• Kawiarenka

W czwartek (17.11.2022 r.) odbyła się w naszej szkole kawiarenka. Do wyboru były m.in. ciasta, galaretki, pianki, popcorn, tosty, naleśniki i faworki. W niesamowicie szybkim tempie udało się nam sprzedać wszystkie słodkości. Dzięki Wam pobiliśmy rekord i zebraliśmy 1651,71 zł. Dochód przeznaczymy na zakup atestowanych worków - poduszek, które znajdą się na I i II piętrze szkoły. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie pysznych smakołyków, a uczniom i pracownikom szkoły za zakupy w naszej kawiarence.

• UWAGA, UWAGA!!!

Zapraszamy na przedostatnią w tym roku kawiarenkę. Kiedy? Już w czwartek, 17 listopada, od godz. 8.45, na II piętrze. Będzie można zjeść pyszne ciasta, tosty, galaretki i inne smakołyki... Całkowity dochód zamienimy na zakup atestowanych worków - poduszek, które umieścimy na I i II piętrze. Zapraszamy i już dziś dziękujemy wszystkim smakoszom i wykonawcom za wspieranie naszej inicjatywy.

• Z biblioteczki pedagoga 3/10

Książeczkę "Zrozumieć świat ucznia z zespołem Aspergera" Agnieszki Borkowskiej, poleciła mi znajoma, która doświadcza tego świata każdego dnia. Co widzi dziecko z zespołem Aspergera, a co gdy my się uśmiechamy? Jak czyta wypowiadane przez nas komunikaty? Co oznacza dla niego każda zmiana? Z czym zmagają się rodziny, w których dziecko mierzy się z tym zaburzeniem? Ta książeczka pokazuje, z czym zmagają się dzieci z zespołem Aspergera, ale także pokazuje, w jaki sposób my, zwykli ludzie, możemy ich świat uczynić bardziej dostępnym, jedynie poprzez zrozumienie.

• Święto Niepodległej w SP44

10 listopada klasy I-III spotkały się, by uczcić odzyskanie przez Polskę niepodległości, by cieszyć się ogromną wartością jaką jest wolność. Uczniowie wspólnie śpiewali hymn polski i piosenkę patriotyczną. Obejrzeli film, dzięki któremu poznali przyczyny utraty niepodległości i drogę, jaką musieli pokonać Polacy, aby ją odzyskać. Były również rozmowy na temat symboli narodowych i patriotyzmu oraz prezentacja ukazująca walory naszego regionu. Całośc przygotowały pp. Dorota Kula, Jolanta Perepecza i Julia Jagielska.

• Zawód - policjant

Pan Adrian Czaja - jest już doskonale rozpoznawany w szkole jako nasz dzielnicowy. Tym razem podzielił się z nami informacjami na temat swojej pracy. Przedstawił wyposażenie policjanta, opowiedział o zadaniach, które wykonuje na co dzień i co należy zrobić, aby w przyszłości zostać strażnikiem prawa. Pan Adrian nie unikał pytań, z jaką prędkością gonił podejrzanego, które zadanie było dla niego najgroźniejsze, jaki najwyższy mandat wręczył zatrzymanej osobie. Dowiedzieliśmy się również, że on sam nie lubi dawać mandatów, a po ciężkim dniu w pracy musi pobiegać. Efekt wizyty pana dzielnicowego w naszej szkole: kilku chłopców i jedna dziewczyna chcą w przyszłości wstapić do policji:)

• Nagroda Prezydenta dla naszego nauczyciela

Pani Agnieszka Miczkuła - nauczycielka religii w SP44 - została nominowana przez p. Dyrektor Julię Rusiecką do wyróżnienia i otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Szczecin za szczególne osiągnięcia w pracy edukacyjnej. Odebrała ją z rąk p. Renaty Łażewskiej - Przewodniczącej Rady Miasta szczecin, p. Lidii Rogaś - Wiceprezydent Miasta Szczecin oraz p. Piotra Krzystka - Prezydenta Miasta Szczecin.

• Obiady - listopad

Obiady w LISTOPADZIE wpłaty

(20 obiadów x 8 zł = 160 zł )

nie ma obiadu 01.11.22 oraz 11.11.22

• w formie przelewu:

UWAGA!!! tylko i wyłącznie w dniach

od 14.10.2022 r. do 25.10.2022 r. na nr konta

Nazwisko i imię

• Wizyta kl. 7 w Urzędzie Miasta Szczecin

W czwartek, 22 września, my – uczennice i uczniowie kl. 7 razem z wychowawczynią – pojechaliśmy do Urzędu Miasta w Szczecinie. Powitała nas Pani Przewodnicząca Rady Miasta Renata Łażewska. Bardzo intersująco opowiadała nam o miejscach, które zwiedziliśmy i pracy urzędu. Na początku odwiedziliśmy piękną i nowoczesną (wyposażoną w mulitmedialne urządzenia) salę konferencyjną. Tutaj, zasiadając w ławach radnych, odbyliśmy krótką debatę na temat: Czy dziewczyny powinny nosić spódniczki do szkoły? Na szczęście, wniosek został odrzucony większością głosów. Następnie byliśmy w okazałej Sali Ślubów. Potem na chwilę zajrzeliśmy do gabinetu Pana Prezydenta Miasta Szczecin – Piotra Krzystka. Na zakończenie naszej wycieczki poszliśmy do pięknej biblioteki i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia przy użyciu aparatu z programu Laboratoria Przyszłości. Po tak licznych atrakcjach wróciliśmy do szkoły.

• Z biblioteczki pedagoga 2/10

"Cyfrowe dzieci" Beaty Pawłowicz i Tomasza Srebnickiego to książka, którą miałam okazję czytać podczas wakacji. Z zapałem zaczęłam analizować jej treść, z myślą, że moje dotychczasowe doświadczenia dotyczące procesu cyfryzacji naszych dzieci zyskają potwierdzenie. I tak, i nie... Bo czy zapraszać dz

• Samorząd Uczniowski SP44

We wtorek 27 września, odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Spośród wielu osób wyłonieni zostali:

Dominik Nowakowski klasa 8a - objął stanowisko przewodniczącego samorządu,

Julia Natalczyk z klasy 8a oraz Ula Zaśko z klasy 7 - zostały zastępczyniami.

Wygranym serdecznie gratulujemy i z niec

Poniedziałek 29.04.2024