W czwartek, 20 czerwca 2024, odbyło się uroczyste zakończenie edukacji w szkole podstawowej dla uczniów klasy 8. W obecności rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły ósmoklasiści pożegnali się z tymi, z którymi spędzili ostatnie 9 lat. Aż dziewięcioro z nich odebrało listy gratulacyjne za ukończenie szkoły z wyróżnieniem. Wychowawczyni p. Małgorzata Wizjan podziękowała również tym rodzicom, którzy współpracowali ze szkołą podczas edukacji ich dzieci. Rada Rodziców zakupiła dla wszystkich Absolwentów statuetki i torby z cytatem Tolkiena: „Wszystko, co możemy zrobić, to to, co jest przed nami”, klasa 7 przygotowała kubeczki ze zdjęciem i breloczki, a Pani Dyrektor wydrukowała na drukarce 3D z Laboratoriów Przyszłości pudełeczka z wizerunkiem i wzorem Einsteina. Amelka Zgliczyńska w imieniu całej klasy podziękowała za 9 lat edukacji w szkole, a klasa 7 poza prowadzeniem uroczystości - Szymon Adamczak i Aleksandra Początek, przygotowała część artystyczną i przeniosła wszystkich do Skolwińskiej Puszczy, gdzie wszyscy uczniowie i przypisane im zwięrzęta usłyszeli ciepłą historię o ich życiu w SP 44. Podczas uroczystości wykorzystane zostało nagłośnienie, mikrofony i aparat z Laboratoriów Przyszłości. A podsumowując można powiedzieć, że to był udany rocznik!!!
Zakończenie szkoły przez klasę 8
- 32
Udział uczniów z klas młodszych w akcji „Bajeczni Adwokaci”
Nie tylko starszaki miały swoje zajęcia dotyczące prawa w ramach Akademii Młodego Prawnika, ale także młodsi – w ramach akcji „Bajeczni Adwokaci”. Odwiedziła nas Pani Adwokat – Agnieszka Piwko, która przeczytała dzieciom książeczkę „Leśne sprawy Misi Adwokatki”, wyjaśniła czym jest prawo i dlaczego trzeba je przestrzegać, przybliżyła pracę adwokatów, sędziów, prokuratorów, policjantów. Dzieci dowiedziały się jak wygląda rozprawa w sądzie i jak ważne jest naprawienie wyrządzonych krzywd, zadośćuczynienie. Zajęcia były pełne niespodzianek, dzieci mogły przymierzyć adwokacką togę, wziąć udział w quizie wiedzy i konkursie plastycznym.
Dziękujemy Pani Agnieszce Piwko za ciekawe zajęcia i poświęcony czas.
7
Wycieczka do Międzyzdrojów
W ramach wycieczki krajoznawczej uczniowie klasy 1 i 3 pojechali do Międzyzdrojów. Podziwiali przyrodę i dotleniali się maszerując po Wolińskim Parku Narodowym, oczywiście wyznaczonym szlakiem, przestrzegając zasad obowiązujących w parkach narodowych. Tam w Zagrodzie Żubrów mogli na własne oczy przekonać się jakie niezwykłe zwierzęta żyją na terenie naszego kraju (m.in. żubry, bieliki, jelenie, sarny, wydry, dziki), poznać ich zwyczaje, dowiedzieć się, które z nich podlegają prawnej ochronie i dlaczego. Potem po smacznym obiedzie był spacer nad morzem i zabawy ruchowe na plaży oraz placu zabaw. Był także czas na lody i drobne zakupy. To była naprawdę udana wycieczka!
17
Obrazy malowane ustami
„Jeśli Bóg zamyka przed Tobą drzwi , to zostawia otwarte okno”
Takie motto życiowe przyświeca malarzowi malującemu ustami Waleremu Siejtbatałowi. W spotkaniu z tym niesamowitym artystą o wielkim talencie i sercu wzięli udział uczniowie klasy 5 i 6.
Brat pana Walerego – Denis Siejtbatałow przybliżył uczestnikom spotkania historię artysty. Opowiedział
o nieszczęśliwym wypadku - niefortunnym skoku do wody, wskutek którego pan Walery stał się osobą niepełnosprawną, o sile rodziny, która wspiera w najtrudniejszych momentach oraz o pasji, która daje ukojenie i pomaga przetrwać.
Uczniowie z zapartym tchem wysłuchali opowieści, a następnie z ogromnym entuzjazmem przypatrywali się pracy artystycznej pana Walerego. Padło też wiele ciekawych pytań z ich strony, na które nasi Goście udzielali odpowiedzi. To było cudowne spotkanie w trakcie którego wszyscy mogli podziwiać ponad dwadzieścia obrazów które zaprezentowane zostały przez artystę.
Zakończenie Akademii Młodego Prawnika
Czworo uczniów z klasy 7 naszej szkoły - Szymon Adamczak, Lena Andyszczyk, Aleksandra Początek i Alicja Stolarska - ukończyło dziś III edycję Akademii Młodego Prawnika. Przez cały II semestr uczestniczyli w sobotnich zjazdach na Wydziale Prawa i Administracji, poznając pracę prawnika, sędziego, policjanta śledczego i brali udział w rozprawie sądowej na prawdziwej sali rozpraw. Cała czwórka spisała się doskonale, zebrała wszystkie zaliczenia, zdała wszystkie egzaminy i została Absolwentem Akademii Młodego Prawnika!!!
4
Zakończenie roku szkolnego 2023/2024
Klasa 8
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 - 20 czerwca 2024 (czwartek) - godz. 14.00 - sala gimnastyczna.
Wręczenie dokumentów - 21 czerwca 2024 (piątek) - godz. 10.00 - gabinet 55.
Klasy 1-7
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 - 21 czerwca 2024 (piątek) - godz. 9.00 - czerwone boisko. Mamy nadzieję, że nie będzie padać.
Wręczenie dokumentów w klasach.
Prosimy o zabranie wszystkich rzeczy z szatni małej i dużej.
Udział klasy 1 w akcji WWF – „Dzikie podwórka – szukamy bezkręgowców”
Uczniowie klasy 1 zaopatrzeni w mikroskopy i lupy odbyli dwie niezwykłe wyprawy na szkolne podwórko i pobliską łąkę w poszukiwaniu bezkręgowców. Wyposażeni w wiedzę, czym one są i jak je rozpoznać, przystąpili do detektywistycznych poszukiwań. Skradali się po pobliskiej łączce bystrym okiem łowiąc poszukiwanych, zaglądali do kielichów kwiatów, pod każdy kamień, dokładnie obejrzeli pnie drzew, murek, buszowali w krzewach, pod ławką,… Byli bardzo podekscytowani i zdziwieni, że tak wiele zwierząt można znaleźć w pobliżu naszej szkoły. Podczas wypraw zostało zrobionych wiele niezwykłych zdjęć. Zresztą sami zobaczcie – zapraszamy do galerii! Wykorzystano sprzęt z Laboratoriów Przyszłości.
26
Wykaz podręczników na rok szkolny 2024/2025
Fair Friends - Berlin - dzień 4
Dzień czwarty upłynął nam na integracji i zwiedzaniu. Po śniadaniu klasa 5 pojechała do swojej klasy partnerskiej. Spotkanie rozpoczęli od gry terenowej po dzielnicy i zwiedzaniu muru berlińskiego. Potem pojechali do ich szkoły, gdzie uczestniczyli w grach sportowych. Spotkanie zakończyli słodkim poczęstunkiem. Klasa 4 również spotkała się ze swoimi niemieckimi partnerami. Zwiedziliśmy Alexanderplatz i popłynęliśmy stateczkiem rzeką Spreewą. Oglądaliśmy budynki znajdujące się przy nabrzeżu i słuchaliśmy o ich historii z wykorzystaniem audioguida. Następnie pożegnaliśmy się w parku ze swoją klasą partnerską i pojechaliśmy metrem na Potsdamerplatz. Zwiedziliśmy Pomnik ofiar Holocaustu, podeszliśmy pod Bramę Brandemburską, obejrzeliśmy Bundestag i weszliśmy nawet do strefy kibica. Następnie powróciliśmy do hostelu, gdzie połączyliśmy się z klasą 5. Obowiązkowo był sklep spożywczy, a po obiadokolacji, po raz pierwszy i ostatni – McDonald. Jutro wracamy.
169
Fair Friends - Berlin - dzień 3
Dzień trzeci upłynął nam pod hasłem rozgrywek w piłkę nożną. Po śniadaniu wszyscy uczestnicy projektu - Szczecin, Kołobrzeg, Berlin - spotkali się na obiekcie sportowym, by rozegrać mecze piłki nożnej i wyłonić zwycięzcę. Została nim Austria, czyli klasa z Kołobrzegu. A my najpierw ustaialiśmy nasze pawilony - Chorwacja klasa 4 i Niemcy klasa 5, potem wykonywaliśmy zadania innych grup i graliśmy. Zjedliśmy na obiad warzywne bułki, coś na kształt kebaba i około godziny 16.00 rozpoczęliśmy powrót do domu. To był bardzo wyczerpujący dzień, pełen różnych emocji. Po obiadokolacji wykrzesaliśmy jeszcze siły na sklep, ale później każdy z nas - dzieci i dorośli - padł.
89
Fair Friends - Berlin - dzień 2
Dzień 2 rozpoczęliśmy od śniadania w stylu europejskim, czyli płatki, jogurty, bułki, tosty, ser, wędlina,jajko, sok, kakao, Nutella. Później był czas na skontaktowanie się z rodzicami i podział na dwie klasy, by każda zrealizowała program ze swoją partnerską klasą. Klasa 4 pojechała do szkoły Piotrusia Pana. Tam powitali ją niemieccy uczniowie. Najpierw pracowaliśmy w czteroosobowych grupach - 2 uczniów polskich i 2 niemieckich. Mieliśmy za zadanie zbadanie własnych preferencji. Te same zespoły zwiedzały również szkołę. Następnie udaliśmy się Szkolnego Centrum Sportowego, gdzie graliśmy w bilard, piłkarzyki, szachy, tenis stołowy i wspinaliśmy się na ściance wspinaczkowej z asekuracją. Skorzystaliśmy też ze słodkiego poczęstunku przygotowanego przez partnerską klasę. Potem poszliśmy do kolejnego centrum sportowego na dyskotekę. Tam ustawiony był dmuchaniec i można było pohasać z naszymi niemieckimi partnerami. Klasa 5 odwiedziła ze swoją klasą partnerską Centrum Nauki Spectrum. Mogli doświadczyć tam zjawisk fizycznych związanych z wodą, powietrzem, prądem, światłem i dźwiękiem. Później udali się pod Bramę Brandenburską, skąd przeszli pod Pomnik Ofiar Holocastu. Bundestag mogli podziwiać z oddali z powodu wizyty prezydenta Ukrainy, co spowodowało zamknięcie tego obszaru dla zwiedzających. Wieczorem wróciliśmy do hostelu na obiadokolację. Czeka nas jeszcze niemiecki spożywczak i nie wiemy, czy damy już radę sprostać placowi zabaw.
136
Fair Friends - Berlin - dzień 1.
Jechaliśmy i dojechaliśmy. Zakwaterowaliśmy się i pokoje przydzielone zostały tak jak było ustalone. Wszyscy mają łazienki w pokojach i nawet telewizory:). Klasa 4 spotkała się ze swoją klasą partnerską na Alexanderplatz i wjechała na wieżę telewizyjną. Klasa 5 zwiedzała okolicę Alexanderplatz. Potem wróciliśmy do hostelu na obiadokolację i udaliśmy się do niemieckiego spożywczaka. Dziś już dwa razy testowaliśmy metro. Wszyscy zdołali siąść i na odpowiednim przystanku wysiąść:) Teraz wróciliśmy do hostelu i szykujemy się do spania:) Przynajmniej my, opiekunowie:) Jutro dalszy ciąg relacji z Berlina.
4312
Dzień Dziecka w klasach 1-3
3 czerwca mieliśmy zaszczyt i przyjemność gościć na szkolnym pikniku zwycięzców VIII Mistrzostw Polski Leśników w Łucznictwie 3D – Pana Rafała Ciołka i Leona Ciołka (Leona można spotkać również na szkolnym korytarzu, bo to uczeń kl.2 naszej szkoły). Mistrzowie (wraz z Olą Ciołek, również utalentowaną łuczniczką uczęszczającą do kl.1, także naszej szkoły) zademonstrowali swoje umiejętności, a potem dawali cenne wskazówki wszystkim, którzy chcieli zgłębić tajniki tej sztuki. Podczas nauki strzelania z łuku zauważyliśmy całkiem spory potencjał. Po sportowych zmaganiach i biesiadzie był także czas na zabawy i gry stolikowe.
14
Klasy 1-3 na Alpakowej Łące w gospodarstwie rolnym w Tanowie
To była bardzo przyjemna wycieczka, bo taki jest kontakt z przepiękną naturą. Najpierw maszerowaliśmy przez las, potem czekała na nas łąka i zagrody ze zwierzętami. A tym najprzyjemniejszym momentem było karmienie, głaskanie i przytulanie zwierzaków: alpak, kózek, baranków i króliczków. Gospodarze opowiadali nam o swoich zwierzętach, o ich zwyczajach i potrzebach. Był także czas i miejsce na pohasanie, pobawienie się, pohuśtanie i upieczenie kiełbasek w ognisku.
17
Gdańsk - wycieczka szkolna klasy 6 i 7
W dniach 20-22 maja klasa 6 i 7 pod opieką p. Lidii Jasińskiej, p. Mariusza Pikuły, p. Sylwii Głowackiej-Wojtachni oraz p. Bożeny Banasiak przebywała na wycieczce szkolnej w Gdańsku. Przez 3 dni towarzyszyła nam przepiękna pogoda wraz ze słońcem, błękitnym niebem i lekkim wietrzykiem od wody. W poniedziałek zwiedziliśmy Europejskie Centrum Solidarności, gdzie każdy wyposażony w automatycznego audioguida mógł w swoim tempie obejść wszystkie sale i poznać powojenną historię naszego kraju, Gdańska i również Szczecina, który również zangażowany był w wydarzenia solidarnościowe. We wtorek popłynęliśmy stateczkiem wzdłuż nabrzeża na Westerplatte, gdzie zwiedziliśmy obiekty po Wojskowej Składnicy Tranzytowej i miejsce, gdzie rozpoczęła się II wojna światowa. Był też czas, by odpocząć na promenadzie z widokiem na Zatokę Gdańską. Trzecia dnia mieliśmy w planie zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej i świeżo otwartego muzeum w Żurawiu, gdzie mogliśmy zobaczyć, jak funkcjonowało to miasto portowe w XVII wieku. Centrum Gdańska w postaci ulicy Długiej i Targu Rybnego zdeptaliśmy po wielokroć. Każdego wieczora odwiedzaliśmy dyskont spożywczy, by wyposażyć się w artykuły na śnadania i kolacje, a każdego ranka cukiernię W-Z, która tradycjami sięga 1958, by wyposażyć się w pyszne drożdżówki na drugie śniadanie. Obiady jedliśmy na mieście, co pozwoliło nam docenić posiłki gotowane przez rodziców w domu i przez naszą szkolną p. Iwonkę z kuchni. Wycieczka pokazała, że nasze dzieciaki są samodzielne, potrafią już o siebie zadbać i są gotowe do ponoszenia konsekwencji za wybryki młodości:) Za rok pojedziemy do ..., no własnie, gdzie???
68
Pasowanie na czytelnika
Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej, to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego pierwszoklasisty. W tym dniu następuje oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki.
W naszej szkole pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. 17 maja 2024 r. nasi pierwszoklasiści przyjęci zostali w poczet czytelników szkolnej biblioteki.
W pierwszej części uroczystości najmłodsi czytelnicy otrzymali sporo informacji na temat regulaminu wypożyczania i zasad postępowania z książkami, poznali także zasady zachowania w bibliotece. Nie obyło się również bez zagadek związanych z książką, biblioteką oraz bajkami.
Po takim wprowadzeniu, uczniowie klas pierwszych w skupieniu i z powagą uroczyście przyrzekli, że będą szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.
Po przyrzeczeniu Pani Bibliotekarka dokonała uroczystego pasowania na czytelnika i wręczyła mianowanym czytelnikom książki ,,Wnuczka antykwariusza” podarowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek"
Życzymy nowym czytelnikom wspaniałych wrażeń z przeczytanych lektur. Czerpcie z książek jak najwięcej mądrości i radości!
Obiady - czerwiec - ostatni miesiąc
Obiady w CZERWCU
13 obiadów x 10 zł = 130 zł
Dzień Dziecka - 3 czerwca - wyjścia klas - dzień bez obiadu
Rodzicom uczniów klasy 4 i 5 przypominamy o wyjeździe do Berlina w dniach 10-14.06.2024
Zakończenie roku szkolnego - 21.06.2024 - już bez obiadu
W MIESIĄCU CZERWCU NIE MA ODPISÓW, W RAZIE NIEOBECNOŚCI DZIECKA,
OBIAD NALEŻY ODEBRAĆ W GODZICNACH 11.30 - 12.30 Z WŁASNYMI POJEMNIKAMI
Osoby, które dokonują wpłat poprzez przelew bankowy winny telefonicznie zapytać o kwotę należności. Podana powyżej kwota może być inna z powodu odpisów z ubiegłego miesiąca tel.91 421 80 10 wew.14.
Prosimy o przestrzeganie poniższego terminu. W przypadku braku wpłat w podanym terminie uczeń zostaje wykreślony z list dzieci uczęszczających na obiady szkolne.
- w formie przelewu:
tylko i wyłącznie w dniach
od 15.05.2024 r. do 21.05.2024 r. na nr konta
66-1020-4795-0000-9002-0369-3264
PROSIMY WPISAĆ W TYTULE PRZELEWU
Nazwisko i imię dziecka
Klasa
Ilość obiadów oraz za jaki miesiąc dokonana jest wpłata
- w formie gotówkowej również za pomocą terminala:
20 MAJA w godz. 7:30 – 12:00
21 MAJA w godz. 7:30 – 12:00
w pokoju nr 27
Egzamin ósmoklasisty
Egzamin ósmoklasisty
Egzamin ósmoklasisty