekarzowi.
            W uzasadnionych przypadkach bibliotekarz może udzielić zgody na wypożyczenie książki do domu na krótki czas.
          4. W czytelni obowiązuje cisza i zasady kulturalnego zachowania.
          5. Nauczyciel - bibliotekarzma prawo odmówić uczniowichęci korzystaniaz czytelni, jeżeli uczeń nie będzie przestrzegał regulaminu.

Regulamin_biblioteki_i_czytelni.doc