Zebrania z rodzicami w szkole - 05.05.2022
Konkurs Sanepidu rozstrzygnięty
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szczecinie informuje, iż został rozstrzygnięty konkurs plastyczny w ramach Światowego Dnia Zdrowia pod hasłem „Nasza planeta, nasze zdrowie.”
II miejsce: Eryk Grygorowicz - Szkoła Podstawowa nr 44 w Szczecinie
Wyróżnienia:
- Urszula Zaśko - Szkoła Podstawowa nr 44 w Szczecinie
- Szymon Nowakowski - Szkoła Podstawowa nr 44 w Szczecinie
- Katarzyna Niklas - Szkoła Podstawowa nr 44 w Szczecinie.
Obiady - maj
Prosimy o kontakt z INTENDENTEM tylko i wyłącznie w dniu 26.04.22 r.
w godzinach od 8:00 do 9:00odnośnie odpisów zanim wyślą Państwo przelew ponieważ pomniejszamy wpłaty za obiady za miesiąc MAJ o ilość odpisów.WPŁATY na obiady za miesiąc MAJ
17 obiadów x 8 zł = 136 zł
wpłaty w formie przelewu tylko i wyłącznie w dniach
od 25.04.22r. do 28.04.22r. na nr konta
66-1020-4795-0000-9002-0369-3264
PROSIMY WPISAĆ W TYTULE PRZELEWU
Nazwisko i imię dziecka
Klasa
Ilość obiadów oraz za jaki miesiąc dokonana jest wpłata
WPŁATY gotówkowe na obiady za miesiąc MAJ przyjmowane będą w pokoju nr 27
27 KWIETNIA w godz. 7:30 – 12:00
28 KWIETNIA w godz. 7:30 – 12:00
Klasa I w SP44
„Szanowni Rodzice
Uprzejmie informujemy, że listy kandydatów zakwalifikowanych do klas I szkół podstawowych zostaną ogłoszone w dniu 19.04.2022 r. do godz. 15.00. W związku z powyższym w dniach19.04. - 21.04.2022 r. do godz. 15.00 należy pisemnie lub elektronicznie potwierdzić wolę przyjęcia dziecka do danej szkoły podstawowej. Brak oświadczenia woli przyjęcia dziecka do szkoły oznacza rezygnację z zapewnionego miejsca w danej placówce.”
44 Drużyna Harcerska „Dodo”
Czuwaj! Jesteśmy 44 Drużyną Harcerską „Dodo” im. Szarych Szeregów i 44 Gromadą Zuchową „Pogodne Dodziaki” i chcielibyśmy opowiedzieć wam trochę o naszych ostatnich przygodach, których doświadczyliśmy w tym roku szkolnym. W ostatnie wakacje nasza kadra ciężko pracowała uczestnicząc w kursach, które mają za zadanie rozwinąć umiejętności do pracy z harcerzami i zuchami. Nasze druhny były na kursie przewodnikowskim oraz drużynowych harcerskich i zuchowych.
Na początku roku wzięliśmy udział w XX edycji sadzenia drzew, później byliśmy na festynie z okazji święta Ziemniaka, na którym prowadziliśmy trochę gier i zabaw. W październiku również odbył się nasz pierwszy biwak, na którym druhna Ala zorganizowała grę miejską i rozpoczęliśmy zdobywanie stopni harcerskich i zuchowych. W listopadzie odbył się rajd Złotego Liścia, który został w całości zorganizowany przez harcerki i kadrę z naszych drużyn i mogły w nim uczestniczyć inne drużyny z naszego hufca ZHP Szczecin-Pogodno! Rajd nosił tytuł „Nowoczesne Harcerstwo” i dowiedzieliśmy się na nim w jaki sposób można połączyć technologię z aktywnym spędzaniem czasu z przyjaciółmi i harcerstwem.
W listopadzie w naszej harcerskiej wspólnocie odbył się zjazd, na którym demokratycznie wybierany był nowy komendant hufca, którym została druhna przewodnik Karolina Gabryś, była drużynowa i naszej drużyny i gromady! A była drużynowa „Dodo” phm. Beata Araszkiewicz-Ochota została wybrana na członka komisji rewizyjnej naszego hufca. W niedługim odstępie czasu, na spotkaniu opłatkowym, nasze obie drużyny zostały przekazane nowym drużynowym, którymi zostały druhna Alicja Łuszkiewicz oraz druhna Marta Zacharewicz. Przyszedł też do nas święty Mikołaj i wszyscy mogliśmy cieszyć się przyjemną, świąteczną atmosferą, spędzając ją przy wigilijnym stole wraz z swoimi przyjaciółmi.
Na początku nowego roku zaczęły się przygotowania do 30 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w której nasza drużyna pomaga praktycznie od samego początku jej istnienia. W tym roku połowa kadry była w sztabie, w którym odbywa się wydawanie identyfikatorów oraz puszek i liczenie zebranych pieniędzy. Za to harcerze poszli na festyn organizowany przy Wartowni na Stołczynie, by i tam wspierać finał WOŚP.
Podczas ferii zimowych, harcerze pojechali na zimowisko do Torunia, gdzie spędzili intensywne pięć dni zwiedzania miasta. Codziennie odwiedzaliśmy najróżniejsze muzea, centra nauki, chodziliśmy po starówce i oczywiście byliśmy na punkcie widokowym, by móc podziwiać panoramę Torunia!
Przez ostatnie miesiące regularnie odbywają się zbiórki i spotkania weekendowe, na których wiele się uczymy i świetnie bawimy. Zuchy zdobyły już dwie sprawności grupowe – Artystę i Polarnika, a teraz są w trakcie zdobywania sprawności Słowian. I zuchy i harcerze zdobywają sprawności, regularnie realizując zadania, które pogłębiają ich zainteresowania.
Obecnie, nasza druhna Alicja prowadzi zajęcia na kursie zastępowych "Watra", ucząc i pomagając w rozwijaniu umiejętności młodych harcerzy z innych szczecińskich drużyn.
10 kwietnia odbył się Apel Hufca, na którym razem z resztą drużyn naszej harcerskiej wspólnoty spotkaliśmy się by wyróżnić wszystkich harcerzy, którzy przez ostatni rok prężnie pracowali na rzecz naszego Hufca!
W wakacje planujemy wyjazd na obóz w Bierach, gdzie harcerze i zuchy przez dwa tygodnie będą się uczyć, bawić, wędrować po górach i spędzać czas z przyjaciółmi.
Zapraszamy wszystkich na nasze zbiórki odbywające się we wtorki (harcerze 10-15 lat) i piątki (zuchy 5-10lat). Może i Wy lub Wasze dzieci zakosztujecie harcerskiej przygody?
Kontakt do dh. Marty (zuchy) – 697278267
Kontakt do dh. Alicji (harcerze) – 690015430
Oraz na naszą stronę na Facebooku https://www.facebook.com/44dhdodo/
3
Życzenia z Kuratorium Oświaty
Dzieci w wirtualnym świecie
Zachęcam do zapoznania się z broszurą, o tym jak zachowują się dzieci w wirtualnym świecie. Następna odsłona dotyczyła będzie nastolatków.
Pedagog
Poradnik_dla_rodzicow_-_dzieci_w_wirtualnym_swiecie..pdf
Zajęcia integracyjne w klasie V
Czy wiecie, że w naszej klasie jest już pięć osób z Ukrainy? Nie znali się wcześniej, pochodzą z różnych stron swojego kraju. Pokonali trudne drogi, żeby do nas dotrzeć. Ale już są. Robimy wszystko, żeby czuli się z nami dobrze i bezpiecznie. Podczas pierwszych zajęć integracyjnych z panią pedagog przypominaliśmy sobie zasady dobrej współpracy, komunikacji i wzajemnego słuchania, a to wszystko po to, żeby lepiej siebie rozumieć. A że bawiliśmy się przy tym doskonale, zaprzeczać nie będziemy :-)
Dzień bez plecaka...
Taczki, suszarka na pranie, toster, walizki, wielkie klocki, worki, pudła, kosze, koszyki, garnki, sklepowe wózki, wózki dla lalek....
Ograniczyć nas mogła tylko wyobraźnia, a ona...jest nieograniczona :-)
Komentarze są zbędne. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.
Samorząd Uczniowski
Rekolekcje dla uczniów SP44 w formie katechezy
W tym roku rekolekcje wielkopostne dla uczniów SP44 będą miały charakter jednorazowej katechezy dla każdej klasy wygłoszonej przez naszego Księdza Proboszcza podczas religii, które planowane są w czwartek i piątek. Wszystkie inne lekcje podczas tych dni odbywają się wg planu. Dzieci, które nie chodzą na religię, tak jak zazwyczaj, idą na tę godzinę do świetlicy, przychodzą później do szkoły, o ile jest to ich pierwsza godzina lekcyjna albo idą szybciej do domu, o ile jest to ich ostatnia godzina lekcyjna.
Obiady - kwiecień
Prosimy o kontakt z INTENDENTEM
w dniu 21.03.22r. w godzinach od 8:00 do 9:00
odnośnie odpisów zanim wyślą Państwo przelew.WPŁATY na obiady gotówkowe za miesiąc KWIECIEŃ
17 obiady x 6 zł = 102 zł
wpłaty w formie przelewu tylko i wyłącznie w dniach
od 21.03.22r. do 25.03.22r. na nr konta
66-1020-4795-0000-9002-0369-3264
PROSIMY WPISAĆ W TYTULE PRZELEWU
Nazwisko i imię dziecka
Klasa
Ilość obiadów oraz za jaki miesiąc dokonana jest wpłata
WPŁATY gotówkowe na obiady za miesiąc KWIECIEŃ przyjmowane będą w pokoju nr 27
21 MARZEC w godz. 7:30 – 12:00
22 MARZEC w godz. 7:30 – 12:00
Włóż skarpetki nie do pary...
... na znak solidarności z osobami z zespołem Downa. 21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale także Kolorowe niedopasowane skarpetki są symbolem niedopasowanych chromosomów. Mają także zwrócić naszą uwagę na poczucie niedopasowania społecznego osób z zespołem Downa. Pokażmy, że jest inaczej. Ubierzmy tego dnia kolorowe niedopasowane skarpetki. Małe gesty mają dużą moc...
Samorząd Uczniowski
Fotoksiążka klasy II „ Przygody Skarpetek – poznaj moc pomagania!”
Inspiracją do napisania książki była omawiana w klasie lektura J. Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”. Tak nam się spodobała, że postanowiliśmy dopisać kilka przygód.
W książce znajdziecie historie o przyjaźni, życzliwości, wzajemnej pomocy. Dowiecie się, czy grupie policyjnych skarpetek udało się złapać złodzieja, czy detektywi odnaleźli diament, co się stało z małym chomiczkiem, co wymyśliła Zeberka i czy udało się zorganizować pewną zbiórkę.
Historie przedstawiliśmy w formie fotoksiążki. Dobrze się przy tym bawiliśmy. Gorąco zachęcamy Was do przeczytania jej.
Klasa II
22
Solidarni z Ukrainą
Zakończyliśmy drugi tydzień zbiórki produktów potrzebnych dla rodzin z Ukrainy. Postanowiliśmy, że uzbierane produkty przekażemy tym rodzinom z Ukrainy, które przybyły do nas, do Skolwina. W dalszym ciągu prosimy Państwa o artykuły spożywcze, przybory szkolne, artykuły dla dzieci i kosmetyki.
Dzień Kobiet w klasie 2
8 marca chłopcy złożyli dziewczynkom życzenia i wręczyli kwiatopisy. Oczywiście były też słodkości, wspólne zabawy i mnóstwo śmiechu. Dzieci nie zapomniały też o Ważnych Kobietach czekających w domach. Przygotowały dla nich pachnące wiosną niespodzianki. To był udany dzień, bo przecież miło jest być obdarowanym uśmiechem, a jeszcze milej się uśmiechać!
Dorota Kula
3
Bal karnawałowy w świetlicy
W naszej szkole, jeszcze w okresie karnawałowym, odbył się w świetlicy bal przebierańców dla klas 1-4. Można było wcielić się w każdą postać, wziąć udział w zabawach integracyjnych i zamknąć się w mydlanej bańce. Po zabawie dzieci udały się na słodki poczęstunek do stołówki. Pomysłodawcą i animatorem zabawy była p. Anna Kowalewska.
1