• Z biblioteczki pedagoga 4/10

Co z tymi emocjami? Jak wspomagać szczęśliwy rozwój dziecka i radzić sobie z nimi? Maria Menendez - Ponte, w swojej książce pomaga je zrozumieć. Nazywa, charakteryzuje i opisuje za pomocą krótkich opowiadań. Poza opowiadaniami, w książce znajduja się także podpowiedzi dla rodziców, jak pomóc dzieciom w "okiełznywaniu" i rozumieniu swoich emocji.

• Obiady w lutym

Obiady w LUTYM

(10 obiadów x 8 zł = 80 zł )

Przypominamy, że zgłoszenia o nieobecności dziecka celem odpisów należy dokonać telefonicznie 91 421 80 10 wew. 14 lub osobiście w gabinecie nr 27 (u intendenta).Odliczenie za nieobecność następuje z dniem następnym od zgłoszenia.

• Kolędowanie w SP44

W czwartek, 19.01.2023, o godz. 11.30 odbędzie się wspólne kolędowanie w Szkole Podstawowej nr 44, przy ul. Karpackiej 29 w sali gimnastycznej z okazji święta . Swoją obecność zapowiedzieli uczniowie wszystkich klas 1-8

• Oszczędzanie energii

W związku z aktualną sytuacją geopolityczną, której następstwem jest trwający na świecie kryzys energetyczny, Ministerstwo Klimatu i Środowiska uruchamia kampanię edukacyjną dotyczącą oszczędzania energii. Jej celem jest kształtowanie postaw i nawyków społeczeństwa nt. racjonalnego gospodarowania energią cieplną i elektryczną w gospodarstwie domowym, biurze czy szkole. Materiały dostępne są pod linkiem:

• Obiady w styczniu od 09.01.2023

Obiady w STYCZNIU od 9 stycznia 2023

(17 obiadów x 8 zł = 136 zł )

• Magiczny dzień w szkole

Dzień 9 grudnia 2022 r., był dniem magicznym. Nasze szkolne mury odwiedzili niebywali goście: Śnieżynka wraz z Elfem oraz nie mogło zabraknąć Mikołaja, ktory obdarował uczniów kl.1-3 i nie tylko, bo gościli u nas również przedszkolaki z Filii Przedszkola w Skolwinie.Powiem Wam jeszcze, że cała impreza mikołajkowa prowadzona przez Elfa i Śnieżynkę była pełna niespodzianek. Mikołaj przez telefon dawał zadania - zagadki. Elf przemienił się w magika i z pomocą małych asystentów sprawiał, że lewitował stolik, rzeczy znikały lub zmieniały swoją postać, powstawały magiczne kule i inne cudeńka. Były różne zabawy i konkurencje wywołujące mnóstwo emocji. I jak tradycja nakazuje, przyszedł Mikołaj z wielkim worem prezentów. A to wszystko przygotowały Panie Sandra Kurek, Monika Anulewicz i Ewa Jachowicz. Serdecznie Paniom dziękują obdarowani uczniowie i przedszkolaki.

• Niespodziewani goście w szkole

Mikołaj i jego kumple już zawitali do naszej szkoły. Weszli tylnymi drzwiami (chyba mieli pikacza), trochę nabłocili (pamiętajcie, dlatego zmieniamy obuwie w szkole) i renifer potknął się o swoje kopytko. Narobił takiego hałasu, że nakryła ich pani Jola Perepecza z panią Sandrą Kurek, które akurat były w szkole. Kiedy o naszych niespodziewanych gościach dowiedziała się Rada Rodziców, postanowiła przeznaczyć fundusze na ich wyżywienie.

• Szlachetna Paczka

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”

(autor nieznany)

Zachęcamy wszystkich uczniów, rodziców i pracowników szkoły do udziału w akcji "Szlachetna Paczka". Nasza szkoła nie robi paczki konkretnej rodzinie, ale przekazujemy je wolontariuszom, którzy zebrane rzeczy ( żywność, kosmetyki, chemię gospodarczą, żywność dla zwierząt, zabawki) przekażą najbardziej potrzebującym mieszkańcom Szczecina.

• Andrzejki w kl. 1-3

29 listopada każde dziecko, i nie tylko, miało okazję uchylić rąbka tajemnicy dotyczącej przyszłości. Było tradycyjne lanie wosku i mnóstwo interpretacji tego, co się ulało. Można było poznać imię przyszłego wybranka lub wybranki, dowiedzieć się czegoś na temat całkiem możliwego przyszłego zawodu (o ile nie zmieni się konfiguracja gwiazd), odkryć swoje supermoce, otrzymać kilka wskazówek ułatwiających pewne sprawy, i wiele innych interesujących wróżb. Można było podzielić się wrażeniami z kolegami i koleżankami, pogdybać, pointerpretować, powzdychać, a to takie fajne, gdy robi się to razem i jeszcze przy muzyce oddtwarzanej na sprzęcie z programu Laboratoria Przyszłości.

• Dzień Kibica

Dziś w naszej szkole (30 listopada 2022r.) zorganizowaliśmy Dzień Kibica. W ten sposób zjednoczyliśmy się z piłkarzami naszej Reprezentacji przed decydującym meczem z Argentyną. W naszym ubiorze przeważały kolory narodowe, biało-czerwone. I miejsce zajęła klasa VI, II miejsce - klasa VIIIa, natomiast III miejsce - klasa IV. Gratulujemy! Mamy nadzieję, że ostatecznie wszyscy będziemy Wygrani !!!

• Uwaga! Konkurs plastyczny

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły

do udziałuw konkursie plastycznym

na Najpiękniejszą kartkę świąteczną.

Zadaniem każdego uczestnika konkursujest

zaprojektowanie i samodzielnie wykonanie kartki świątecznej.

Maksymalny format pracy, to kartka A4 złożona na pół.

Prace konkursowe mogą być wykonane dowolną techniką - może to być kolaż, wycinanka, wyklejanka, rysunek kredkami i/lub pastelami, czy też kartka namalowana farbami.

• Piżama i Miś w roli głównej...

Te dwa atrakcyjne dni właśnie za nami. W czwartek było wesoło i przytulnie. Atmosfera była nie do opisania, gdy po korytarzu chodzili uczniowie i nauczyciele odziani w ciepłe piżamki oraz szlafroki. A następnego dnia świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Był to dzień, w którym wszystkie pluszaki były w szkole mile widziane, a wręcz oczekiwane. Dzień Piżamy i Misia to dni, które zaliczane są do całorocznego konkursu organizowanego przez Samorząd Uczniowski. Jego wyniki są następujące:

• Dzień Pluszowego Misia w klasach 1-3

25 listopada z okazji Dnia Pluszowego Misia szkoła zyskała nowych uczniów: kudłatych i puszystych, z roześmianymi pyszczkami, okrągłymi oczkami i mięciutkimi łapkami. Ich właściciele zgromadzili się na wspólnym spotkaniu, na którym obejrzeli film o historii powstania pluszowego misia, poznali ciekawostki dotyczące różnych gatunków niedźwiadków, śpiewali piosenkę i tańczyli. W tym dniu dzieci rysowały portrety swoich ukochanych pluszaków, a misiowe puchate uszka wysłuchały koncertu zagranego na dzwonkach chromatycznych.

Poniedziałek 29.04.2024