WIGILIE KLASOWE W SP 44
21 GRUDNIA 2018
Dzień bez zajęć dydaktycznych i bez obiadu
KLASY I – VIII SP oraz III GM (p. Perepecza, p. Kula, p. Wizjan, p. Wojgienica,
p. Wojgienica, p. Grąbczewska, p. Jasińska, p. Pikuła, p. Czajkowska, p. Banasiak, p. Głowacka-Wojtachnia)- 9.00 – 10.00 – zajęcia z wychowawcą – wigilie klasowe;
- 10.00 – 11.30 – wspólne kolędowanie na sali gimnastycznej;
- 11.30 – 12.00 – pomoc wszystkich wychowawców oraz uczniów w uprzątnięciu sali gimnastycznej
Świetlica pracuje w godzinach 6.30 - 9.00 i 11.30 - 16.30
Mikołajki na sportowo
6 grudnia uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w Spartakiadzie Mikołajkowej pod hasłem: Nie ważne, kto wygra, nie ważne, kto gra, byleby zabawa była na 102. Uczniowie klasy 3 zaproponowali konkurencje sportowe i przygotowali sprzęt. Wszyscy ubrani na czerwono, w czapkach mikołajkowych, dopingowali się wzajemnie i rywalizowali ze sobą w wyścigach rzędów. W każdej drużynie byli uczniowie klasy 1, 2 i 3. Ruchu było dużo i równie dużo radości. Zabawa była przednia.
Klasa 3 w muzeum
Tym razem uczniowie klasy 3 odwiedzili Muzeum Narodowe w gmachu na Wałach Chrobrego, gdzie w oparciu o wystawę obrazów malarzy duńskich, utrwalali wiedzę o warsztacie pracy malarza. Przypomnieli sobie, co to jest krosno, paleta, jakich pędzli używają malarze, na czym malują, jakich barw używają.
Rozmawiali na temat sposobów przedstawiania postaci na obrazie. Zainspirowani oglądanymi obrazami, sami stworzyli ciekawe portrety w odsłonie realistycznej i nierzeczywistej. Efekty ich pracy można obejrzeć na wystawce przy sali 46, na pierwszym piętrze.
Wigilijne pierniczki
W dniach 28 listopada i 5 grudnia Szkolne Koło Caritas spotkało się w Skolwińskim Domu Seniora, aby wspólnie z Paniami wypiekać i dekorować pierniki. Pięknie udekorowane i zapakowane miodowe ciasteczka trafią na wigilijny stół dla samotnych. Zostały przygotowane torebeczki z siankiem, z których dochód zasili wsparcie najuboższych w naszej okolicy. Wszystkim, którzy włączyli się w to dzieło serdecznie dziękujemy!
SCK
„Niepodległość w oczach dziecka”
„Niepodległość w oczach dziecka” to cykliczny konkurs plastyczny organizowany w naszej szkole. W tym, podobnie, jak w poprzednim roku, mógł się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A . Zadaniem dzieci i młodzieży było ich dowolne zinterpretowanie pojęcia NIEPODLEGŁOŚĆ. Na konkurs wpłynęło blisko 60 prac, spośród których jurorzy wyróżnili i nagrodzili tych uczniów, których interpretacja niepodległości najbardziej do nich przemówiła. Prace były niezwykle wymowne, kolorowe, radosne, takie, jak powinna być NIEPODLEGŁA, o czym dzieci z naturalną szczerością ponownie przypomniały. Zwieńczeniem konkursu była pokonkursowa wystawa prac oraz wręczenie laureatom nagród, w tym roku wyjątkowo atrakcyjnych.
W kategorii: klasy II SP
Martyna Gruszczyńska – I miejsce
Hanna Łukasiewicz – II miejsce
Szymon Adamczak – III miejsce
Krystian Olszak - wyróżnienieAleksandra Początek - wyróżnienie
W kategorii: klasy III SP
Izabela Łuszkiewicz – I miejsce
Urszula Zaśko – II miejsce
Amelia Zgliczyńska – III miejsce
Dominika Pawlak – wyróżnienie
W kategorii: klasy IV - VI SP
Dawid Mordas – wyróżnienieZofia Wojtachnia – wyróżnienie
Michał Królak – wyróżnienie
W kategorii: klasy VII – VIII i gimnazjum
Oliwia Natalczyk – I miejsce
Magdalena Wojgienica – wyróżnienie
Sylwia Głowacka - Wojtachnia, Renata Otworowska, Sylwia Szeląg
ZEBRANIA RODZICÓW W DN. 29.11.2018 – oceny proponowane
Posiłki cateringowe - wpłaty na grudzień
WPŁATY na POSIŁKI (CATERING) NA GRUDZIEŃ 2018
14 POSIŁKÓW x 6,00zł = 84,00zł
przyjmowane w pok. nr 16
28 XI br. w godz. 7,30-11,40 i 12,25-14,45
29 XI br. w godz. 10,00-13,00
Po tym termin wpłaty nie będą przyjmowane
W GRUDNIU NIEMOŻLIWE JEST ODLICZANIE ODPISÓW
ZA NIEWYKORZYSTANE POSIŁKI,POSIŁEK NALEŻY ODEBRAĆ.
"Śpiewamy dla Niepodległej"
6 listopada w naszej szkole miały miejsce dwie wspaniałe uroczystości, w trakcie których uczniowie naszej szkoły, mieli możliwość zaprezentowania swoich możliwość wokalnych oraz pracy w grupie. Pierwsze wydarzenie to koncert .: „Śpiewamy dla Niepodległej”, podczas którego każda klasa zaśpiewała pieśń patriotyczną. Wisienką na torcie i hitem imprezy był utwór wykonany przez wszystkich nauczycieli. Koncert, miał charakter konkursowy, podczas którego zostali nagrodzeni wszyscy uczestnicy, ponieważ prezentacje były na wysokim poziomie i wskazywały na współpracę całych zespołów klasowych.
Popołudnie było spotkaniem pokoleń, podczas którego, seniorzy prezentowali się dzieciom, a dzieci seniorom. To wszystko w towarzystwie wzruszonych i rozśpiewanych rodziców uczniów i dzieci seniorów. Imprezy odbyły się dzięki wsparciu finansowemu Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A ., który ufundował słodką nagrodę dla każdego dziecka oraz poczęstunek na spotkanie pokoleń.
Sylwia Głowacka - Wojtachnia
Klasa 3 kulturalnie
Uczniowie klasy 3 bardzo lubią lekcje poza szkołą.
19 listopada mieli okazję uczestniczyć w koncercie w Filharmonii Szczecińskiej: DoNuta taktuje na dwa. Bohaterami koncertu były oczywiście instrumenty. Kwintet muzyków-filharmoników szczecińskich grał ulubione melodie z bajek, tym razem na instrumentach dętych: flecie, oboju, waltorni, fagocie i klarnecie. Koncert, jak zwykle, odbył się w małej sali księżycowej. Po koncercie uczniowie zwiedzili dużą salę symfoniczną – słoneczną. Doświadczyli, jak dźwięk roznosi się po całej sali i wcale nie trzeba używać mikrofonu, by być słyszalnym.
22 listopada razem z uczniami z klasy 1 i 2 oraz przedszkolakami mogli uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu. Obejrzeli spektakl muzyczny „Królowa Śniegu” w wykonaniu Moskiewskiej Rewii na Lodzie w hali widowisko-sportowej Netto Arena. Piękne stroje, przepiękna muzyka i niesamowite ewolucje (nie tylko taneczne) na lodzie – to była wspaniała uczta dla oka i ucha.
Klasa 3 na lekcjach historii w muzeum
Uczniowie klasy 3 chętnie odwiedzają szczecińskie Muzeum Historii Szczecina, które mieści się w Ratuszu Staromiejskim.
W październiku uczestniczyli w lekcji: Od giermka do rycerza. Dowiedzieli się, że nauka na rycerza trwała bardzo długo i nie każdy mógł zostać rycerzem. Doświadczyli, jak ciężka była zbroja. Poznali historię najsłynniejszego polskiego rycerza – Zawiszy Czarnego.
W listopadzie brali udział w zajęciach na temat: Szczecin – moje miasto w legendzie. Dowiedzieli się, skąd pochodzi nazwa naszego miasta. Poznali życie codzienne pierwszych szczecinian i zobaczyli przedmioty, których oni używali. Wysłuchali legendy o Trygławie i Baszcie Siedmiu Płaszczy.
Dzień Pluszowego Misia
Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. „Pluszowe misie” opanowały naszą szkołę 23 listopada z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia.
Wspólna zabawa zaczęła się od poznania naszych „gości”. Następnie zapoznaliśmy się z historią pluszowego misia i poznaliśmy jego imię - Teddy. Pózniej rozpoczęły się zabawy i konkursy. Punktem kulminacyjnym było rozstrzygnięcie konkursu „ Mój przyjaciel Miś”.
Iwona Jabłońska
Pasowanie uczniów klasy I sp
Zgodnie z tradycją szkoły dnia 21.XI.2018r. pierwszaki zostały pasowane na nowych uczniów Szkoły Podstawowej nr 44. Uroczystość przebiegała w podniosłej i uroczystej atmosferze. Na sali gimnastycznej zebrali się odświętnie ubrani uczniowie wraz z wychowawczynią p. Jolantą Perepeczą, rodzicami, przewodniczącym Rady Rodziców p. Maciejem Zaśko oraz dyrekcją szkoły p. Julią Rusiecką. Uczniowie klasy pierwszej w swoim wystąpieniu zaprezentowali się wspaniale. Wykazali się świetną recytacją wierszyków, a także pięknymi układami tanecznymi. Nad wszystkim czuwała koleżanka ze starszej klasy Amelia. Następnie uczniowie kl. I złożyli ślubowanie, że zawsze będą godnie reprezentować szkołę, zachowywać się kulturalnie i z szacunkiem traktować kolegów, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły, sumiennie wykonywać obowiązki ucznia. Mamy nadzieję, że ten ważny moment w życiu każdego ucznia pozostanie na długo w ich pamięci.
Nabór 2018/2019
Niezbędne informacje dla uczniów, rodziców szkół podstawowych, gimnazjum o zmianach w szkolnictwie zawodowym
od roku szkolnego 2017/18
W ramach zmiany ustroju szkolnego od roku szkolnego 2017/2018 wprowadzona została trzyletnia branżowa szkoła I stopnia dla młodzieży. Kształcenie w branżowej szkole I stopnia odbywa się w zawodach ujętych w klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego, dla których przewidziano kształcenie w tym typie szkoły. Wszystkie zawody przyporządkowane do tego typu szkoły są zawodami jednokwalifikacyjnymi, a część z nich ma kwalifikację wspólną
z zawodem nauczanym na poziomie technikum.Dzięki takiemu rozwiązaniu absolwenci branżowej szkoły I stopnia mogą kontynuować naukę w branżowej szkole II stopnia w celu uzyskania dyplomu technika oraz wykształcenia średniego branżowego.
Uczniowie branżowej szkoły I stopnia będą przystępować do jednego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. Ukończenie branżowej szkoły I stopnia umożliwi uzyskanie dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe po zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w danym zawodzie oraz uzyskanie wykształcenia zasadniczego branżowego. W branżowej szkole I stopnia zachowane będą dotychczasowe klasy wielozawodowe.
Pierwsi absolwenci ukończą branżową szkołę I stopnia w 2020 roku, dlatego też aby umożliwić im kontynuację nauki w szkole prowadzącej kształcenie zawodowe, zakłada się utworzenie od roku szkolnego 2020/2021 dwuletniej branżowej szkoły II stopnia. Szkoła ta również będzie szkołą dla młodzieży.
Absolwenci branżowej szkoły I stopnia kształcący się w zawodach, dla których nie jest przewidziane kształcenie w branżowej szkole II stopnia, będą mogli podjąć pracę lub kontynuować naukę w liceum ogólnokształcącym dla dorosłych oraz na kwalifikacyjnych kursach zawodowych.
Zakłada się, że w zawodach kształconych na poziomie technikum będą wyodrębnione maksymalnie dwie kwalifikacje.
Do branżowej szkoły II stopnia będą przyjmowani absolwenci branżowej szkoły I stopnia, którzy kształcili się w zawodzie, w którym wyodrębniono kwalifikację wspólną dla zawodu nauczanego w danej branżowej szkole II stopnia.
Ukończenie branżowej szkoły II stopnia umożliwi uzyskanie dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe po zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w danym zawodzie oraz uzyskanie wykształcenia średniego branżowego.
Absolwent branżowej szkoły II stopnia będzie mógł przystąpić do matury na poziomie podstawowym z języka polskiego, matematyki, języka obcego.
Uczniowie kończący branżową szkołę II stopnia będą mogli ubiegać się o miejsce na dowolnym kierunku studiów.
Brawo nasi!
Dnia 16.11.2018 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida w Stargardzie odbył się Stargardzki Powiatowy Konkurs Niepodległościowy z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w którym to wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Konkurs ten odbywał się w dwóch kategoriach:
-
RELIGIJNEJ: „KAPELANI WOJSKA POLSKIEGO: KS. IGNACY SKORUPKA, BŁ. KS. KMDR WŁADYSŁAW MIEGOŃ, KS. BP WŁADYSŁAW BANDURSKI”
-
ZE ZNAJOMOŚCI FRAGMENTÓW „ANTOLOGII NIEPODLEGŁOŚCI”
W pierwszej kategorii, w konkursie wiedzy II miejsce zajął Adam Bielski uczeń klasy 8A. Natomiast w drugiej kategorii, w konkursie plastycznym wyróżnienie zdobyła Monika Cisłowska uczennica klasy 6.
Opiekun: Agnieszka Miczkuła
-
Grupa rekonstrukcyjna w SP44
Zapraszamy uczniów SP 44 do udziału w spotkaniu z grupą rekonstrukcyjną "Monte Cassino", które odbędzie się w poniedziałek (19.11.2018) w sali gimnastycznej o godz:
- 10.00 - klasy 7, 8a, 8b, 3 GM;
- 11.40 - klasy 4a, 4b, 5, 6 SP.
Temat prelekcji to: "Patriotyzm". Serdecznie zapraszamy.
Fotograf w szkole 22 listopada 2018
Ponownie Rada Rodziców proponuje wybór fotografa z firmy "Studio na piętrze". Poniżej przedstawiamy cennik i rodzaje zdjęć. Jednocześnie informujemy o konkursie na najciekawsze przygotowanie się do zdjęcia grupowiego, który promuje kreatywność klas. Klasa, która najlepiej przygotuje się do zdjęcia grupowego, tzn. przygotuje dekoracje, nakrycia głowy, stroje, itp, otrzyma od firmy zdjęcie grupowe w formacie 50x70 w ramce do gabinetu.
Szlachetna Paczka