• Informacje

        •  



          Z obawą patrzę na naszych uczniów idących i wracających ze szkoły: pochyleni, zgarbieni, z nosem utkwionym... Nie, nie w książkę. Ich całkowitą uwagę przykuwa to zazwyczaj czarne urządzenie, zwane smartfonem (czasem telefonem). Często wędrują w towarzystwie innych młodych ludzi, którzy są tak samo zapatrzeni w ten niewielki przedmiot, który staje się centrum dowodzenia wszechświatem, swoistą rozrywką, encyklopedią i przyjacielem. Można stwierdzić: znak czasu. Można. Można się z tym nawet pogodzić. Można. Tylko, że w tej czynności kryje się pewne niebezpieczeństwo, które uzmysławiam sobie w drodze do i z pracy... Obserwuję naszych uczniów, wspaniałych młodych ludzi, którzy zatopieni w swój świat, tracą kontakt z rzeczywistością. A przecież jezdnie są coraz bardziej ruchliwe. Na naszym małym osiedlu coraz bardziej tego doświadczamy.Wyobraźnia podpowiada najróżniejsze scenariusze,gdy widzi się to konkretne dziecko, które znamy z imienia i nazwiska,które nie bacząc na zagrożenia, po prostu przechodzi  przez jezdnię ze wzrokiem utkwionym w technologiczny znak czasu.

          Drodzy Rodzice! Może warto zaproponować dziecku zostawienie smartfona w domu? W szkole i tak, za Państwa decyzją (brawo!), używać go nie może. Zwiększy to bezpieczeństwo dziecka w drodze do i ze szkoły oraz pozwoli mu na jeszcze lepsze nawiązywanie interakcji w grupie rówieśniczej.

                                                                             Zachęcam do zostawienia smartfonów w domu

                                                                              Sylwia Głowacka - Wojtachnia (pedagog)


          Komunikat dla Rodziców

          Decyzją Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty,na podstawie zdiagnozowanych potrzeb rodziców oraz w związku ze zmianami dotyczącymi organizacji kształcenia i wsparcia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, wynikającymi z przepisów rozporządzeń Ministra Edukacji Narodowej, dotyczących w szczególności:

          • warunków organizowania kształcenia, wychowania i opieki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie i zagrożonych niedostosowaniem społecznym

          • zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej

          • indywidualnego obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego dzieci

          • indywidualnego nauczania dzieci i młodzieży

          począwszy od 5 lutego 2018 r.wizytatorzy zajmujący się ww. problemami w Kuratorium Oświaty w Szczeciniebędą pełnić dyżur w każdy poniedziałek w godzinach 15.30 -  17.00.Będziecie Państwo mogli zasięgnąć informacji, skorzystać z porady, omówić problem swojego dziecka. Poniżej podajemy dane do kontaktu:

          Hanna Markowska – tel. 91 44 27 542

          Monika Piątkowska – tel. 91 44 27 563

           

          oraz osobiście w Kuratorium Oświaty, ul. Wały Chrobrego 4, parter, pok. nr 10